Nejmenší benzínový motor ???

Spalovací motory, výfuky, vrtule, palivové soustavy, kouření­...

Re: Nejmenší benzínový motor ???

Odeslatod peb v 26/12/2009, 11:01

Honda: Diky Karle za info. Ze je GX35 tezsi je mi znamo, ostatne proto uvazuji o GX25, ktera vychazi vyrazne lehci. Na 2m poletuchu to musi stacit. Co se zapalovani tyka, trochu jsem si to myslel. Ale jsem rad, ze to potvrdil i nekdo dalsi a fundovanejsi :)

Saito FG20: Tak Karel uhodil na hrebicek, presne takove problemy ma kolega. Bud to slape nahore nebo dole. Jako celek nic moc. Az se po zime vrati, tak bude zkouset relativne osvedcene Walbro WYK-194. Zda to bude k necemu se uvidi. At uz to nekomu chodi nebo ne, takovou vlnu diskuzi, emozi, smisenych pocitu a ja nevim ceho jeste (celosvetove) Saito od uzivatelu nepamatuje.
peb
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Petr
Příjmení: Bitnar

Odeslatod Honda v 27/12/2009, 10:51

To 4T Walbro má doktor Fargaš ode mě a zkouší ho. Jak bude mít výsledky, poreferuje. Obávám se ale, že tak malá kubatura v benzínu už korektního chodu konstrukčně není moc schopná. A výsledky budou vždy kompromis. Podle mě začátek seriozního chodu bude začínat okolo 30ccm ve čtyřtaktu a 20ccm ve dvoutaktu. Menší kubatury sice budou chodit, ale: vždycky tam bude nějaký ALE.
Honda
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Karel
Příjmení: Prokop
Letiště: Česká Lípa

Odeslatod markyz52 v 17/9/2011, 20:29

Tak jsem si přes různé názory ,od na slovo vzatých "odborníků",pořídil benzinový motor Saito FG-20 a všichni kolegové jen zírali, motor na třetí protočení rukou naskočil a i přes poměrně hrubé manipulování jehlou šel nádherně, měl jsem vyjet tak dvě nádrže,ale to jsem nevydržel a cca po půl nádrži benzínu,tj asi čtvrt litru , jsem vylétl...no paráda, motor šel jak ty příslovečné švýcarské hodinky. Benzin Natural 95 od pumpy Shell a olej Castrol Racing 1 4 T, v poměru 1:20. Myslím si, že Saito a O.S. Max jsou stále kvalitou na špici. Ještě uvažuji o FG-30, nyní ji Lindinger zlevnil o sto eur. Tak zdar !
markyz52
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Jiří
Příjmení: Kupšina
Letiště: LMK Jelen u Kolína
Hangár: Super Stearman 1,8m
Super Chipmunk 2,17m
Extra 2,06m
Texan 2,06m

Odeslatod sidi v 17/3/2015, 08:01

Narazil jsem na tuto diskuzi o motorech Saito. Mám motor Saito FG 14 B a jsem s ním spokojen. Na jednu nádrž lítám celé odpoledne. Jen ten poměr oleje 1:20 mě zaráží. U Titanu michám pomět 1.50. Z toho důvodu musím mět dva kanistry s benzínem.
sidi
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Zdenek
Příjmení: Kupka
Hangár: Katana 2x2

Předchozí

Zpět na Spalovací motory