Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výkruty do kruhu
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2006 15:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.8.2005
Příspěvky: 305
Pro zkušený asi blbá otázka, ale jak se výkrutx do kruhu lítaj, teda hlavně jak se řídí? Nějak mi to nejde upáčkovat. Dík.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2006 15:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
ehm nejsi sam...ja to nedam ani na simu, natoz realne..ale dneska jsem upackoval jeden vykrut do ,,pulkruhu"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2006 15:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.8.2005
Příspěvky: 305
No mě by zajímala aspoň teorie, abych měl na čem začít.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2006 15:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 229
Bydliště: Praha
Pro začátek se je nauč pouze létat výškovkou. Pokusím se popsat výkruty do kuhu, přičemž kruh je proti směru hodinových ručiček. Výkruty je o mnho snažší točit ven z kruhu, tzn. když model letí levý kruh, výkruty točíme doprava. Takže, letíš v dostatečné výšce, dáš pravá křidélka ("přiměřeně") a v ten moment, kdy je model v nožovém letu, trochu potlačíš Vop, ale jen na okamžik, aby model pouze zatočil a maličko výškově "nadskočil". Křidélka pořád držíš, model po dalším půlvýkrutu se ocitne opět v noži a tentokrát přitáhneš... Takže s vop neděláš nic jiného než taháš a tlačíš, taháš a tlačíš. Model motá výkruty do kruhu. Čas, kdy přesně potlačit a kolik, to už je u každého modelu jiné a musíš se to naučit. Až se toto stabilně naučíš, začneš se pokoušet o výkruty do kruhu i se směrovkou. To je v podstatě to samé, akorát v nožových fázích přidáváš ještě SOP. Takže pokud máš na jedné páce VOP i SOP, děláš s kniplem u vysílače "kroužek" po směru otáčení hodinových ručiček... No, popis je to asi dost krkolomný, jestli něčemu nerozumíš, tak se zeptej, pokusím se to lépe vysvětlit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2006 15:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.8.2005
Příspěvky: 305
Ne, ne, popis je dobrej, chápu, takhle jsem se to snažil odvodit, protože je jasný, že to tak být musí, no nicméně je to asi už vyšší dívčí, takže trénink a trénink......Díky!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2006 16:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2003
Příspěvky: 141
Bydliště: Brno
Já jsem se je učil dlouho,ale původně jsem k tomu přišel tak nějak omylem.Prostě jsem chtěl zaletět víc výkrutů rovných,ale protože jsem to neuměl,tak z toho vyšlo několik výkrutů do půlkruhu(možná spíš do čtvrtkruhu).Řekl jsem si "hle,takhle nějak se to asi dělá" a potom jsem to zkoušel a zkoušel dál,až z toho byly výkruty do půlkruhu,potom třičtvrtěkruhu a nakonec jsem zvládl celý kruh.Jeden,dva,tři okruhy,a teď už si dokážu lítat do kruhu ve výkrutech jak dlouho chci.Doporučuji ale začít trénovat ve větší výšce a až to dostaneš do ruky,tak snižovat letovou hladinu,trénováním výkrutů do kruhu jsem mockrát éro rozbil.... 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2006 13:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.8.2005
Příspěvky: 305
Díky! Budu to zkoušet :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2006 14:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Zkus nejdřív zaletnout třeba 5 výkrutů po sobě v rovině s osou letiště a tak abys udržel letovou hladinu pracuj výškovkou! no a potom si akorát toršku přehodíš časování Výškovky a budeš tahat a tlačit v nožových fázích jak popsal Pete. Později přidáš směrovku a budeš pilovat detaily.V podstatě na tom skoro nic není pokud letíš neomezený počet výkrutů během kruhu až se začněš zabývat tím že budeš chtít udělat třeba 3výkruty nebo jeden tam začíná jít teprve do tuhého ale chce to jen trénink trénink trénink

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2006 17:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 229
Bydliště: Praha
Přesně tak... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2006 16:36 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Já jsem se jeden výkrut do kruhu naučil na simulátoru:

Zkoušel jsem ho a ničil3metrovky.

Hodně mě pomohlo zpomalení času, začal jsem na 25%, to máš na vše 4x tolik času !!! Postupně jsem čas zrychloval až na 100%. Je dobré zapnout i trasování letu.

Když jsem to dokázal na simu šel jsem do toho v hale. Bylo to lehčí než na simu...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2006 19:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
Nazdar tome tak jsem si ze Zoomem zalítal i v hale.
A uplná pohodičky i když to váží 480 g,
a i ty výkruty do kruhu s ním v hale nejsou problém.
ale to visení ten Zoomík visí uplně parádně už si sním chodím va visu na procházku do ruky.
a visení pár centáků nad zemí nema problema :D
Eště jednou ti musim poděkovat.

Marek


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: výkruty do kruhu
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2006 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2005
Příspěvky: 1406
Bydliště: Prague
Výkruty do kruhu mě nikdy pořádně nešli...a pořád bojuji.Nevim teda s kterym letadlem to zkoušíš, ale já se to pokoušel zaletěť na 3Dčku na 12ctku a jelikož tam malá výchylka znamenala téměř "vyplutí" z výkrutu, tak jsem si nastavil dvojí výchylky a ty udělal mnohem menší, abych měl na knyplu větší volnost.Nemusíš se pak zezačátku zatěžovat tím "kolik" tam mám šoupnout výchylku a prostě když si to napoprvé odzkoušíš tak si tu "dostatečnou" výchylku hodíš na druhej profil a jde to mnohem lépe.To samé jsem udělal i se směrovkou a časem si zvykneš na ty pohyby a vrátíš tam původní výchylky a v tu chvilku už umíš základ a je to jen zviknout si, že s knyplem budeš hejbat o trošku méně. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 11:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2005
Příspěvky: 29
TomasC píše:
Já jsem se jeden výkrut do kruhu naučil na simulátoru:

Zkoušel jsem ho a ničil3metrovky.

Hodně mě pomohlo zpomalení času, začal jsem na 25%, to máš na vše 4x tolik času !!! Postupně jsem čas zrychloval až na 100%. Je dobré zapnout i trasování letu.

Když jsem to dokázal na simu šel jsem do toho v hale. Bylo to lehčí než na simu...



Mám dotaz? Aký používaš simulator :?:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz