Prosim o zkusenosti. Serva power hd 1201mg

Chcete začí­t s akrobacií­, nebo máte první­ho obří­ka? Ptejte se tady.

Re: Prosim o zkusenosti. Serva power hd 1201mg

Odeslatod MomoBrut v 17/7/2012, 18:36

Ja to mám taky tak.Letadlo váží 7 kg a serva na všem krom směrovky jsou http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?kategorie=53&polozka=688&stranka=0&polozek=144 což pišou 13,2 kg tak to docela výchází dvakrát.To samé mám teda na výškovce to je 2x13,2= 26,4 a smerovku jsem koupil http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?kategorie=262&polozka=689&stranka=0&polozek=288 a tam píšou 17 kg. To sice není třikrát váha modelu ale vycházíto skoro. Ke značce HITEC se můžu taky vyjádřit neboť ve všech modelech krom KATANY co mam vyfoceny v galerii mam HS422HD a dvě serva už mi odešly.A to tak že natvrdo.Naštestí se jednalo pouze o servo na plynu takže až došel benzín tak to chcíplo.Stát se to u výškovy nebo u směrovky tak bylo po letadle. Proto značku HITEC moc už nemusím.A ještě ke všemu si myslím že se to vyrabí taky v čině jako ve směs dneska už všechno u nás akorát je na tom 3krát opalená cena. Toď můj názor.

Komik, servo HS422 v cene asi 350 Kc se da pouzit v akrobatu mozna tak na sytic ... na nic jineho. No, ono to nema cenu, clovek si musi necim projit, nez zmoudri ...
Nekdy ani to nepomuze.
Táhnout k sobě neznamená vždy letět nahoru ...
MomoBrut
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Jméno: Miroslav
Příjmení: Balík, MSc., Ph.D.
Hangár: Yak 55M 2.8
Yak 54 2.8
Velox 2.6
Katana 2.2

Odeslatod HonzaS v 17/7/2012, 19:42

Já mám na 2,2m 7kg modelu na sop tohle servo: http://shop.jpmodels.net/product/serva/ ... -hv-767/33

Po skvělých zkušenostech jsem ukecal Badana aby je dal do výškovky 2,8m Yaku 55. Jsou naprosto skvělý, za super peníze. Neřešil bych to a pokud uvažuješ do budoucna o větším modelu, dal bych je na směrovku i křidýlka do tvé dvoumetrovky. Na vop bude stačit asi jedno.
Opačná směrovka na zádech je nejsilnější síla ve vesmíru!
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Jméno: Jan
Příjmení: Špatný
Letiště: Bechyně
Hangár: Pilot RC Extra 2,25, Hacker
Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod whitelion v 17/7/2012, 21:27

Já v Yaku 2,2 m mám osazené Power HD DS120m a létám s ním už třetí sezonu. Motor benzin DLE 55, takže podléhají značným vibracím a jsou naprosto spolehlivá. Letos jsem si jedno utrhl při převozu. Jinak jsem s nimi nikdy neměl sebemenší problém. Co se týče tahu, tak myslím že mají kolem 11kg. Takže pokud se ti jedná o značku, tak bych se jich nebál. Váha mého yaku je cca 8,5 kg.
whitelion
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Martin
Příjmení: Rubeš
Letiště: Luková u Lanškrouna
Hangár: Parabolic
Extra 330SC 3,2m KRILL
Extra 330 SC 2,6m KRILL

Odeslatod Malda v 17/7/2012, 21:40

whitelion napsal:Já v Yaku 2,2 m mám osazené Power HD DS120m a létám s ním už třetí sezonu. Motor benzin DLE 55, takže podléhají značným vibracím a jsou naprosto spolehlivá. Letos jsem si jedno utrhl při převozu. Jinak jsem s nimi nikdy neměl sebemenší problém. Co se týče tahu, tak myslím že mají kolem 11kg. Takže pokud se ti jedná o značku, tak bych se jich nebál. Váha mého yaku je cca 8,5 kg.

Dám ruku do ohně za to, že ve skutečnosti vyvinou moment tak 5Kg/cm. Ale pokud jste s nimi spokojen, tak proč ne.
Malda
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Tomáš
Příjmení: Maleček
Letiště: Česká Třebová
Hangár: YAK55m 2,2m
YAK55m 1m

Odeslatod whitelion v 17/7/2012, 21:49

Malda napsal:
whitelion napsal:Já v Yaku 2,2 m mám osazené Power HD DS120m a létám s ním už třetí sezonu. Motor benzin DLE 55, takže podléhají značným vibracím a jsou naprosto spolehlivá. Letos jsem si jedno utrhl při převozu. Jinak jsem s nimi nikdy neměl sebemenší problém. Co se týče tahu, tak myslím že mají kolem 11kg. Takže pokud se ti jedná o značku, tak bych se jich nebál. Váha mého yaku je cca 8,5 kg.

Dám ruku do ohně za to, že ve skutečnosti vyvinou moment tak 5Kg/cm. Ale pokud jste s nimi spokojen, tak proč ne.

Jak říkám. Třetí sezóna mluví sama za sebe.
whitelion
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Extra 330SC 3,2m KRILL
Extra 330 SC 2,6m KRILL

Odeslatod luftvogel v 17/7/2012, 22:05

MomoBrut napsal:
Ja to mám taky tak.Letadlo váží 7 kg a serva na všem krom směrovky jsou http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?kategorie=53&polozka=688&stranka=0&polozek=144 což pišou 13,2 kg tak to docela výchází dvakrát.To samé mám teda na výškovce to je 2x13,2= 26,4 a smerovku jsem koupil http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?kategorie=262&polozka=689&stranka=0&polozek=288 a tam píšou 17 kg. To sice není třikrát váha modelu ale vycházíto skoro. Ke značce HITEC se můžu taky vyjádřit neboť ve všech modelech krom KATANY co mam vyfoceny v galerii mam HS422HD a dvě serva už mi odešly.A to tak že natvrdo.Naštestí se jednalo pouze o servo na plynu takže až došel benzín tak to chcíplo.Stát se to u výškovy nebo u směrovky tak bylo po letadle. Proto značku HITEC moc už nemusím.A ještě ke všemu si myslím že se to vyrabí taky v čině jako ve směs dneska už všechno u nás akorát je na tom 3krát opalená cena. Toď můj názor.

Komik, servo HS422 v cene asi 350 Kc se da pouzit v akrobatu mozna tak na sytic ... na nic jineho. No, ono to nema cenu, clovek si musi necim projit, nez zmoudri ...
Nekdy ani to nepomuze.

Naprosto souhlasím s MomoBrutem. Jsem zářným příkladem člověka, který šetřil na nesprávném místě a ještě jsem si myslel, že jsem udělal hroznej kauf, když jsem sehnal digi serva HXT 12 za 350 Kč. Pak jsem měnil servo co dva lety, takže kdybych si koupil hned pořádný, asi bych na tom vydělal. Další případ byl horší, když jsem kvůli servu na křidýlku zlikvidoval model Edge 540 2,2m. A to byl Savox za cca980 Kč. Takže moje doporučení je, že do takto velkých modelů nepatří servo pod cca 1500 kč, jedno jaká značka. Je to přece kvůli tomu, aby se zabránilo daleko větším ztrátám a to nejen finančním. Kdybych v tý době byl na Akroforu a dal na rady zkušenějších kolegů...takhle jsem k tomuto poznání musel dojít sám. :cry:
luftvogel
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Radek
Příjmení: Kunc
Letiště: Karlovy Vary-Hory
Hangár: Extra330SC 2,7m EME120
Sbach 1,2m
RC Factory

Odeslatod Dzordzik v 18/7/2012, 18:33

Tak tak, s tím se dá souhlasit, až na to, že posuzovat serva podle ceny je také zavádějící. BOhužel ne vše co je drahé je dobré. Ale jinak naprostý souhlas.
Je: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV, JMB, Mejzlík 28x12 3l, MKS 767/DS1210
Bejvávalo: Katana 3m, ZDZ 160, 2,7m Wigens MVVS 58
Dzordzik
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Jméno: Jirka
Příjmení: Chvátal
Letiště: Holešov
Hangár: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV Champion, JMB, Mejzlik 28x12 3l, MKS 767/DS1210.

Odeslatod luftvogel v 18/7/2012, 23:29

Samozřejmě, já to myslel spíš tak, že do tak velkého modelu to chce už kvalitu=vyšší cena. Těch 1500 kč byl spíš nástřel. Já třeba preferuju Hitec a v modelu nemám servo pod 2000 Kč. Určitě to nedělám proto, abych se nějak vytahoval, ale z úplně jiných důvodů.
Je spousta modelářů, kteří mají mnohem dražší serva než já, pokud jim model za to stojí, je to naprosto v pořádku.
luftvogel
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Radek
Příjmení: Kunc
Letiště: Karlovy Vary-Hory
Hangár: Extra330SC 2,7m EME120
Sbach 1,2m
RC Factory

Odeslatod HonzaS v 19/7/2012, 13:00

Ono je to jedno, co máš za značku - odejít může cokoliv. Klasický příklad G.B. letos na ITOCu, odešly dva Hitecy na křidélku během jednoho letu. Stejně tak může odejít Futaba, může odejít MKS.

Já před 14ti dny orval na MKSku plastovou páku na směrovce 2,2m modelu, servo má papírově moment 31kg. Tak by mě docela zajímalo, jak někdo může (bez specifikace letového stylu, výchylek, napákování, ...) doporučit servo papírově 3x slabší s tím, že je úplně v pohodě a funguje 3 sezóny. Neberte to prosím jako rýpání, spíš se snažím předejít mlácením letadlama.
Opačná směrovka na zádech je nejsilnější síla ve vesmíru!
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Jméno: Jan
Příjmení: Špatný
Letiště: Bechyně
Hangár: Pilot RC Extra 2,25, Hacker
Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod whitelion v 19/7/2012, 20:51

HonzaS napsal:Ono je to jedno, co máš za značku - odejít může cokoliv. Klasický příklad G.B. letos na ITOCu, odešly dva Hitecy na křidélku během jednoho letu. Stejně tak může odejít Futaba, může odejít MKS.

Já před 14ti dny orval na MKSku plastovou páku na směrovce 2,2m modelu, servo má papírově moment 31kg. Tak by mě docela zajímalo, jak někdo může (bez specifikace letového stylu, výchylek, napákování, ...) doporučit servo papírově 3x slabší s tím, že je úplně v pohodě a funguje 3 sezóny. Neberte to prosím jako rýpání, spíš se snažím předejít mlácením letadlama.

Kdyby jste četl pozorně můj příspěvek, tak by jste pochopil, že jsem neradil použít mnou uvedená serva, ale poukázal jsem na skutečnost, že HD v poměru cena spolehlivost není špatná. Takže pokud chce zvolit serva power HD, mohu je z vlastní zkušenosti doporučit. Já bych zas nedal na směrovku plastovou páku. Ale o tom tohle téma asi není že.
whitelion
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Extra 330SC 3,2m KRILL
Extra 330 SC 2,6m KRILL

Předchozí

Zpět na Začátečník