Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 13.03.2006 22:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 5
Nevíte prosím někdo, jaké integr. obvody jsou použity u vysílače a přijímače SDM, které se používají u modelu Accipiter Badius, nebo podobných setů z Číny. Na integr. obvodu vysílače i přijímače je záměrně obroušený povrch na kterém se nacházelo označení o jaký obvod se jedná. Věřím, že se tím výrobce chrání např. proti kopírování, ale zároveň znemožňuje případnou výměnu poškozeného obvodu.
Předem děkuji a všechny zdravím.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.03.2006 23:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Kostelec u kř.
Nevím co by na těchto věcech bylo tak převratného ,aby je číňan takto chránil před kopírováním. Kdoví jestli je sám neokopíroval.Třeba ty součástky záměrně nemají označení z tohoto důvodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ještě k těm obvodům
PříspěvekNapsal: úte 14.03.2006 10:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 5
Myslím si, že tyto obvody zřejmě nebudou vyráběny firmou SDM, ale pravděpodobně se bude jednat o nějakého standardního výrobce polovodičů, např. Toshiba, Philips, atd. Podle zapojení to vypadá na kodér, popř. kodér-vysílač na jednom čipu. U přijímače to bude asi podobné řešení. Obvod je v pouzdře DIL20. Na internetu jsem našel podobné obvody pro tyto aplikace, ale měly jiné typy pouzder.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.03.2006 11:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
A na co to potrebujes vedet? Je vyssi pravdepodobnost, ze tam odejde jen nejaky kondenzator nebo potenciometr. Na vysilac mas dvouletou zaruku a jiste ho driv vyhodis a koupis si poradny, nez ti skonci zaruka. Leda, ze by sis ho odpalil pri neopatrnem pruzkumu, ale stejne nema cenu opravovat neco co v bazaru sezenes za par stovek. Take me jedna vysilacka z cinskeho setu lezi v supliku, ale funkcni. S letadlem z setu se naucis litat, pak si postavis lepsi, vetsi, drazsi atd. a nove letadlo levne vysilacce uz nesveris, to ti garantuju.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: IC SDM
PříspěvekNapsal: úte 14.03.2006 15:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 5
Abych pravdu řekl, to že mě zajímá obvodové řešení u vysílače a přijímače SDM je hlavně dáno mou zvědavostí, jaké zvolili Číňané řešení. Elektronika patří k mým koníčkům a tak se snažím tyto přístroje trochu zmapovat. Zvědavos je opravdu hrozná věc :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.03.2006 20:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Kostelec u kř.
Docela by mně zajímalo k čemu dojdeš při tom zkoumání. Kdyby jsi potřeboval "kus " ,tak tady jeden mám. Je to přijímač ze SkyLady,nikdy neletěl,ale má nějak malý dosah asi 20m. Jestli chceš můžu Ti ho poslat.Když tak mi dej adresu do pošty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.03.2006 23:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Chlapi, nemáte někdo doma z nějakého"made-in-rákoska" setu přijímač, ale na 27MHz a musí být FM- :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ZS-Man a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz