Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Canary od Phoenix model
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2006 19:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Tak jsem zakoupil model Canary od firmy Phoenix model. Puvodne jsme zamyslel obdobny Excel 2000 od Black Horse, ale nebyl na sklade a ma nedockavost byla znacna, tak jsem poridil tento stroj.

Motor k nemu mam ASP 46A - 7,5 ccm. Je to muj prvni spalovaci motor a druhe letadlo celkem. Takze ocekavam nejprve mocne problemy vubec s nastartovanim a zabehem motoru a nasledne kratky let s tragickym koncem. :lol:

Kazdopadne jsem odhodlan a pln elanu! Zkusim fotograficky zdokumentovat celou akci a pomoci tak pripadnym nadsencum, kteri se vydaji podobnou cestou... Drzte palce!

Pokud vse dobre dopadne, zkusim se stavbou zacit jiz zitra nejpozdeji o vikendu.


Naposledy upravil Vzduchoplavec dne čtv 18.05.2006 20:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2006 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
radsi to nefot, vsechno co jsem vyfotil zanedlouho spadlo :twisted:
muselo to byt tim, protoze myma zlatyma rukama to byt nemohlo :wink: az pak jsem se dozvedel, ze fotit se to smi az po prvni havarii :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2006 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Neboj, po prvni havarii neboli po prvnim letu to vyfotim taktez... :D

Ovsem pokud to vubec vzleti. Prave od tebe dorazil ofoceny navod k motorum ASP, kde hned v prvni vete DURAZNE upozornuji, ze se nema motorem tocit nasucho. Bohuzel navod dorazil trochu pozde - Ja, samozrejme, prvni co jsem udelal bylo, ze jsem namontoval vrtuli a zacal s tim tocit jak pominuty... :roll:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2006 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
novinka - ve starsi verzi navodu to nebylo, taky jsem s tim tocil nasucho a nic zvlastniho se nestalo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 6:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.8.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Nevim, jak to Tvoje letadlo vypada, ale, pokud neumis litat, tak proc nezacnes s nejakym EPP modelem na elektropohon? Kdyz neni opravitelnost prvnich modelu"par kapek vterinaku a zase vzhuru do vzduchu" tak by Te ten pocatecni elan mohl prejit. S elektrou bys nemel problemy se startovanim a nemusi se cistit, pokud nepristanes nekam do bahna. Hodis to do kufru u auta a zalitas si kde a kdy chces.
Jinak Ti preji stastnych letu a pristani. :lol:

_________________
Létej i dnes!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 7:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No ja treba EPP elektriku mam ,ale kvuli neustalym problemum s LIPOL bateriema malou vydrzi atd atd... jsem se rozhodl postavit spalovaka. Mam spalovak v auticku a chodi vpohode. Jednou sem ho seridil a slape. Jen dolevam palivo. Proto spalovak. Jako prvni letadlo ale souhlasim elektrika je lepsi (vzduchoplavec ale pise ze uz ma 2 :D )


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 11:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Je to tak. Moje prvni bylo elektricke (EasyStar), ale uz mi prislo, ze vic z nej nevycaruju. Leda bych dokoupil stridavy motor a LiPol, coz obnasi taktez zakoupeni stridaveho regulatoru. Coz je ovsem nemala investice! Dokonce bych rekl prevysujici koupi spalovaciho motoru i s modelem. 8O

Spalovaci motor jsem videl v chodu a pres vsechny jeho nevyhody (smrad, hluk, spineni modelu, startovani) me to ucarovalo. Urcite to chci zkusit. Je docela mozne, ze zjistim, ze to je mnohem vetsi opruz, nez jsem myslel a rad se k elektrice vratim, ale nedalo by me to, abych to alespon nevyzkousel... :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 16:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.8.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Asi pred hodinkou jsem Canary videl u Vanoucha. Bude to jiste hodne letadlo, ale kladu si otazku, proc, kdyz uz jsi lital s Easy Star, si nekoupis neco s kridylkama? Je s tim daleko vetsi zabava a muzes delat poradnou akrobacii.

_________________
Létej i dnes!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 16:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Momentik - zrejme jsi videl nejakeho jineho Canaryho! Ten muj totiz kridylka ma. Ja mam na mysli toto letadlo:

http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?kategorie=25&zbozi=129


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 16:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.8.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Videl jsem toho co mas Ty, ale jenom na obalu krabice a tak jsem si nevsiml, ze ma i kridylka. To uz je jiny kafe. Preji tedy mnoho krasnych letu a malo karambolu.

_________________
Létej i dnes!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 17:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Jak pokracujes se stavbou? Tohle letadlo ma pomerne dobrej navod, naucis se jak na to a dalsi ero bude hracka. Ja ho stavel asi 4 dny, ale to jsem jeste laminoval centroplan, protoze jsem tomu spojeni kridel moc neveril. Kdyz jsem stavel spitfire, tak ten mel navod uplne na ho*no. Takze se mi zkusenosti ze stavby canary hodily a trvalo mi to uz jenom den. Musel si zehlit kridla a nebo si to mel potazene slusne uz od vietnamcu?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 17:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Ale jo, pokracuju uspesne. Ted schne epoxid v kridlech a VOP, SOP. Ale narazil jsem na zahadu. Vubec netusim, jak tam mam prichytit motor! :oops:

Mam tam takove modre plastove loze, ale jak to k tomu pridelat? To se ma ten plast jako prosroubovat skrz temi samoreznymi srouby??? To me nejak nehraje... Ziram na to jako blazen...

Jo a taky nemuzu najit dva takove plastove pasky na zajisteni podvzozku, ale to v nejhorsim nejak ofintim, ale ten motor, to je teda zahada. :roll:

Kridla a vsechno se me zda potazene v pohode. Zadne bubliny. Jen jedno kridlo je trochu skrable, ale to je kosmetika.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 17:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Vzduchoplavec píše:
Mam tam takove modre plastove loze, ale jak to k tomu pridelat? To se ma ten plast jako prosroubovat skrz temi samoreznymi srouby??? To me nejak nehraje... Ziram na to jako blazen...

Jo a taky nemuzu najit dva takove plastove pasky na zajisteni podvzozku, ale to v nejhorsim nejak ofintim, ale ten motor, to je teda zahada. :roll:

Kridla a vsechno se me zda potazene v pohode. Zadne bubliny. Jen jedno kridlo je trochu skrable, ale to je kosmetika.


Ja tam mel loze kovove, ale normalne ho tam pridelej, prskni na to motor, posun ho tak aby tam dobre sednul, daly se protahnout hadicky a nedrela ti vrtule (kuli tezisti bych ho dal vic dopredu, protoze to moje loze bylo kovove a pomerne tezke a teziste jsem jeste musel posunout vic dopredu umistenim baterek). Pak do nej podle motoru vyvrtej dirky a zasroubuj samorezy.

Plastovych pasku na podvozek jsem tam mel dvojnasobek, zato mi chybely variabilni koncovky.

To moje kridlo a hlavne vop a sop nebylo vubec vypnute, vypadalo to jako by nechteli vietnamskym detem pucit do ruky zehlicku. Na letisti se mi kuli tomu smali, tak jsem se naucil zehlit. :oops:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 21:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Udelal jsem jak jsi pravil a zda se, ze motor je tam! Dokonce jsem nasel i pasky pro upevneni podvozku - puvodne jsem myslel, ze patri k uchyceni motoru... :roll:

Zbyva jeste zamontovat nadrz, pripojit serva a napajeni. Ale to az zitra...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2006 9:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Jo tak potom postni foto :D a halvne dojmy z prvniho letu


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz