Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 18:43 
Postav toho ultimata co si s nim vyhrožoval ! :wink:


Nahoru
   
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 20:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
no, asi to tak dopadne- material uz je doufam na ceste :D a kdyz uz mam i zbytek vybaveni, tak to do vanoc musim stihnout i s nasetrenim na serva a prijimac.. ;) btw. aby sme az tak uplne neodbocili od tematu, kdzy uz ti ta belka nabiji jenom 400mA ,kolik nabiji ten zajicuv nabijec???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 20:48 
To nevim. :roll:
Až bude , musíš se mi mejlem pochlubit ! Teda jestli máš dig. foťák ...?


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 21:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
te nsice zrovna nevlastnim ,ale nebude problem par letovych fotecek- na letisti je skoro porad kamarad s fotakem, btw. mrkni na klubzdar.wz.cz ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 21:23 
Omluv mou blbou otázku ale co znamená "btw" ? :oops:


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2004 6:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
btw=by the way ;) jenom nevim, kdy se tech fotek dockas, jelikoz jeste nevim jak to budu stavet... :) ale predpokladam ze to pude celkem rychle, jenom mi jeste po trech tydnech neprisly vrtule od cemechu-nevite nekdo kde se daji sehnat gws8/4hd?? jestli jeste tenhle tyden neprijdou, tak uz se asi fakt nastvu... :evil: :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2004 8:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2004
Příspěvky: 58
Bydliště: Praha-východ
Tak jsem to prubnul. Ten čínský sedmičlánek NiMH 1000 mAh jsem nabíjel dle doporučení kámoše (lehký výpočet pro přibližný max nabíjecí proud je kapacita článků x 1,3 až 1,4). Tak jsem pro jistotu nabíjel proudem 1,2 A s tím, že jsem ten sedmičlánek napřed vybil na 7,2 V.
Nabíječ tam cpal proud zhruba od 1,12 - 1,2 A. Po cca 50 min nabíjení se z článků začalo ozývat takové přerušované syčení, ale nebyly zdaleka zahřáté tak, jako např. když je vyndávám z modelu, v ruce se daly samozřejmě udržet. Ale měl jsem strach, tak jsem nabíjení přerušil a dorazil je nabíjením na 400 mA a po 10 min cca to automaticky na DeltaPeak vyplo.
Jak se dá změřit měřákem aktuální kapacita packu? Na tom SWALLOWu to na display píše čas nabíjení a pak tam nabíhají zřejmě mA, které jsou nacpány do článku, je to počítadlo na kterém to naskakuje od 0 po jednotkách pořád nahoru. V návodu chybí popis toho, co to ukazuje.
Musím se na to zeptat v shopu, kde jsem to koupil, jestli to náhodou nevědí. Kromě nabíjecího proudu to ukazuje i nějaké napětí, asi to bude napětí které cpe nabíječka do těch článků, pohybovalo se to mezi 10 a 11 V.
SWALLOW se mi líbí, vypadá celkem blbuvzdorně a je maličký, lehký, robusní a na ovládání velmi jednoduchý. Je na něm doporučení, že je vhodný pro slow a park flyery, ale myslím, že si poradí i s většími packy např. do elektrovětroňů.

_________________
MirMin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2004 17:14 
Czernitko : Ad vrtule HD : slovo modelářská prodejna ti nic neřiká ?
Ad ulti : To za tejden zvládněš i s velkym ulejvánim. :wink:


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2004 17:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
MirMin: ty koeficienty sou odvozeny od toho, ze pri nabijeni dochazi k tepelnym ztratam na baterkych i na vodicich, a u nimhu mozna vic nez u nicd..?? to nevim urcite. ale ten 7miclanek bych vybijel min-teda na nizsi napeti, protoze kdyz nebude uplne vybitej, tak mu to taky nebude delat uplne dobre... nevim cim muze byt to syceni zpusobeny, uz sem nekde cetl clanek o baterkach ktery se ze zacatku pri nabijeni vzdycky'orosily' cimsi pochybnym, ale potom prestaly a slouzily jeste dlouho potom.. :roll: :lol: treba je to i tvuj pripad..?? a jinak kapacita se da zmerit jen vybitim a nabitim baterek, na multimetru to nezmeris... me moje aqc4f ukazuje jen dodany naboj v coulombech, takze kdyz chci vedet hodnotu v mAh tak to je I=Q/t, tedy si musim merit cas.. :( :( :( tobe to asi ukazuje rovnou dodany naboj v mAh.
Barny: no, prave ze maji normalni 8/4, ale hd uz je trosku tezsi sehnat.. :roll: radu slow flyer neni problem, nevim proc hard drive nedovazi.. :( :evil: jinak s tim matrosem jeste nevim, chtel sem udelat ocasni plochy z potpronu a trup udelat jako zaklad z epp5mm-silueta s prorezanymi odlehcenimi(velmi podstatnymi, vlastne by tam zbyly jen takovy zebra), a potom ze stran opet pron 2mm, rikal sem si ze by to mohlo byt tuhy a lehky, jeste vyztuzit diagonalne uhlikovou trubkou...?? ale pron mi na dobirku neposlou, musim si ho vyzvednout na modelhobby.. :( takze do te doby mi snad prijde epp z cemechu(psal sem jim at mi ho poslou s vrtuli, abych usetril za postovny, takze nevim nevim... :? ), tak by moh byt jeste predtim nakej shock abych se mel na cem ucit, nez zacnu bacat o maticku podlahu s necim rozumnym.. :roll: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2004 18:08 
No když už blázníš s tÄ›ma vylechÄ


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2004 19:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Barny: tema ulti ala breeze ( :lol: ) presun na plkani o vsem..? ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2004 10:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2004
Příspěvky: 58
Bydliště: Praha-východ
czernitko píše:
MirMin: ty koeficienty sou odvozeny od toho, ze pri nabijeni dochazi k tepelnym ztratam na baterkych i na vodicich, a u nimhu mozna vic nez u nicd..?? to nevim urcite. ale ten 7miclanek bych vybijel min-teda na nizsi napeti, protoze kdyz nebude uplne vybitej, tak mu to taky nebude delat uplne dobre... nevim cim muze byt to syceni zpusobeny, uz sem nekde cetl clanek o baterkach ktery se ze zacatku pri nabijeni vzdycky'orosily' cimsi pochybnym, ale potom prestaly a slouzily jeste dlouho potom.. :roll: :lol: treba je to i tvuj pripad..?? a jinak kapacita se da zmerit jen vybitim a nabitim baterek, na multimetru to nezmeris... me moje aqc4f ukazuje jen dodany naboj v coulombech, takze kdyz chci vedet hodnotu v mAh tak to je I=Q/t, tedy si musim merit cas.. :( :( :( tobe to asi ukazuje rovnou dodany naboj v mAh.
.. :roll: :lol:


Tak mi poraď na kolik ty NiMH vybíjet, poradili mi na 0,85 - 0,8 kapacity napětí, přidržel jsem se horní hranice, abych je nevybil moc.

_________________
MirMin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2004 16:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
jo,taky bych je vybijel tak na 0.8-0.9V/clanek, ale 1.03V jeste nejsou uplne vybity.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2004 16:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2004
Příspěvky: 58
Bydliště: Praha-východ
No a já jsem to vzal v % :lol: .
Takže myslíš, že ten 7čl. můžu vyšťavit až na 5,6 V?

_________________
MirMin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2004 16:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
no, to je dost zaludna otazka,jelikoz se baterky lisi typ od typu a serii od serie, mozna jim to neudela nic a mozna jim to zkrati zivotnost, mozna hodne nebo malo, to nevim. ani nevim na kolik se mi vybiji lipolky nebo prijimacovy baterky, ty obvykle jen nabiju kdyz maji neco mezi 3.7V a 3.3V, jelikoz si na to moc casto nevzpomenu tak to nak presne nevim.. krom toho je nabijim jednou za uherskej rok, takze nakej ten cyklus navic nebo namin uz me nezabije, a pohonny mam jen lipolky, kterym nedovybiti nevadi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz