Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2005 11:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 149
zelda píše:
tikef píše:
hitman: do haly se mnou mužeš
Bladea jsem měl: nejmenší AXík, 3s 1000mah, váha 230g-----nejlepší letadlo, velký rozsah rychlostí prostě super

ted mám postavené letadlo na způsob Shaker s tím rozdílem, že váží 120 g při stejné velikosti délka 950mm, rozpětí 800mm, jen samotné éro važí 35g a věřím, kdybych měl peníze na lehčí vybavení, dostal bych se do 100g letové hmotnosti----vystuženo kevlarem.....dobrý ne?

muzes poslat fotku???rad bych se mrknul jak to vypada...


trup má jako shaker, křídla vymyšlená a sop a vop je z focuse, vystužení trupu je pomocí jednoho uhlíkového pásku vlepeného uprostřed trupu, řídla jsou kevlarem a ocasní ploch proti kroucení taky kevlarem.vybavení: AXI 2204/54, HS-55, 2x HS-50, regl jeti 08 advance plus, přijímač penta, baterky lipol 450mAh, jak řikam kdybych měl peníze bylo by to ještě lehcí....fotku nekdy jindy---nemam u sebe foták ani kabel atd...

_________________
support slowflyers


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2005 13:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
a ten kevlar mas nejakej spesl, nebo obycejnej kevlarovej popruh z horolezectvi, akorat odparanej na tenky vlakynka???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2005 23:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 229
Bydliště: Praha
Tikef: Nezlob se na mě, ale kostru modelu 35g ti neuvěřím... Buď ti blbě váží váha, nebo to éro bude strašně konstrukčně poddymenzované, a bude se na všechny strany kroutit... Shaker Tomáše Ciniburka kompletně vyvázaný kevlarem, s nejlehčím vybavením (microtex, penta, 7A regl, 2s 340mah, 3 serva waypoint 60) měl hmotnost pohybující se okolo 130g. Myslím že nížší hmotnosti při tomto vybavení a při těchto rozměrech dosáhnout nepůjde... Doporučuji na tvoji váhu hodit ocejchované závaží, nebo se zamyslet nad tuhostí modelu... Ale i kdyby si éro vyztužené neměl nijak a měl si pouze vyříznutou jednu bočnici z 3mm depronu, plus samozdřejmě dvě křídla a ocasní plochy, éro mělo rozpětí 80cm a délku 95cm, tak i pouze tyto díly by hmotnosti 35g těžko dosahovaly... Nechceš nám teda aspoň prozradit, z jakého materiálu si takto lehoučké letadlo postavil ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2005 8:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 229
Bydliště: Praha
Co to, že je tu takové ticho ? :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2005 18:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 229
Bydliště: Praha
Mimochodem dle mého názoru by při vybavení, které zde popisuješ, éro, o hmotnosti draku 35g naložené mělo o nějakých 10g více. Vypadá to, že éro vážíš na osobní váze, nebo v ruce... :wink: .... Pokud se mýlím, a budu ti někdy muset dát zapravdu už teď se omlouvám, ale jsem přesvědčen, že pravda bude na mé straně.... Mohl by ses k tomu nějak vyjadřit ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.08.2005 14:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2005
Příspěvky: 290
Bydliště: Ústecký kraj-Most
Pezet:Jenomže on ten Blade ani teď ty křidélka nemá odříznuté:musíš si je naříznout a zbrousit, ale vůbec si to nedovedu představit bez těch křidýlek!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.08.2005 16:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 229
Bydliště: Praha
Sakra, co je s tikefem ? Netrpělivě čekám na odpověď... Velmi rád bych měl tak lehoučké letadlo jako on :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.08.2005 9:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2005
Příspěvky: 357
Bydliště: ČR, Praha 13
Obrázky: 9
hitman: No to já jsem taky neuměl představit ale Blade bez křidélek opravdu létá a to slušně. Nesmíš ztratit rychlost, pak je to je takové plápolání a ne let (to ale asi platí obecně).
Jinak k tématu. Ten Blade mi vyšel 220g a není mi jasné, jak se dostat pod 200g a to jsem celkem šetřil - 2xAS46, Quatra, regl JETI (16g to je možná trochu víc) a LiPol 700mAh 2S (to je 36g, asi více než by mělo být s 360 mAh).
Když přidám ještě servo na křidélka + táhla, tak je to zase o dalších 10g těžší. Jinak ale plošné zatížení cca 11 g/dm2


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2005 9:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 149
Pete píše:
Sakra, co je s tikefem ? Netrpělivě čekám na odpověď... Velmi rád bych měl tak lehoučké letadlo jako on :lol:


byl jsem na dovolený takže promin za pozdní odpověd
jak řikam letadlo je o trochu menší než předloha má zužený křídla atd takže rezerva váhy je jasná vystužení kevlarem neváží téměř nic
rozpis váhy: Křídlo 2x - 18g
svěrovka - 2g
výskovka 6g
trup- 11g
to je váha samotýho slepenýho letadla s vystužením samozřejmě když započítam podvozek, motorovou přepážku a tahlo výškovky a ještě jiné vážící komponenty dostává se mi to rukou letadlo které je připraveno k výbavě elektronikou a to mi celkem váží kolem 50g takže váha letové hmotnosti kolem 130g je velice reálna a s menším vybavením snad ještě nižší hmotnost. jinak vybavení jako jsou serva jsou samozřejmně bez spodních krytů, regulátor bez obalu a zkrácené kabely, takže je zde taky nějaká úspora...
jinak lidé nevěří druhým, to co sami nedokážou... :idea:

_________________
support slowflyers


Naposledy upravil tikef dne úte 16.08.2005 9:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2005 9:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 149
zelda píše:
a ten kevlar mas nejakej spesl, nebo obycejnej kevlarovej popruh z horolezectvi, akorat odparanej na tenky vlakynka???


u nás v mistním rybářství těd dostali nový typ kevlarového lanka- 10m za 80Kč, je tenké, zelené, velmi pevné (nosnost 8Kg), netřepí se a nevytahává se.teda alespon mě se to ještě nestalo

_________________
support slowflyers


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2005 10:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2003
Příspěvky: 101
tikef
Chci to vitdět! Memáš foto??? Myslím že určitě nejsem sám... :wink:
tak mě ještě napaslo, co tam máš za motor???
Chlape, ty budeš asi kouzelník... :lol:
A nebo sis nechal použitý extruďák vyextrudovat ve vodíkovm klimatu, jinak to není možný...


Naposledy upravil Zdeny dne úte 16.08.2005 11:03, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2005 10:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 229
Bydliště: Praha
Upřímně říkám, že s tím vybavením, které udáváš, opravdu tak lehoučké letadlo postavit nedokážu... Mimochodem Shaker Tomáše Ciniburka měl to nejlehčí dostupné vybavení, regulátor bez obalu, krátké kabely, serva bez krabičky, a byl na podobné váze jako ty s těžšíma baterkama, a s o 5g těžším motorem. Dokud to neuvidím na vlastní oči, neuvěřím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2005 11:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 149
jasně foto pošlu ale nevim jak to dostat do počítače, natož sem do fora :oops: já vim jsem uplně blbej..., ale rád bychsi zalítal na modelhoby 2005, shaker ještě není kompletně dokončen takže až bude, tak dam výsledky o hmotnosti atd...

_________________
support slowflyers


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2005 11:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2003
Příspěvky: 101
tak čím to honíš?????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2005 11:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 149
zatim AXI 22/04/54, v budoucnu asi nejakej jinej-nesmim řict jakej nebo microtex 20/5/16 a 2slipol, nyní 360mAh později snad 250Mah

_________________
support slowflyers


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz