Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ASP FS-91 AR
PříspěvekNapsal: úte 28.06.2005 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 671
Bydliště: Praha/Broumov
Nazdar poletuchy...
Rád bych se k vám přidal s mým novým mazánkem - čtyřtaktní 15 od ASP. Chtěl bych ho hodit do rozestavěné 1600mm velké (široké :) ) Avie B-21...a jak pan Malkovský, ve svém rudém stroji, předvést nějakou tu akrobacii. Potřeboval bych, ale menší radu. Bude mi 4-takt chodit slušně s obyčejným palivem?Nebo do toho budu muset chcačky nechcačky přikápnout nitro? Jaké používáte svíce do podobných motorů? A vrtulku by jste mi někdo taky doporučil (maketová by byla 16'', ale to by asi neroztočil :lol: )?Díky moc a letu zdar


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2005 9:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2005
Příspěvky: 100
Obrázky: 2
ASP sice neznám, ale mám SAITO 15ccm.
S 5-ti% nitra je chod úplně bez problémů.
Vrtuli používám 14/6 - 8".


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS-91 AR
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2005 13:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
valajda píše:
Nazdar poletuchy...
Rád bych se k vám přidal s mým novým mazánkem - čtyřtaktní 15 od ASP. Chtěl bych ho hodit do rozestavěné 1600mm velké (široké :) ) Avie B-21...a jak pan Malkovský, ve svém rudém stroji, předvést nějakou tu akrobacii. Potřeboval bych, ale menší radu. Bude mi 4-takt chodit slušně s obyčejným palivem?Nebo do toho budu muset chcačky nechcačky přikápnout nitro? Jaké používáte svíce do podobných motorů? A vrtulku by jste mi někdo taky doporučil (maketová by byla 16'', ale to by asi neroztočil :lol: )?Díky moc a letu zdar


Čtyřtaktní ASP se už několikrát řešily na připojeném odkazu. Vžetně toho, že to není žádná zvláštní výhra. Mrkni tam a použij vyhledávání.

http://df.linux5.ignum.cz/diskuze/strom ... 7&novych=0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2005 18:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 888
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
zdravím, ja mam to aspečko taky a nádherně chodí bez nitra pro zábvěh s 20% oleje. Je nastavený z výroby volnoběh a jde chcípnout jen na zemi klapkou. Za letu nádhera. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ASP FS 91 ...
PříspěvekNapsal: pon 22.07.2013 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2008
Příspěvky: 722
Bydliště: Vysocina - Pelhrimovsko
Kamaradi,

uz je to nejaka doba kdyz jsem letal zhaviky, ted poprve 4T ASP 15ccm ... a problem...
startuje ok, pak vysoke otacky OK, ale kdyz delam vzlet nebo jiz letim, tak motor proste nejede na plny knedlik, stejne jako na zemi -nastavim max otacky, 45st vzhuru jede, ale tak 30vterin.. pak nejde do max otacek

uz nevim co je ... je to prvni splovak ktery vzdoruje memu nastaveni ;-( POMOC !!!

Andy


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 91 ...
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2013 5:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Budto je nastavenej moc chudej, nebo je chyba v palivove instalaci. Co dela, kdyz ho poklopis 45st hlavou dolu??

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 91 ...
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2013 6:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Taky bych tipoval chudší nastavení. Při ladění na zemi to chce vyladit maximum a pak trochu povolit jehlu (vyzkoušet). Při max. otáčkách na zemi by měl kouřit (můj názor).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 91 ...
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2013 7:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2008
Příspěvky: 722
Bydliště: Vysocina - Pelhrimovsko
Kluci, prave ze jsem uz na 2 a vice otackach... jede dobre, pak ho rozjizdim a on uz nejede na plny vykon, leti a take se mu nechce do otacek...

45st dolu - jede normmalne

dnes zkusim koupit svicku OS maxe F do 4T , uvidime co to udela.

dekuji vsem za napady

EDIT: Palivo Tornado 5% nitro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 91 ...
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2013 20:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2010
Příspěvky: 455
Bydliště: kósek od Brna
Andy1pl píše:
Kamaradi,

uz je to nejaka doba kdyz jsem letal zhaviky, ted poprve 4T ASP 15ccm ... a problem...
startuje ok, pak vysoke otacky OK, ale kdyz delam vzlet nebo jiz letim, tak motor proste nejede na plny knedlik, stejne jako na zemi -nastavim max otacky, 45st vzhuru jede, ale tak 30vterin.. pak nejde do max otacek

uz nevim co je ... je to prvni splovak ktery vzdoruje memu nastaveni ;-( POMOC !!!

Andy


A kolik má naběháno? Jestli se ještě neutahuje a chce ještě zaběhnout, nebo provozovat na menší zátěži, lehčí vrtuli.

_________________
Futaba včíl 9Z opět 35 Mhz PCM


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS-91 AR
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2013 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Tam bude kroužek, není co na dlouhý záběh.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS-91 AR
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2013 23:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 635
Dobře chodící čtyřtakt bez nitra jsem ještě neviděl. Nicméně to "dobře" je relativní pojem (pro někoho to znamená, že mu nechcípne za letu)..... :wink:

Za mě 5% nitra minimum. Ideálně 10% pro běžné čtyřtakty. Navíc provoz bez nitra a nedejbože s 20% ricinu čtyřtaktu škodí z více důvodů (karbon, přehřívání atd.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 91 ...
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2013 23:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 635
Andy1pl píše:
Kamaradi,

uz je to nejaka doba kdyz jsem letal zhaviky, ted poprve 4T ASP 15ccm ... a problem...
startuje ok, pak vysoke otacky OK, ale kdyz delam vzlet nebo jiz letim, tak motor proste nejede na plny knedlik, stejne jako na zemi -nastavim max otacky, 45st vzhuru jede, ale tak 30vterin.. pak nejde do max otacek

uz nevim co je ... je to prvni splovak ktery vzdoruje memu nastaveni ;-( POMOC !!!

Andy



Takto se často projevuje motor s příliš velkými ventilovými vůlemi. Zkontroluj vůle u studeného motoru a nastav je na 0.05mm těsných. Svíčka OS F bude ok, palivo 5% jakžtakž taky. Vrtule??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS-91 AR
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2013 8:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2008
Příspěvky: 722
Bydliště: Vysocina - Pelhrimovsko
Panove, dik vsem za tipy... neodpovidal jsem proto ze Tomas presunul me na tento odkaz..

..k veci, stacilo koupit svicku OS Max F , nastavit motor na puvodni hodnoty a jede jak novy...
akorat moje ucho neni zvykle na zvuk 4'taktu a tak trochu a tak trochu mel jsem obavy, ale s vrtuli Master 14x6 toci 9800, coz myslim, ze je optimalni.

Mam tam palivo 5%, na rekreacni poleatni myslim, ze to bude ok ;-)

Krasny zvuk a pro polomaketu cessny je to bomba. Vykonove akorat, zadny premotorovane ero.

Andy


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS-91 AR
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2013 8:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Tie OS MAX F nie sú zadarmo, ale asi je to fakt potrebné..
Čo je zaujímavé je, že to vyzerá že nejak nemajú alternatívu..
- je to vôbec možné v dnešnej dobe, že jediný typ z tých stoviek na trhu, _dobre_ funguje?
Aj keď na zábeh som tuším dal niečo iné, s tým že to aj tak po zábehu treba vyhodiť, a "nejak bežal"..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS-91 AR
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2013 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2008
Příspěvky: 722
Bydliště: Vysocina - Pelhrimovsko
Ja nerozumim tomu, ze ASP vyda svicku pro 2 a 4 T stejnou, a pri tom neni to uplne stejne...
Osobne vzdy jsem na vsech motorech pouzival svicky OS a nikdy jsem problemy nemel.. az do prvniho 4T... a pak zase OS max a vse je ok


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz