YAK-54 1430

Chcete začí­t s akrobacií­, nebo máte první­ho obří­ka? Ptejte se tady.

YAK-54 1430

Odeslatod YAK-54 v 30/5/2010, 22:38

Zdravim Vas mohl by mi nekdo poradit...mam zkusenosti s hornoplosnikama a dojplosnikama,ale az tento model me trapi zalet probiha tak ze ho dostanu do vzduchu vodorovne s nim vystoupam do cca 30m ale nemohu ho vubec otocit (a pokud se mi nakloni nemohu ho vubec srovnat )jinak se snazim otacet ocasem bez klapek s nima tak velke zkusensoti nemam.pokud jsem chtel nejak manevrovat sel k zemi jinak stoupal v poho.Diky moc za radu
YAK-54
Nový člen
Nový člen

Jméno: Jaromír
Příjmení: Pech
Letiště: Roudnice
Hangár: Yak-54

Re: YAK-54 1430

Odeslatod lv v 30/5/2010, 23:27

YAK-54 napsal:Zdravim Vas mohl by mi nekdo poradit...mam zkusenosti s hornoplosnikama a dojplosnikama,ale az tento model me trapi zalet probiha tak ze ho dostanu do vzduchu vodorovne s nim vystoupam do cca 30m ale nemohu ho vubec otocit (a pokud se mi nakloni nemohu ho vubec srovnat )jinak se snazim otacet ocasem bez klapek s nima tak velke zkusensoti nemam.pokud jsem chtel nejak manevrovat sel k zemi jinak stoupal v poho.Diky moc za radu

Takto je ťažko radiť. Skús sa nakontaktovať na niekoho z tvojho okolia. Určite tam nejaký superlietači sú...
lv
Administrator
Administrator

Jméno: Ladislav
Příjmení: Vašek
Letiště: ČSaSR
Hangár: Nieuport 11 2,8m
Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod vit21 v 31/5/2010, 15:01

Letu zdar !!!
pokud je vše po mechanické stránce v pořádku, tak to vidím na vadný díl mezi soupravou a zemí. Tj. pilot :jester:. Jedná se o akrobata a určitě bych tento model nedoporučil na vstup do akro arény ouou.
vit21
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Vítězslav
Příjmení: Kapčuk
Letiště: kde to jde
Hangár: extra 2.60m
funtana 2m
zero2.5m ve výstavbě

Odeslatod YAK-54 v 31/5/2010, 19:58

lv napsal:
YAK-54 napsal:Zdravim Vas mohl by mi nekdo poradit...mam zkusenosti s hornoplosnikama a dojplosnikama,ale az tento model me trapi zalet probiha tak ze ho dostanu do vzduchu vodorovne s nim vystoupam do cca 30m ale nemohu ho vubec otocit (a pokud se mi nakloni nemohu ho vubec srovnat )jinak se snazim otacet ocasem bez klapek s nima tak velke zkusensoti nemam.pokud jsem chtel nejak manevrovat sel k zemi jinak stoupal v poho.Diky moc za radu

Takto je ťažko radiť. Skús sa nakontaktovať na niekoho z tvojho okolia. Určite tam nejaký superlietači sú...

jo to uz jsem zkusil a jak moc tezke je prejid s Hornoplosniku(rozp.130cm,motor 4,6ccm) na akrobata (Yak 54 143cm rozp.,7,5ccm motor) Diky moc
YAK-54
Nový člen
Nový člen

Jméno: Jaromír
Příjmení: Pech
Letiště: Roudnice
Hangár: Yak-54

Odeslatod andy1pl v 31/5/2010, 20:15

Kamaradi, nechci byt prudas, ale ... :precti:

Podmínky pro členství na AKROFORUM.CZ:

2. Být majitelem obřího modelu minimálně 2m rozpětí jednoplošník, nebo 1,8m dvojplošník.
Administrátoři mohou požadovat ověření těchto informací.

viz tady .... viewtopic.php?f=7&t=1041

nebo uz to neplati ?

Jinak pro Yak-54 : pokud projdes toto http://www.rcmania.cz/ uvidis, ze tam jsou odpovedi na Tvoje otazky ... :wink: tam radi Ti pomohou letci a kecalove ... nejlepe najdi ve svem okoli modelare ktery "neco" o tom vi, on Ti ukaze cestu, zkontroluje ero .....
Extra 260 " SP-KAM " ; Extra 300 " SP-FAM "
http://www.lmk-castkovice.cz
andy1pl
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Andy
Příjmení: Migus
Letiště: Částkovice u Pelhřimova
Hangár: ExtremeFlight Extra 300 Extra 260 2,2m
Cessna 152 2,1m
Mini Diablo JR ; Flash EPP, SU26 EPP

Odeslatod lv v 31/5/2010, 20:33

andy1pl napsal:Kamaradi, nechci byt prudas, ale ... :precti:

Podmínky pro členství na AKROFORUM.CZ:

2. Být majitelem obřího modelu minimálně 2m rozpětí jednoplošník, nebo 1,8m dvojplošník.
Administrátoři mohou požadovat ověření těchto informací.

viz tady .... viewtopic.php?f=7&t=1041

nebo uz to neplati ?

Jinak pro Yak-54 : pokud projdes toto http://www.rcmania.cz/ uvidis, ze tam jsou odpovedi na Tvoje otazky ... :wink: tam radi Ti pomohou letci a kecalove ... nejlepe najdi ve svem okoli modelare ktery "neco" o tom vi, on Ti ukaze cestu, zkontroluje ero .....

Na Rc-manii sa väčšinou dozvie gulové a hlavne od tých čo o tom nemajú ani paru dohh
Čo sa týka pravidiel stále to platí. Ale... keď som chcel robiť poriadok pred pár mesiacmi pol som kameňovaný.
lv
Administrator
Administrator

Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod lv v 31/5/2010, 20:38

Takže aby sme tu neboli ako namyslení chuji, tak zadaj presnejšie údaje.
-O aký model sa presne jedná (najlepšie link)
-Akú máš skutočnú letovú hmotnosť
-Priečne a pozdĺžne vyváženie
-Kde máš ťažisko
- ostatné.... čo by pomohlo k nápovede :precti:
lv
Administrator
Administrator

Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod andy1pl v 31/5/2010, 20:44

lv napsal:Na Rc-manii sa väčšinou dozvie gulové a hlavne od tých čo o tom nemajú ani paru dohh
Čo sa týka pravidiel stále to platí. Ale... keď som chcel robiť poriadok pred pár mesiacmi pol som kameňovaný.

Ja jsem myslel, ze treba kolega se obrati na nas .... ale na jinem foru, radi mu pomuzeme, pokud to bude tak pokracovat .... bude se resit metrovky s 6,5ccm trainer canary nebo co wall1

pozn. OSOBNI zkusenost z RC Manii - mam obry a "zhaviky" : na rcmanii resil jsem Extru ( akrobat 1,6 s 10ccm) pomohl mi treba LV, JMalik a jini z toho to forum (timto jeste jednou jim dekuji jsibuh ) ... neresilo se to tady - bylo to o necem jinem ....

YAK-54 : zkus napsat tento dotaz na jine forum (adresu jsem sdelil) a tam Ti radi zodpovime dotazy, k tomu treba nekdo ma stejny model - rekne Ti sve .... nevzdavej to a dekujeme za pohopeni :wink:
Extra 260 " SP-KAM " ; Extra 300 " SP-FAM "
http://www.lmk-castkovice.cz
andy1pl
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Andy
Příjmení: Migus
Letiště: Částkovice u Pelhřimova
Hangár: ExtremeFlight Extra 300 Extra 260 2,2m
Cessna 152 2,1m
Mini Diablo JR ; Flash EPP, SU26 EPP

Zpět na Začátečník