Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Python 80
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2005 16:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha
Omlouvám se ale přehlédl jsem se a v minulém příspěvku jsem uvedl parametry jiného motoru
Takže vše uvádím na pravou míru
7 V-----11.3 A----9000ot/min 90st C
Jarda


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2005 16:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 11
hmmm, a co s mensi vrtuli? zajimalo by me jak pracuje pri nizsich odberech (5A) Python 100W to zda se docela umi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Python - 80
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2005 17:20 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha
Je mi líto ale u motoru me zajímá maximální využitelný výkon odevzdaný do vrtule při ještě rozumné teplotě vinutí a dostatečné životnosti všech použitých dílů v tomto motoru.
Jestli je motor schopen podat maximální výkon aniž by se zničil je schopen podávat i nižší výkony ( to jest použít menší vrtuli)
Tento typ motoru je schopen podat ekvivalentní výkon od jistých minimálních otáček ( nejnižší oběžná rychlost zaručující spolehlivou detekci úhlu natočení rotoru pro elektronickou komutaci) do svého max.
povoleného příkonu V tomto pracovním pásmu můžeš motor provozovat jak se ti zlíbí.
Jarda


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2005 17:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 11
a co novy motory (kompakty ci jak?)? kdy se na ne muzu tesit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Python - 80
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2005 17:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha
Lukas drž se tématu Compakty budou těšit se můžeš
Jarda


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2005 19:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
majkl píše:
... což je mi docela divný, jelikož jsem čekal, že když to s tou 6/5 bere víc, bude i větší tah 8O.


to skoro urcite byt ani nemuze. nevim kolik toho vis o stoupani a prumeru vrtule, ale zkusim to aspon trochu shrnout. stoupani udava, jakou vzdalenost urazi vrtule za jednu otacku. rekneme u vrtule se stoupanim 5 palcu-pokud bys s ni tocil v zemi- se vrtule za jednu otacku posune o 5 palcu. samozrejme ve vzduchu musis pocitat s prokluzem vzduchu a celnim odporem letadla, ktery postup vrtule brzdi. proto to tolik nebude. z toho plyne jednoducha zakonitost- cim mensi stoupani, tim bude mit vrtule vetsi ucinnost pri malych rychlostech. a vice versa-vrtule s velkym stoupanim je konstruovana na vyssi rychlosti, proto kdyz ji drzis na miste ma mensi ucinnost nez vrtule s mensim stoupanim(->vetsi odber, mensi tah). nutno ovsem podotknout, ze vrtule s vetsim stoupanim bude mit pri vyssich rychlostech ucinnost mnohem vyssi, a predevsim s vrtuli s mensim stoupanim nikdy nedosahnes takovych rychlosti jako s vrtuli s velkym stoupanim. zkratka 'zavrtavani' vrtule s malym stoupanim nebude na vysoke rychlosti stacit. z toho plyne dalsi jednoduche pravidlo-cim vetsi stoupani, tim vetsi dynamicky a mensi staticky tah a cim mensi stoupani, tim vetsi staticky a mensi dynamicky tah. pokud bys mel vrtuli 7/7 a chtel letadlo zpomalit, mohl bys pouzit vrtuli 7/4, ale tim by ses ochuzoval o vykon motoru, ktery bys jeste mohl vyuzit-mel bys mensi odber. proto se obvykle zaroven se snizenim stoupani zvetsi prumer vrtule, a naopak. snad to z toho nak pochopis, trosku nad tim zapremyslej, a preju hodne chuti do dalsiho zkouseni ;)


Naposledy upravil czernitko dne čtv 06.01.2005 19:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2005 19:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
opet mi to neda, nezareagovat na prispevky p.cecha-co myslite tou'chybou zpusobenou impulsnim odberem proudu'? jak velka se muze objevit chyba pri frekvenci 2-8kHz? v radech miliamper? opravdu je to tak dulezite, a proto radeji zaokrouhlujete na desetinna mista? nebo proste jenom opet nemate k dispoziti patricne prostredky k relevantnimu a spolehlivemu mereni? jako treba klestinovy merak? mimochodem kolik je 'nejnižší oběžná rychlost zaručující spolehlivou detekci úhlu natočení rotoru pro elektronickou komutaci'? pokud vim, neznam zadny modelarsky regulator ktery by byl bezne v prodeji a pouzivat cidlo pro kontrolu nacasovani motoru. znamena to ze treba pro regulatory od mgm ktere pracuji s minimalni frekvenci 2kHz jsou minimalni otacky 2k otacek/min? pokud ano coz nevim urcite, jakypak vykon bude mit motor pri takovych otackach? mno dobra, odpovim si sam, nepouzitelny, bude v letadle strasit jako mrtva vaha. timto bych si dovolil upresnit termin 'ekvivalentni vykon od danych otacek', kteryzto je opravdu ekvivalentni, ale zcela nepouzitelny. neboli rozdil oproti clanku o bezkomutatorovych motorech v kvalite je naprosto zadny, ovsem ke zminenemu clanku jsem vam reakci jiz napsal do vaseho fora, na kterouzto jste se ovsem ani neobtezoval odpovedet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2005 16:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
tak jsem bohužel zjistil, že náš zdoj není schopnej dodávat takovej proud, takže z měření nic nebude. Tímto se všem omlouvám.

Majkl


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz