Klubové neshody - přesunuto z Heinkel 51 stavba

Klábosení jen tak a o čemkoliv.

Klubové neshody - přesunuto z Heinkel 51 stavba

Odeslatod Érofanda v 7/2/2009, 10:27

mirek932
dík za přizvání, už jsem o tom uvažoval. Vaše pravidla jsem četl a plně se s nimi ztotožňuji, protože bezpečnost a ohleduplnost mám vždy na prvním místě a to nejen u této zábavy.
Érofanda

Re: Heinkel 51 stavba

Odeslatod bulldog v 7/2/2009, 18:41

Chlapi já neznám odpověď na vaše vyjádření,ale vždy je smutné mít letiště na dohled a nedomluvit se.Jinak by bylo jako u nás,kdyby vedoucí modelářského klubu už nechce své ovečky na letišti,protože mu překážejí.
Já jsem byl na bahnech minulý rok a byl jsem spokojen.Vše fungovalo jak mělo a ne že bych nechtěl na obry,ale ještě nevím....je dost předčasné se vyjadřovat se stoprocentním slibem že přijedu,když je to ještě daleko.Ale kam zatím chci jet je hned na 1.5...asi Holešov,potom23.5. FM Bahna a 26.5 mne pozval Mira Tuček do Kardašovi řešice...na setkání maketářů.A tady je už vidět,že se to nějak rozbíhá a já zatím ani nevím zda nebudu chtít na dovolenou a zda a hlavně kdy pojedu do Prahy synovi na promoce-už holt je PhD.
Je tady hodně termínů a já je s rodinou zatím nekonzultoval.Tak prosím pokud někam nepřijedu,není to proto že bych proti klubu něco měl,ale dnes už mám tolik nabídek,že bych mohl koupit karavan a domů se vracet vždy v pondělí a v pátek ráno zase pryč. flyboy
Jak jsem pověděl,zatím NECHCI být na sletu v Bohuňovicích ikdyž to mám na dohled,ale to se třeba změní,nebo v tom termínu budu třeba na Mallorce. jupiiija
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Zdeněk
Příjmení: Zehnálek
Letiště: jak kdy
Hangár: Arado 195 2,5m ZDZ 80RVJ Meta sokol L-40 3m s motorem MVVS 80 a polystyren Zlín 526

Odeslatod bulldog v 7/2/2009, 23:38

Bylo nás přes 30 členů a stránky jsou 4 roky staré,Dnes jestli má klub tak 5 členů ,tak je to moc.Právě že se v roce 2007 žádný slet nekonal bylo důsledkem toho že šef klubu prohlašoval že slet je pro něho prodělečný.On sám knipl v ruce nemá čas držet,protože má firmu a nemá na modeláře ani čas,ani ochotu vyhovět s opravou sekačky,či zabezpečení sekání ploch a ani vytvoření prostoru pro létání.Já se ani nedivím-buď bude provádět výcvik pilotů a potom se mu věnuje on a jeho instruktoři a je jich plné letiště a není volná plocha když je pěkně a nebo nemá zájem.Kdo ví jak bychom se zachovali my na jeho místě.Fakt je ten že ti,kteří létali s malými modely a nebo se učili,tak dnes létají obry a nebo turbíny a ti co přešli z Olomouce po roce zase odešli.Zůstávají jen místní,kteří bydlí u letiště.A to je pro tak vyhlášený slet v Bohuňovicích škoda že se mu tak dobře rozvíjející členská základna rozpadla a nedokázal tomu zabránit.
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Příjmení: Zehnálek
Letiště: jak kdy
Hangár: Arado 195 2,5m ZDZ 80RVJ Meta sokol L-40 3m s motorem MVVS 80 a polystyren Zlín 526

Odeslatod fatman v 8/2/2009, 12:43

Érofanda napsal:mirek932

svou, kterou jsem zažil při jedné akci. Příklad: pokud někdo organizuje modelářskou akci a nezajistí ani to základní, jako je třeba monitoring frekvencí, nebo jednoduchou tabulku s upozorněním,stane se lehce, že na jiné ploše letiště někdo zrovna neinformovaný zapne vysílač bez úmyslu někomu škodit. To, co jsem slyšel od pořadatelů, byla snůška AROGANCE A sprostých urážek, výhružky nevyjímaje. Promiň, neznáš mne z klubu,protože v něm nejsem ale to neznamená, že neposlouchám lidi kolem sebe a nerozeznám modeláře od kšeftaře .

to Erofanda :
Chlape, vzpamatuj se,měl jsem tě za rozumného modeláře, ale copak to je normální, při takovéto velké akci si někde "vedle" zapnout vysílač a poletovat si ? Jak můžeš tvrdit, že to bylo bez úmyslu někomu uškodit, to nevíš, kolik škody to mohlo napáchat ? Dost blbě pomlouváš, že tam nebyl monitoring, jak by na to rušení a na přesný kanál asi hned přišli ??? wall1 Ihned nato byl vyhlášen zákaz létání, kromě pásma 2,4 . Každé z pásem, kromě 2,4, bylo monitorováno na dvou monitorech! O tom , že jsi nevěděl, že se na "vedlejším" letišti koná velká akce, no, neblbni, to ve Frýdku věděly aj baby na tržišti. A ty asi ani nečtou modelářský tisk. wall1
Podotýkám, že nejsem nějak klubově nebo duševně svázán s frýdeckým letištěm, ale nemám rád , když někdo v afektu kydá hnůj na něčí dobrou práci ( a to musím uznat, to tedy oni umí, mám na mysli partu kolem Řeháka a Banáše, těch pár desítek akcí mluví samo za sebe). Podle mne tvůj kousek byla jen obyčejná schválnost, obě letiště jsou na dohled, zřejmě jsi jen čekal, jestli to éro spadne do pole, nebo mezi lidi. ( rušení vzniklo až během letu).
To si fakt stěžuješ na aroganci a sprosté urážky ? Podle mne jen náhodou nedošlo k inzultaci. Měl bys spíš uznat serioznost pořadatelů, kteří tě jeli upozornit, místo toho, aby tě dalším vysílačem na stejném kanále "sundali", kanál ihned věděli z monitoringu. :jester: :jester: :jester:
Pochopitelně, řádní členové, kteří oprávněně používají vedlejší letiště, to věděli, a chovali se jako modeláři, tak proč na každém stromě " tabulku" ??? Ty a tobě podobní jsou důvodem proč přecházíme houfně na 2,4.
(Myslím, že podobný "modelář" se vyřádil taky v Nesvačilech.)
Naposledy upravil fatman dne 8/2/2009, 15:28, celkově upraveno 3
Čmelák lítá, aniž by věděl , že teoreticky letět vůbec nemůže.
fatman
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Příjmení: Špatenka
Letiště: Hohennegger

Odeslatod fatman v 8/2/2009, 12:45

Érofanda napsal:mirek932
plně se s nimi ztotožňuji, protože bezpečnost a ohleduplnost mám vždy na prvním místě a to nejen u této zábavy.

No comment !!!!!!!!!!§
:cry: :cry: :cry: :dance: :dance: flyboy first1 :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
fatman
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod Érofanda v 8/2/2009, 18:34

fatman

hele, uznávám, že lítat si jen tak při letecké akci na vedlejší ploše je trestuhodné a fakt o hubu, ale já opravdu v tu dobu měl práce nad hlavu a neměl ani tušení , že nějaká akce bude, či probíhá. O to větší nezotpovědnost je na pořadatelích, že dostatečně nezajistili i sousední letiště, pro případ, že nějaký neinformovaný blbec přijede a vysílačku zapne. To, že to věděla každá bába v okolí věřím, ty mají času dost, no já ho tenkrát fakt neměl a navíc jsem se vrátil z dlouhodobé akce v čechách. Ovšem to nic nemění na faktu, že zásah pořadatelů probíhal v duchu nejnižšího primitivního vulgarismu. Byl jsem z jejich jednání dost mimo a na letiště jsem nevkročil skoro rok. Raději jsem si lítal na jiné ploše. Možná Ti to potvrdí i padáčkáři, vždy jsem po příjezdu vylezl z auta a šel se jich zeptat, jestli můžu vybalit model. Nikdy jsem neměl ve zvyku komukoli kdekoli zavazet, naopak jsem párkrát zažil šoumena, který přijel, vybalil , zapl vysílač s enténou 130cm, čili žádné 2,4Ghz a vesel odstratoval, aniž se informoval na kanél, nebo oznámil ten svůj. Prostě borec, vedle kterého máš ten blbý pocit, že to můžeš rovnou zabalit. Asi tak nějak to znám a poznávám já. Pokud máš větší štěstí, tak nevím. Já modelařím víc než hodně let a něco jsem už zažil a docela dost si pamatuju. Navíc mi nedělá problém se za svou chybu komukoli omluvit a to hlavně slušně. Ta slušnost se ovšem v dnešní době nějak vytratila a je to škoda.

obě letiště jsou na dohled......... to ano, ale těch asi 1100m co je dělí je Ti prd platných, protože na tuto vzdálenost v místě nevíš nic.Stromy, výstavba R.D.. Si tam laskavě zajeď a pokus se něco vidět. Máš smůlu, ledy by si byl Vorel, ale to asi nebudeš. Tím spíš to mělo být označeno i tam. Jenže pro někoho je to letiště , na které se nemusí brát žádný zřetel. Vždyť o naši akci ví každá bába, tak proč se starat. Že?
Pokud se podíváš na http://WWW.mapy.cz a zapneš si fotomapu, uvidíš, že v cestě je řada stromů a keřů. Navíc letiště u prasečáku je níže položené, tak by si musel nahlížet z výšky asi 60-80 metrů, aby si na nové letiště dohlédl. Stejně tak zvuk končí u řady sromů a keřů. Když tam přistává UL, nikdy nevidíš, jak dosedlo. Tak si nevymýšlej a kroť trochu své emoce. Mi to celé připadlo jako....máme akci, zapoměli jsme na tuto variantu, nebo jsme se na to vys..... Tak ho sjedem a vyhlásíme za hajzla, který na bezpečnost a lidi kašle. Jenže ono to bylo trochu jinak, ale k tomu se Ti žádný poředatel zrovna rád nepřizná, nebo jo ? Jsem otimista, ale ne vůl, tak v to nevěřím :-(

Chlape, vzpamatuje se, chtěl bych Tě mít za rozumného modeláře, ale o serioznosti pořadadtelú jsem se přesvětčil a to mi nevyvrátí nikdo. Ty jsi u toho nebyl a já to nikomu dokazovat nehodlám, ale zůstalo to ve mě a Tvé psaní o jejich obhajobě to ze mne nedostane. A to, že ze mne děláš bezohledného hajzla, se mne dost dotklo. Dík, další důvod, proč se vyhnout oficiálním místům pro modely. Ať Ti to dobře lítá a máš vedle sebe VŽDY jen samé ohleduplné .
Érofanda

Re: Klubové neshody - přesunuto z Heinkel 51 stavba

Odeslatod fatman v 9/2/2009, 08:20

No, vidím, že jsem asi píchnul do toho pravého " vosího" hnízda.
Tak tedy, 1. lítal jsi na řádném letišti pro rogalisty, obě letiště leží vždy v přistávacím okruhu toho druhého
2. nikdo ti na tom letišti nepovolil lítat, všichni řádní členové byli poučeni,
3. co myslíš, co je víc vidět v luftě, třímetrový dvouploch, nebo dvoumetr elektra
4. letiště Baška -336m n. m. letiště Místek 325 ( nebo-li zase kecy)
Chlope, kdybys byl nebezpečný jen sám sobě, tak ch..j s tebou, ale jsi pohroma pro ostatní. už asi dlouho nebyl žádný průser.
Je škoda , že admin nazval tento předmět diskuze " Klubové neshody" neboť to s kluby ve F-M a v Bašce nemá nic společného, nejsi členem ani jednoho z nich. Já bych to spíš nazval " Srážka s bl...m"Doufám, že se Peťa Řehák nebude zlobit, že sem dám i jeho vyjádření, jak mi přišlo mailem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zdar kluci,

na tu záležitost jsem byl upozorněn již v pátek ráno a hned jsme se spojili
s modeláři z RC MK Frýdek-Místek, kteří oficiálně využívají rogalistické
letiště " u prasečáku" v Kunčičkách u Bašky, jak se místně říká, ( toto
letiště je také mimochodem ve správě jednoho našeho člena z PAK FM) a ti se
od zmíněného autora distancovali jak v tomto fóru tak na svých stránkách -
zatím jsme se vždy dokázali domluvit - ale kdo nechce nic vědět tak nic neví a
chová se podle pravidla urvi co urveš. Vždyť vidím li někde větrný pytel,
nebo něco co připomíná letiště, koukám to využít ve svůj prospěch a nemusí
mě přeci zajímat nic, nečtu okresní noviny, neposlouchám rozhlas, nenahlížím
do modelářských časopisů, nezajímá mě ani to, že to někdo spravuje, udržuje
, že to stojí nemalé prostředky, za nájmy ploch a spoustu času. Já jsem
přeci éro-fanda a fandím především sobě tak co bych se staral. A když už budu
mít nějaký problém, přesunu se asi někde kde nebudou platit zákony optiky -
vidí-li někdo mě musím ho vidět i já, zvláště je li obklopen asi pětisty
auty a množstvím lidí, kteří tam jsou a prý i poměrně hlasitým rozhlasovým
zařízením, o existenci nějaké koordinační směrnice , která platí mezi těmito
dvěmi letišti mi také nemusí být nic známo ( obě letiště leži vždy v
přistávacím okruhu toho druhého) a co bych se ohlížel na ULL letadla která
tudy musí proletět. Takže si to rozbalím třeba za někde za lesem, tam budu
sám.

Ale už můj děda mi vždy říkal: "Samému se tak akorát dobře ser...!"
fatman
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Re: Klubové neshody - přesunuto z Heinkel 51 stavba

Odeslatod Érofanda v 9/2/2009, 17:14

Fajn
1. nechápu, proč někdo nazval toto forum jako klubové neshody. Byl to jen problém můj s jedním klubem
2. pokud někdo dohlédne na plochu vzdálenou cca 1100m a spatří u ní spousty aut když v cestě je vzrostlá zeleň, tak se mu tady veřejně omluvím a budu si sypat popel na hlavu
3. z mé strany to NEBYL úmysl někomu škodit nebo kohokoli bezohledně ohrozit . Následků jsem si plně vědom.
4. ano, létal jsem na cizí ploše, stejně tak jako spousta jiných neorganizovaných modelářů a pokud se někdo cítí dotčen a poškozen pošlapaným trávníkem, jsem ochoten mu vzniklou škodu uhradit
5. toto je naposledy, kdy se k tomuto tématu vyjadřuji. Místo dobře znám, co se událo vím já, svůj názor na zúčastněné jsem si udělal a k náhodným přispěvovatelům se více vyjadřovat nebudu. Ano, kdybych to udělal s vědomím modelářské akce v sousedství, byl bych modelářské hovado. Ovšem, bylo to jinak a za to jsem se již omluvil.

Standa
Érofanda

Zpět na Chat