Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hornet 2 + Graupner MX-12
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 16:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Kutná Hora / Praha
Zdravim vsechny.
Chci se zeptat jestli je dobry koupit elektrovrtulnik (kompletne vybaveny) Hornet 2 a zkombinovat ho se sestikanalovou vysilackou Graupner MX-12. Popr. co si pri koupi pohlidat... Nemam ani s jednim zkusenosti tak budu rad za jakekoliv pripominky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 16:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
No jestli jsi začátečník tak bych ti doporučil vysílačku která se dát propojit kabelem učitel žák .
jelikož když si zaplatíš na pár letů instruktora který tě bude hlídat a řekne ti co a jak máš nastavit. A ušetří ti paníze za rozflákaný vrtulník.
Ale jěště jestli můžu doporučit tak malý vrtulník taky neni to pravé pro začátek lepší je nějaký spalovák.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 16:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2005
Příspěvky: 149
A MX-12 se kabelem propojit nedá? Já myslel že jo. Přijde mi to do začátku docela dobrá kombinace.
Vrtulník-spalovák bych já osobně nikdy nechtěl-jen přibudou problémy. Dnes už se dají koupit i větší elektrovrtulníky, starým(ale levným) ECO 8 počínaje a například Logem pokračujíce.... Já se ve vrtulnících nevyznám, ale spalovák obecně mi přijde horší na provoz, i když možná pořizovací náklady jsou nižší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 17:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Kutná Hora / Praha
No, je fakt ze jsem nikde nenasel poradny udaje o tom, co Futaba umi ale s PC propojit jde ne? Jinak mam nalitano par hodin na simulatoru (Aerofly Pro Deluxe) a mozna bych zacinal i s cvicnym krizem nez bych vrtulnik hnedka rozsekal. Jinak vrtulnik na spalovak nechci, jedna je to pro me finfncne nepredstavitelny a jednak se mi libi indoor flying. Jinak pokud muzete doporucit cokoliv jinyho, do ceho bych mel radeji investovat tak urcite dejte vedet. Zkratka nic nad 8000 (vrtulnik+vysilacka).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 18:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2005
Příspěvky: 149
Nad 8000? To si děláš srandu, ne? Kdes to sehnal (Hornet 2 a Graupner MX-12)? Anebo je to bez serv, gyra, motoru,... Nebo bazar.
Graupner MX-12 je Graupner a Futabu do toho nemíchej. I když Futaba FX-18 se mi nezdá špatná.
A řeč byla o propojení učitel-žák-pokud jsem to z anglickýho návodu dobře pochopil tak to MX-12 zvládá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 18:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Kutná Hora / Praha
Sry, nak se mi do toho pripletla Futaba. Jinak Graupnera MX-12 koupis novyho za 3790. Pak si vem kolik muze stat bazarovej. Jinak na novej vrtulnik nemam, a nejsem blazen do toho vrazet tolik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 18:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2005
Příspěvky: 149
No o tý ceně MX-12 vím, ale celej vybavenej vrtulník za cca 5000,- ? I když bazarovej tak by to musel bejt nějakej velkej dobrodinec kdo by to prodával za tuhle cenu. A MX-12 je letošní novinka, takže jich v bazaru asi moc nebude :( .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 19:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
jestli jsi koupíš bazar tak můžeš počítat s tím že to bude mít cikliku trošku v čoudu.
A létání indor s vrtulníkem na začátek EHM. EHM.
spousta vrtulníkářů na simulátoru lítaj na zádech ale v reálu to vybíraj 2 metry nad zemí :D
Ale jestli se ti líbí létající Mixéry . Budiž ale..
Tak si připrav peněženku to je furt něco, co nefunguje jak má .
a než na to přijdeš tak můžeš vyměnit celou elektroniku než na to přijdeš.
Jinak nejsem proti vrtulníkům zaujatej ale lepší je stejně letadlo. které může létat také v hale .
Ale do malého vrtulníku aby lítal aspon nějak k světu musíš dát stejně jako za spalovák.
A to už neni žádná moucha ale pořádný Vrtas.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Vůbec se ve vrtulnících nevyznám, ale mám dobrého kamaráda který od dětství modelaří a létá s RC modely letadel. Viděl jsem ho létat mnohokrát a létá dobře. Asi před rokem si koupil malý RC elektro vrtulník. Typem si nejsem jist ale myslím že je to Hornet. Dodnes stím neumí pořádně letět. Většina letů končí pádem a poškozením nějakého dílu. Snažil se od vrtulníkářů zjistit proč a jedinou odpovědí mu bylo, že začínat na malém vrtulníku je opravdu velice těžké


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 20:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Kutná Hora / Praha
Prolez jsem celej internet a taky uz na to zacinam prichazet. :(
Stejne ale nechapu co je na tom tak drahy... Kostra 1000, serva par stovek, gyro 1-2000, prijimca 1000, baterky mam,... A pak za to chtej 15000.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 20:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
Přesně tak lepší je větší kterej si nechá víc líbit
Ale hlavě si nekupuj Ergo to je šit.
třeba Raptor Od Thunder Thiger.
neni špatnej.
nebo něco v tom smyslu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2005 8:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Koukni taky sem: http://df.linux5.ignum.cz/diskuze/strom ... 1135234870

Jinak vrtulníky jsou hodně drahý koníček a pokud na to nemáš (desitky tisíc ročně), tak to nedělej. Budeš se jen trápit a šetřit od havárky k havárce.

A havárek je více jak u eroplánů. Řízení je složitější, technické poruchy častější. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2005 8:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Nahodou jsem se na tohle tema bavil predevcirem s kamaradem kterej vrtulniky lita. Rikal to samy. Tyhle maly potvory jsou velice tezky na ovladani, porad to nekam uhyba a aby to za neco stalo musis dat tak 20 000,-. On sam doporucuje spalovaka, trida 30 pro zacatek. Dokaze ho pres internet sehnat novej z asie za 7000. To je drak vcetne motoru. Dalsich 7 za vybaveni + jeste vysilac a spolehlive si zalitas, i kdyz kazda rana neco stoji. Taky si musel ze zacatku platit instruktora a i ted se pred litanim rozcvicuje na simu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2005 15:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Kutná Hora / Praha
Ok, ten clanek uz jsem cetl. Jinak se na to asi vy*eru. I kdyz nekdy v budoucnu mozna...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2005 19:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
A tak svět přichází o vrtulníkáře :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz