Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Doporučte stříkací pistoli
PříspěvekNapsal: pon 06.03.2006 21:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 72
Scháním stříkací pistoli na stlačený vzduch, kompresor mám. Představuji si něco se spodním zásobníkem a tryskou cca 0,3-0,5mm. Chci s tím stříkat větší plochy - tzn. nemám to na kity,ale na polomakety kolem 2metrů. Cena tak kolem 2000, máte někdo doporučení? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 11:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Pro trváš na spodní nádobce?Na velké plochy to bude chtít už asi nějakou"dospělou"pistoli-s airbrushkou to moc nejde(mám trysku 0,3 mm)a je to fakt vícéméně na drobnosti a malé plochy. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 12:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 72
No myslím si, že většina pistolí s větší nádobkou ji má umístěnou dole, tak proto :D, dospělé pistoli se nebráním, ale kdybych chtěl dodělat nějaké detaily tak s ní jsem asi nahranej, tak jsem myslel že větší plochy s tou menší nějak přetrpím no :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
No,s velkou pistolí (není zase takový problém stříkat detaily-s malou tryskovou soustavou-průměr trysky a jehly).Samozdřejmě ne nějaké 2mm linky(ale to jde obtížně i s dobrou Airbrush pistolí)ale menší plochy a přechody ano.(na větší letadla- ne kity)Horší je stříkat s malou pistolí velké plochy-to je bída a utrpení. :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 20:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2005
Příspěvky: 70
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Mam dve otazky.
1) jakej je rozdil mezi jednocinnou a dvojcinnou pistoli?
2) jakou levnejsi pistoli(nechtel bych do toho dat vic jak 1000) by ste mi doporucily na srikani halaku nechci strikat nic slozityho nejsem zadnej umelec ale aby to vypadalo na prvni pohled pekne :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.03.2006 7:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2004
Příspěvky: 403
Bydliště: Nový Jičín
Ahoj, taky poslední asi rok přemýšlím o airbrush pistoli, takže jsem trochu hledal atd...
1 jednočinná pistole funguje tak, že proudí vzduch neustále a člověk reguluje pomocí páčky barvu (Aerograf, Revell Basic taková ta v tom blistru za 400)
2 dvoučinné se ještě dělí na jednoduché (reguluje se množství vzduchu a barvy, stiskem páčky se současně puští vzduch a barva) a dvojite (reguluje se množství vzduchu a barvy stiskem páčky dolů se pouští a reguluje množství vzduchu a tahem dozadu množství barvy)

No a co se jedná o značku jsou jich desítky kamarád si koupil Hansu, já o ni taky uvažuju. Dá se koupit u pana Vaňoucha v Praze a on dobře poradí a vysvětlí co a jak. Pak na www.airbrushcentrum.com nabízí pistole. Jinak v lednovém časopisu modelář byl srovnávací test pistolí. Nebo na www.ipmsnymburk.com v diskuzi už bylo taky hodně napsáno, takže je z čeho vybírat, ale záleží jen na tom kolik :-)

Hodně zdaru Wisky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.03.2006 14:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Kluci a co tohle?-teda myslím na Airbruch a nebo na malé plochy.: http://www.rcsky.wz.cz/arda/ab135.jpg


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.03.2006 19:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2005
Příspěvky: 70
Bydliště: Žďár nad Sázavou
ja sem se dival na jdenu pistoli co prodava pelikan cca za 500 ale nevim o tom ubec nic tak nevim esi by byla vhodna.
PS: dik za vysvetleni :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.03.2006 20:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Myslíš tuhle?: http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?kat ... &zbozi=571


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2006 7:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2005
Příspěvky: 70
Bydliště: Žďár nad Sázavou
jo presne tuhle :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2006 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Mám ji doma-ale zatím jsem ji nezkoušel. Jinak názory na tuhle pistoli jsou rozporuplné-jedni s ní stříkají i kity a druzí nadávají , že se s ní nedá nastříkat nic.Každopádně o pistoli v pravém slova smyslu se zde hovořit asi nedá-jedná se o klasickou fixírku-i když vylepšenou.. No, na větší plochy a bez nároků na větší kvalitu(a tu u nástřiku EPP a xpronu neřešíš)by se myslím dala použít.Jinak co říkáš na tohle: http://www.reichard.cz/eshop/product_in ... ts_id=2392
a nebo: http://www.reichard.cz/eshop/product_in ... ts_id=2391


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2006 13:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Jom a bacha ve FF jede shop jenom v dolarech :roll: Musíte prohlížet v IE. :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2006 14:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2005
Příspěvky: 70
Bydliště: Žďár nad Sázavou
no prece jenom je o trochu drazsi( ta kexpert) ale vypada lepsejsi a kvalitnejsi.
Az vyzkousis tu od Pelikana tak dej urcite vedet.
Este se budu muset rozhodnout esi mi nebude stacit pucovat si od kamose kterej ji ma na plastikovy modely.
Ale ta od reicharda vypada prece jenom kvalitnejc a mozna s ni pudou i nejaky trochu detajly.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz