Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Model Hobby 2005
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2005 19:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2003
Příspěvky: 172
Bydliště: Vysoké Mýto
Byli jste letos na Model Hobby ?
Co Vás zaujalo a naopak zklamalo ?
Jaké jsou největší novinky a modelářské hity, které jste zaregistrovali ?

Tady je několik prvních postřehů a fotografií :
http://www.rcteam.cz/clanky02/2005ModelHobby.php

Podělte se i Vy s námi ostatními, co tam bylo z Vašeho pohledu nejzajímavější...
.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Část první - co létá
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2005 20:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 105
Tady je můj článek.

http://www.pmp-com.cz/CLANKY/MH05/index.htm

_________________
Michal NuClear Polák
RadioaCtive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2005 14:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Z mého pohledu docela zklamání. Mnoho firem účast na MH vypustilo. Velká čast modelů patřila do Pelikánovy sbírky "rýžoletů" a ze zbytku jsem si nevybral, což mě mrzí, protože jsem chtěl koupit něco na "přebytečnou" MVVS 8, abychom s bráchou doma nezaháleli a bylo to použitelné jak pro mě na létání, tak pro něj na učení. Navíc jsme tam koupili baterky, které nechodí (lol). Shrnu-li to - nic moc - špatný pocit vyvažuje jen to, že jsem se setkal s lidmi, které přes rok běžně nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2005 21:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.6.2005
Příspěvky: 417
Bydliště: Praha 6
taky si myslim ze nic moc...............
myslim ze je to i skoda pro firmy,ze tam nevystavujou
najde se tam urcite dost zakazniku
ja treba zasel k ZDZ a hned jsem nakoupil,ani MVVS tam nebyli


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2005 21:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2005
Příspěvky: 357
Bydliště: ČR, Praha 13
Obrázky: 9
No, když se na to podívám skrze peníze (100 vstupné+100 parkovné), tak nevím, zda jsem na skromném nákupu za výstavní slevy vlastně ušetřil. :cry: Možná by se kompetentní měli zamyslet nad změnou místa a tím i uvedených cen. Ono ani pro vystavující to asi není v Letňanech zrovna láce. :(
Na druhou starnu lid modelářský akce tohoto typu asi potřebuje, aby se setkával a porovnával obchodníky na jednom místě. Co další z návštěvníků, jaký je Váš názor? :?:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2005 21:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
PeZet píše:
No, když se na to podívám skrze peníze (100 vstupné+100 parkovné), tak nevím, zda jsem na skromném nákupu za výstavní slevy vlastně ušetřil. :cry: Možná by se kompetentní měli zamyslet nad změnou místa a tím i uvedených cen. Ono ani pro vystavující to asi není v Letňanech zrovna láce. :(
Na druhou starnu lid modelářský akce tohoto typu asi potřebuje, aby se setkával a porovnával obchodníky na jednom místě. Co další z návštěvníků, jaký je Váš názor? :?:


Já tam koupil motor s regulátorem od Čemechu, takže jsem ušetřil. (tedy když nepočítám benzín na cestu do Prahy...) Ale neplatil jsem parkovné, jel jsem od metra autobusem.
Což mi připomíná velké zklamání a naštvání řady podobných návštěvníků jako já - přestože byla inzerována speciální veletržní linka, tak minimálně v sobotu jezdil jen běžný přecpaný autobus s nervózním řidičem a hodně mizernými intervaly:-(
Jinak ale obecně s návštěvou spokojenost, mě se tam líbilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2005 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
honzisk píše:
myslim ze je to i skoda pro firmy,ze tam nevystavujou

Rekl bych, ze jestli tam nevystavujou je to pro to, ze pro ne ta akce neni zajimava. Podivej se na to z toho pohledu: Proc bych se mel tahat na vystavu, 4 dny tam saskovat a prodat par modelu, kdyz je vsude okolo hromada cinskych sr.... a vetsina lidi se bude motat kolem nich.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2005 11:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Honza píše:
honzisk píše:
myslim ze je to i skoda pro firmy,ze tam nevystavujou

Rekl bych, ze jestli tam nevystavujou je to pro to, ze pro ne ta akce neni zajimava. Podivej se na to z toho pohledu: Proc bych se mel tahat na vystavu, 4 dny tam saskovat a prodat par modelu, kdyz je vsude okolo hromada cinskych sr.... a vetsina lidi se bude motat kolem nich.


Právě proto, že je tam plno 'číňanů'! Ať si o nich myslí každý co chce, tak jim nelze ubrat jedno - díky jejich ceně se jim podle mě povedlo přitáhnout k lítání ohromné množství nováčků. (včetně mě) Pochybuju že někde existují nějaké statistiky o počtu 'rc pilotů', ale podle mě je právě díky těmto setům nárůst za posledních pár let ohromný.
A až těm nováčkům přestane 'čína' stačit, budou si vybírat právě mezi tím co si mohli důkladně prohlédnout na té výstavě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2005 14:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Kovboj: Jo a jsi si jistý, že jim ta "čína" přestane stačit? ... u modelů na 20? na 40? možná. Nakonec, jestli ty modely budou lítat tak jako doteď, asi lidi začnou kupovat "naše" modely dřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2005 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Honza píše:
Kovboj: Jo a jsi si jistý, že jim ta "čína" přestane stačit? ... u modelů na 20? na 40? možná. Nakonec, jestli ty modely budou lítat tak jako doteď, asi lidi začnou kupovat "naše" modely dřív.


Podle mě ano. Buď je létání přestane bavit, a ten číňan bude jejich první i poslední model. A v tom případě je dobře, že se to naučí na setu za 3 a ne za 10 tisíc.
Ale pokud je to chytne, tak je jejich omlácený (což se stane každému, kdo se učí sám) letoun bavit přestane. Začnou koukat po ostatních a přemýšlet o nějakém 'opravdovém' modelu. Jestli si pak koupí nějakou jinou ARF stavebnici nebo zkusí postavit něco sami je už vedlejší. Ať tak či tak, budou muset někde něco dokupovat ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2005 18:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Příčiny "úpadku" MH jsou někde jinde než v Číně:

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=452967
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=452614


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Následující akce

Pozvaný

Akce vložena od

Víkend s MoNaKem 2024 - sraz lodních modelářů
31 kvě, 2024 00:00 Do 02 čer, 2024 00:00
Všichni ladous
   JETI: Asi JETI meeting
21 srp, 2027 Do 21 srp, 2027
Všichni TomasC

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz