dva přijímače

Chcete začí­t s akrobacií­, nebo máte první­ho obří­ka? Ptejte se tady.

Re: dva přijímače

Odeslatod Tibor v 9/12/2013, 20:46

sidi napsal:Vem to z jedné strany kulatým pilníkem.

Ak by to bola motyka, tak pilník áno, ale keďže to je vrtuľa, tak to znovu reklamuj a žiadaj si späť peniaze.
Tibor
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Tibor
Příjmení: Bekes
Letiště: Vysoke Tatry
Hangár: Katana 32%, DA 85
DuoKat 33% DA100
Katana 39% DA150
Decathlon 47% DA 170

Odeslatod libor066 v 9/12/2013, 21:53

kolikrát ještě??------moc dík za vaše názory -na rozvodnou desku a dva přijímače se asi vyprdnu a pořídím si raději nějakou pojistku "na blbost" a budu doufat,že se to neporoučí k zemi --vrtuli srovnám dremlem z každé strany trochu a taky to nebudu nějak hrotit--závěr mi z toho vyplývá takový,že kdybych se zbytečně nebál a udělal to jak jsem chtěl puvodně,tak jsem vás tady vubec nemusel votravovat a plejtvat vašim časem. zatím dík
libor066
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: libor
Příjmení: havelka
Letiště: miřejovice u litoměřic
Hangár: geebee 2.4m belanca 2.6m Bf 109f 1,85m

Odeslatod Rcmak v 10/12/2013, 06:19

Prosim te neres to,dej tam prijimac s dlouhejma antenama pro uhlikovy trupy,vyved je ven a bud v klidu.V letadle chces vsechno 2x a radio mas jen jedno hmmm
Rcmak
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Martin
Příjmení: Karkula
Letiště: Tábor Všechov
Hangár: Velox II R. 2.6 ZDZ80RV
SU 29 E30 SebArt
Cap 232
Raptor 90

Odeslatod MomoBrut v 10/12/2013, 09:51

libor066 napsal:kolikrát ještě??------moc dík za vaše názory -na rozvodnou desku a dva přijímače se asi vyprdnu a pořídím si raději nějakou pojistku "na blbost" a budu doufat,že se to neporoučí k zemi --vrtuli srovnám dremlem z každé strany trochu a taky to nebudu nějak hrotit--závěr mi z toho vyplývá takový,že kdybych se zbytečně nebál a udělal to jak jsem chtěl puvodně,tak jsem vás tady vubec nemusel votravovat a plejtvat vašim časem. zatím dík

Pokud nemas zkusenosti s vyvazovanim vetsich vrtuli, tak do te vrtule vubec nevrtej. Kdyz na to pujdes strecovsky s pilnikem, muzes vrtuli rozvazit tak, ze uz ji nikdo neda dohromady, protože posunes osu otaceni vrtule.
Porad jsi nenapsal, jestli jsi ten unasec zkontroloval, jestli je opravdu souosy a rovny ...
Táhnout k sobě neznamená vždy letět nahoru ...
MomoBrut
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Jméno: Miroslav
Příjmení: Balík, MSc., Ph.D.
Hangár: Yak 55M 2.8
Yak 54 2.8
Velox 2.6
Katana 2.2

Odeslatod Dzordzik v 10/12/2013, 10:24

To sice nenapsal, ale Fialovka mu sedí přesně. taky jsem pro to poslat zpět k výrobci a nevrtat do ní.
Je: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV, JMB, Mejzlík 28x12 3l, MKS 767/DS1210
Bejvávalo: Katana 3m, ZDZ 160, 2,7m Wigens MVVS 58
Dzordzik
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Jméno: Jirka
Příjmení: Chvátal
Letiště: Holešov
Hangár: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV Champion, JMB, Mejzlik 28x12 3l, MKS 767/DS1210.

Odeslatod Laďas v 10/12/2013, 11:17

Ahoj, k těm dvěma přijímačům. Nejsem si úplně jist, jestli použití dvou přijímačů tak, že u zdvojených serv na kormidlech řídí každé servo z dvojice jiný přijímač (jak popisuje v prvním příspěvku Dzordzik) není horší, než mít přijímač jen jeden. Jak to bude vypadat v případě výpadku signálu u jednoho přijímače, když ten jeden přijímač třeba nastaví natvrdo fail-safe výchylky a druhý se proti tomu bude snažit řídit, to bych si netroufal zkoušet ani třeba jen na zemi (u 30 kg serv). Mnohem lepší je to prostřídání funkcí (jedno křidélko jeden přijímač, druhé křidélko druhý přijímač atp.).
Osobně používám buď jen jeden přijímač a nebo pokud se jedná o model, kde chci mít přijímače dva z důvodu SPOLEHLIVOSTI (ne kvůli proudovému odlehčení přijímače) jdu do toho nejdražšího řešení s powerboxem, který umí dva přijímače (třeba PB Royal). Ona ta cena powerboxu nakonec je při cenách modelu, motoru a ostatních komponent vcelku zanedbatelná...
I powerbox pro dva přijímače ale předpokládá určitou schopnost porozumět problematice a návodu k PB přiloženému... Na přijímačích je třeba mít nastavené fail-safe výchylky (plné) na kanálu, jehož výstup se zapojí do powerboxu pro identifikaci přijímače s poruchou příjmu. To píšu jen proto, že jsem viděl už několik superdrahých, velkých a nebezpečných modelů, kde to tak nebylo a možná i přes upozornění to tak není doteď...
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Vladimír
Příjmení: Ochotný
Letiště: Czech Heaven Budkovice
Hangár: Extra 330 SC 41%

Odeslatod Tibor v 10/12/2013, 19:50

Laďas napsal:Ahoj, k těm dvěma přijímačům. Nejsem si úplně jist, jestli použití dvou přijímačů tak, že u zdvojených serv na kormidlech řídí každé servo z dvojice jiný přijímač (jak popisuje v prvním příspěvku Dzordzik) není horší, než mít přijímač jen jeden. Jak to bude vypadat v případě výpadku signálu u jednoho přijímače, když ten jeden přijímač třeba nastaví natvrdo fail-safe výchylky a druhý se proti tomu bude snažit řídit, ...

Popisoval som to trochu vyššie v 15. príspevku od vrchu. Ešte raz na vysvetlenie: v tomto prípade nesmie prijímač "třeba" nastaviť natvrdo failsafe, ale každý z prijímačov MUSÍ mať failsafe nastavený tak, aby v prípade výpadku signálu servá uvolnil, teda aby servá napájané z funkčného prijímača nemuseli pretláčať servá napájané z prijímača bez signálu.. Ak ti to RC-súprava neumožnuje tak je zbytočné dávať dva prijímače do modelu.
Tibor
Člen Akrofora
Člen Akrofora

DuoKat 33% DA100
Katana 39% DA150
Decathlon 47% DA 170

Odeslatod libor066 v 10/12/2013, 20:36

s tou vrtulí je mi to fakt divný,když ji přece pošlu p. Tošovskému ,že je křivá tak čekám,že mi pošle nazpět nějakou rovnou(tedy osobně zkontrolovanou) a né ,že vezme z haldy nějakou jinou -křivou a pošle mi ji ať se starám . to se mi zdá jako dost divnej přístup! vubec si nejsem jist jesli ,když ji tam pošlu podruhé ,nepřijde zas nejaká "nepovedená"------k tomu přijímači se možná zaptám hloupě--ono existuje něco jako dlouhé anténky na futabu R6014FS ?
libor066
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod Laďas v 10/12/2013, 21:12

Tibor napsal:Popisoval som to trochu vyššie v 15. príspevku od vrchu. Ešte raz na vysvetlenie: v tomto prípade nesmie prijímač "třeba" nastaviť natvrdo failsafe, ale každý z prijímačov MUSÍ mať failsafe nastavený tak, aby v prípade výpadku signálu servá uvolnil, teda aby servá napájané z funkčného prijímača nemuseli pretláčať servá napájané z prijímača bez signálu.. Ak ti to RC-súprava neumožnuje tak je zbytočné dávať dva prijímače do modelu.

Můj vysílač (Futaba T12FG) mi umožňuje 3 režimy fail-safe (hold, fail-safe, battery fail-safe), režim se servy bez napájení ne. Pokud to nějaké rádio umožní, pak to může fungovat tak, jak píšeš.
Ti, kteří jsou na tom stejně jako já si nastaví fail-safe do neutrálu a prokříží funkce. Polovinou kormidel by to mělo jít uřídit. A nebo PB Royal...
Jen pro zajímavost - co máš za rádio?
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod libor066 v 10/12/2013, 21:21

jako TY, jestli to tedy bylo na mně
libor066
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod mac v 10/12/2013, 21:32

Ktory prijimac /co s tym ma radio?/, pri FS odpoji napajanie serv a po nabehnuti napajanie obnovi ?
timing is everything
mac
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Miso
Příjmení: Mac
Hangár: 104" EF Extra 300 DA120/HackerA150
Crack Laser

Odeslatod FAF v 10/12/2013, 21:42

mac napsal:Ktory prijimac /co s tym ma radio?/, pri FS odpoji napajanie serv a po nabehnuti napajanie obnovi ?

Také takovou funkci FS neznám. Buď Hold nebo nastavená poloha.
FAF
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: František
Příjmení: Morkus
Letiště: Čenkov+ Dačice
Hangár: Yak 54 Pilot-RC ZDZ 112RV-J Ch
Extra 330 SC 107" - ZDZ 112 RV-J Ch

Odeslatod Tibor v 10/12/2013, 22:24

Laďas napsal:
Tibor napsal:Popisoval som to trochu vyššie v 15. príspevku od vrchu. Ešte raz na vysvetlenie: v tomto prípade nesmie prijímač "třeba" nastaviť natvrdo failsafe, ale každý z prijímačov MUSÍ mať failsafe nastavený tak, aby v prípade výpadku signálu servá uvolnil, teda aby servá napájané z funkčného prijímača nemuseli pretláčať servá napájané z prijímača bez signálu.. Ak ti to RC-súprava neumožnuje tak je zbytočné dávať dva prijímače do modelu.

Můj vysílač (Futaba T12FG) mi umožňuje 3 režimy fail-safe (hold, fail-safe, battery fail-safe), režim se servy bez napájení ne. Pokud to nějaké rádio umožní, pak to může fungovat tak, jak píšeš.
Ti, kteří jsou na tom stejně jako já si nastaví fail-safe do neutrálu a prokříží funkce. Polovinou kormidel by to mělo jít uřídit. A nebo PB Royal...
Jen pro zajímavost - co máš za rádio?

Teraz mám DC-16, s tým sa to dá...
Ešte ti môžem napísať moju skúsenosť, keď som mal Graupner MC-19 :
Aj keď sa to nezdá, ale fail-safe je aj vecou serva a tokto to mám odskúšané:
vo všetkých svojích veľkých modeloch používam aj doteraz dva prijímače s rozbočovačmi prúdu, bez powerboxov.
V prvom svojom väčšom modely som použil servá Hitec 5955TG a môja vtedajšia súprava Graupner MC-19 nevedela fail-safe, takže ak bol výpadok signálu jedného prijímača tak ten držal serva natvrdo v poslednej polohe v ktorej mal signál.
Keď som Hitechy vymenil za servá JR 8711 tak tieto servá majú takú vlastnosť, že pri výpadku signálu prestanú držať a povolia sa. Práve pre túto vlastnosť JR serv som do dalších svojích modelov už dával iba servá JR8711.
Teraz mi to už je jedno, lebo DC-16 si s týmto problémom vie poradiť s akýmkoľvek servom.
Tibor
Člen Akrofora
Člen Akrofora

DuoKat 33% DA100
Katana 39% DA150
Decathlon 47% DA 170

Odeslatod Rcmak v 10/12/2013, 22:35

libor066 napsal: k tomu přijímači se možná zaptám hloupě--ono existuje něco jako dlouhé anténky na futabu R6014FS ?

Treba tady
http://eshop.reichard.cz/antena-prijima ... -2-ks.html
Rcmak
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Martin
Příjmení: Karkula
Letiště: Tábor Všechov
Hangár: Velox II R. 2.6 ZDZ80RV
SU 29 E30 SebArt
Cap 232
Raptor 90

Odeslatod Dzordzik v 10/12/2013, 22:50

libor066 napsal:s tou vrtulí je mi to fakt divný,když ji přece pošlu p. Tošovskému ,že je křivá tak čekám,že mi pošle nazpět nějakou rovnou(tedy osobně zkontrolovanou) a né ,že vezme z haldy nějakou jinou -křivou a pošle mi ji ať se starám . to se mi zdá jako dost divnej přístup! vubec si nejsem jist jesli ,když ji tam pošlu podruhé ,nepřijde zas nejaká "nepovedená"------k tomu přijímači se možná zaptám hloupě--ono existuje něco jako dlouhé anténky na futabu R6014FS ?

Já myslím, že není třeba abys spekuloval coby kdyby a prostě tu vrtuli zabal, napiš lísteček s popisem problému a pošli ji zpět výrobci. Je vstřícný a nemá zájem si kazit jméno. Ostatní řeči kolem jsou jenom mlácení prázdné slámy.
Udělej to tak jak jsme ti tady radili, tj. 1RX, na něj dlouhé antény, vyvést z trupu a serva rovnou do RX.
Je: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV, JMB, Mejzlík 28x12 3l, MKS 767/DS1210
Bejvávalo: Katana 3m, ZDZ 160, 2,7m Wigens MVVS 58
Dzordzik
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Jméno: Jirka
Příjmení: Chvátal
Letiště: Holešov
Hangár: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV Champion, JMB, Mejzlik 28x12 3l, MKS 767/DS1210.

Odeslatod libor066 v 10/12/2013, 23:57

asi jo tak nějak to udělám, dík za ten odkaz na ty antény a za ostatní podněty moc díky libor ---aspoň ušetřím prachy za ty rozvodné desky na něco jiného
libor066
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod Laďas v 11/12/2013, 00:46

Tibor napsal:Teraz mám DC-16, s tým sa to dá...
Ešte ti môžem napísať moju skúsenosť, keď som mal Graupner MC-19 :
Aj keď sa to nezdá, ale fail-safe je aj vecou serva a tokto to mám odskúšané:
vo všetkých svojích veľkých modeloch používam aj doteraz dva prijímače s rozbočovačmi prúdu, bez powerboxov.
V prvom svojom väčšom modely som použil servá Hitec 5955TG a môja vtedajšia súprava Graupner MC-19 nevedela fail-safe, takže ak bol výpadok signálu jedného prijímača tak ten držal serva natvrdo v poslednej polohe v ktorej mal signál.
Keď som Hitechy vymenil za servá JR 8711 tak tieto servá majú takú vlastnosť, že pri výpadku signálu prestanú držať a povolia sa. Práve pre túto vlastnosť JR serv som do dalších svojích modelov už dával iba servá JR8711.
Teraz mi to už je jedno, lebo DC-16 si s týmto problémom vie poradiť s akýmkoľvek servom.

Koukal jsem do manuálu DC-16 a skutečně je tam režim Fai-safe Out-off. Zajímavá funkce. Akorát mne napadá, že v případě totálního zarušení obou přijímačů (což je samozřejmě velmi málo pravděpodobné) zůstane ve vzduchu model s volně vlajícími kormidly. Ve variantě s PB Royal se uplatní fail-safe druhého přijímače a např. při mém nastavení FS přestane model letět a padá nejkratší cestou v ploché vývrtce k zemi. Pokud předtím dodržuji bezpečný letový prostor, neměl bych nic a nikoho ohrozit...
Naposledy upravil Laďas dne 11/12/2013, 01:03, celkově upraveno 2
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod Laďas v 11/12/2013, 00:52

mac napsal:Ktory prijimac /co s tym ma radio?/, pri FS odpoji napajanie serv a po nabehnuti napajanie obnovi ?

Rádio s tím má hodně. Pomocí vysílače se u většiny slušnějších rádií provádí programování FS přijímače, tudíž popis FS je většinou v manuálu vysílače. Tím netvrdím, že přijímače nemají možnost nastavení FS i bez vysílače...
FS v režimu Out-off je v manuálu DS-16 popsán na straně 49.
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod mac v 11/12/2013, 18:10

Radio s tym nema nic, keby to ten prijimac vedel. FS sa nastavoval vysielacom uz u spcm.
Prijimac neposiela signal. Ja som myslel, aby bolo servo volne, ze je potreba odpojit servo od napajania,
pretoze niekedy, ked sa pripoji len na napatie bez signalu, zajde do nejakej polohy /zalezi od serva/
a myslel som, ze tam drzi, nikdy som neskusal ho pretlacat..
timing is everything
mac
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Miso
Příjmení: Mac
Hangár: 104" EF Extra 300 DA120/HackerA150
Crack Laser

Odeslatod PetrKad v 13/12/2013, 00:49

Panove a co kdyz to neni tou uhlikovou vrtuli ? Myslite ze vrtule pan Fiala ma tak presny stred ? Ja jen ze teprve vrtule PT model mi ukazala ze mam problem s celym unasecem ..drevo se tam veslo tak nejak volneji ,ale mel jsem drevenou od pana Bambuly
PetrKad
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Petr
Příjmení: Kadlec
Letiště: kde se dá
Hangár: YAK-54 /2.16m TOPMODE
Yak 55-1.5 m Haikong
Diablotin 1.54 m
rs352-RC factory
super zoom 2 -Hacker

PředchozíDalší