Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 18.02.2006 18:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Jak mám vědět kolik, když nevím jaký máš kabel?

To se hledá pokusně. Nabiješ accu, svíčku připojíš dlouhým kabelem a podíváš se. Je moc tmavá? Žhaví málo? Kus se odstříhne a postup se opakuje.

Svíčka by při čerstvě nabitém accu měla být světle červená, napětí na ní kolem 1,5V.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 18.02.2006 19:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
No já mám jako žhavící akku 1 NiCd 4000mAh článek na něm na kabelu žhavící koncovku. A to je vše. Když pak jdu na start tak sebou nemusím nic tahat. Letadlo je již připraveno, tak s sebou vezmu pouze rukavici vysílač a žhavítko. A navíc mám jistotu, že tu svíčku nespálím. A článek nabijím max. jednou za měsíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 18.02.2006 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
zdzd píše:
Jak mám vědět kolik, když nevím jaký máš kabel?

To se hledá pokusně. Nabiješ accu, svíčku připojíš dlouhým kabelem a podíváš se. Je moc tmavá? Žhaví málo? Kus se odstříhne a postup se opakuje.

Svíčka by při čerstvě nabitém accu měla být světle červená, napětí na ní kolem 1,5V.


Tak jsem nazkousku vlozil 5m kabel, testoval jsem na uplne nabitem Pb clanku, barva byla oranzova, ale posledniho pul zavitu bylo nedozhaveno, mam ten kabel tedy zkratit?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2006 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
j3nda píše:
Tak jsem nazkousku vlozil 5m kabel, testoval jsem na uplne nabitem Pb clanku, barva byla oranzova, ale posledniho pul zavitu bylo nedozhaveno, mam ten kabel tedy zkratit?


To je tím, že na koncích je vlákno nabodováno na tělo svíčky a prostřední kolíček, kde se předáváním tepla vlákno ochlazuje. Tam to nebude mít nikdy stejnou barvu jako uprostřed.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 10:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2004
Příspěvky: 263
Bydliště: poblíž Slavkova u Brna
Zdravím lidičkové ;) Jelikož taky právě přemejšlim o pořízení nejakýho Power panelu tak bych byl velice rád jestli by sem někdo nemohl dát poznatky o nějakým osvědčeným z obchodu a nebo ještě líp kdyby měl někdo nějaký dobrý schéma ... Díky.

_________________
\_ StanY _/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 17:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Mad_Box píše:
No já mám jako žhavící akku 1 NiCd 4000mAh článek na něm na kabelu žhavící koncovku. A to je vše. Když pak jdu na start tak sebou nemusím nic tahat. Letadlo je již připraveno, tak s sebou vezmu pouze rukavici vysílač a žhavítko. A navíc mám jistotu, že tu svíčku nespálím. A článek nabijím max. jednou za měsíc.

Nakonec jsem zjistil, ze 2V gelovka a zhavici koncovka je na mou svicku akorat. Pokud jsem zhavil pres prodlouzeny kabel, vytazena svicka svitila pekne, ale kdyz byla zalita palivem, bylo to malo. Takze nebylo treba pridavat vubec nic, to je asi ten nejlepsi a power panel - zvolit vhodnou baterku podle svicky. Pri zabihani motoru jsem prozhavil celkem asi 40min a svicka to vydrzela. Celkem jsem ji obdivoval, ale ten motor ne a ne chytit...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.03.2006 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal jsem dohromady schéma jak to vyřešit,ale nevím jak to sem dostat,protože jsou tam obrázky.Nevíte někdo co teď????????? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2006 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
blacklight píše:
Dal jsem dohromady schéma jak to vyřešit,ale nevím jak to sem dostat,protože jsou tam obrázky.Nevíte někdo co teď????????? :?:

Kód:
použij tag [img]http://image_url[/img]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2006 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal jsem to do přízpěvků.Pokud to někdo chcete dřív,pošlu vám to emailem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2006 12:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
blacklight píše:
Dal jsem to do přízpěvků.Pokud to někdo chcete dřív,pošlu vám to emailem.

No nevím jak dlouho vydrží ten 20A spínač 1. Je to asi měsíc co jsem upravoval svůj startér (přidával jsem rukověť pro snadnější startování lodí) a snažil se dát 20A spínač (tlačítko) paralelně k původnímu. Při zatížení startéru se dost hřál a nakonec jsem použil klasicky dva měděné plechy přitlačované k sobě jako u originálu. Později jsem měřil proud toho startéru klešťákem a při zatížení si veme i 40A (mám malej startér do 6,5ccm). Bylo by tedy lepší mít startér připojenej přímo na ten akumulátor, stejnak v klidovém stavu odebírá 0A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11.03.2006 8:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Já jsem to měřil na 2,5ccm MVVS ,hned po zapnutí startéru to žere kolem těch 28 A,potom když už se roztočí tak bere 15 A i míň.
Já to mám postavené ale ne moc dlouho tak to prověří až delší používání,ale máš určitě pravdu,čím větší proudová odolnost tím lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.03.2006 14:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2004
Příspěvky: 263
Bydliště: poblíž Slavkova u Brna
Zdarec, tak bych to už všechno tak nějak pochpil, ale ještě bych móóóc poprosil o bližší specifikaci součástky TR1. Myslím že to je je cívka na toroidu o indukčnosti 100mikro :?: :idea: :?: :idea: :?: jakej má vydržet proud :?: :?: :?: je normal k sehnání :?: :?: :?: ...... díkec

_________________
\_ StanY _/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.03.2006 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Myslím,že v tomto je řešení:


http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=344439


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak vyřešit power panel
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2007 20:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
Jednoznačná odpověď koupit! Já sám jsem jich několik postavil, ale koupit hotový je jednoznačně nejrychlejší a není to o moc dražší, než dělaný. Mám panel od Q-model a jsem s ním vrcholně spokojen. Připojím starter, palivové čerpadlo i žhavení na jeden 12V akumulátor. Každopádně regulátory, které regulují napětí jsou NESMYSL. Zjednodušeně 2V pustí na svíčku a zbylých 10V promění v teplo. Efektivní, že? Všechna rozumná zapojení pracují v pulzním režimu a připojují svíčku na plné napětí - t.zn 12V ale jen na krátkou dobu pak následuje delší mezera. To se opakuje většinou s frekvencí několik kHz. Takže efektivní výkon na svíčce odpovídá cca dvěma voltům. Takto regulovaný výkon se ale špatně měří běžnými ampérmetry, takže hodnoty proudu se hodně liší podle použitého měřícího přístroje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vyřešit power panel
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2007 22:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2006
Příspěvky: 2105
Bydliště: Ďáblice
Obrázky: 8
Vita_1 píše:
Jednoznačná odpověď koupit! Já sám jsem jich několik postavil, ale koupit hotový je jednoznačně nejrychlejší a není to o moc dražší, než dělaný. Mám panel od Q-model a jsem s ním vrcholně spokojen. Připojím starter, palivové čerpadlo i žhavení na jeden 12V akumulátor. Každopádně regulátory, které regulují napětí jsou NESMYSL. Zjednodušeně 2V pustí na svíčku a zbylých 10V promění v teplo. Efektivní, že? Všechna rozumná zapojení pracují v pulzním režimu a připojují svíčku na plné napětí - t.zn 12V ale jen na krátkou dobu pak následuje delší mezera. To se opakuje většinou s frekvencí několik kHz. Takže efektivní výkon na svíčce odpovídá cca dvěma voltům. Takto regulovaný výkon se ale špatně měří běžnými ampérmetry, takže hodnoty proudu se hodně liší podle použitého měřícího přístroje.

No ono pokud by bylo NESMYSL regulovat napětí tak to tu nebudou ti zkušenější radit. Osobně také používám regulaci výkonu, ale je mi jasné, že pokud motor blafne ihned se změní podmínky a já se stále stejným výkonem vlastně svíčku přetěžuji a může odejít. To se při regulaci napětí nestane.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz