Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Yuntong nebo dualsky x-power?
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2005 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
rozhoduju se mezi dualsky x-power 1050 mAh nebo yuntong 1000 mAh.mnel by to bejt trojclanek akorat se nemuzu rozhodnout mezi temato dvema vyrobci, protoze jeden clovek mi rekne vem si tyhle, tamty jsou uplne shity a druhy mi rekne uplne presnej opak, tak nevim.zajimaly by mne vase zkusenosti a nazory


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2005 10:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Dualsky neznám. YT mám (3s 2200) a jsou na ně dobré reference - hodně info je na mojehobby.cz v sekci akumulátory - hlavně od ladaka


tohle je vytaženo z příspěvků na mojehobby.cz od uživatele ladak:

Lipolky budou 15C v kapacitách 1000mAh, 1500mAh 2000mAh, 2200mAh. Testoval jsem 1000 při stálém proudu 11C, bohužel
Lipolky větších kapacit testovat nemohu, neb mohu opakovaně ( 9x automaticky) vybíjet na Temě do 15A.
Předpokládám, že vysledky u větších kapacit budou obdobné ( technologie je stejná a i rozměry , zvětšuje se jenom
tloušťka u článku u 2200 se zvětšuje síře a délka) .
Baterka byla nabíjena na 4,1V a vybíjena na 3,2V tak aby se ještě dostala na počátek kolena.
Mám k tomu i změřené vybíjecí průběhy Unilogem od Psa.
Výsledek je ten že baterka má životnost 430cyklů na pokles kapacity o 20%, potom sice funguje dál , ale je zvykem udávat
životnost na pokles kapacity o 20%.
Počáteční Ri v nabitém stavu bylo 22mOhm při 24°C po 430 cyklech bylo Ri 27mOhm (stejným měřičem naměřím
u nové Konionky 42mOhm pri napětí 3,8V a cejchuji ho na odporech od 1 do 20 mOhm).


Nové Lipolky jsem strkal do mrazáku a jejich Ri bylo celkem obstojné. Například Ri 2200mAh YT 6535735HHH Ri při 23°C
je 10,5mOhm tak při 46°C je 9mOhm a obdobná změna je tam pro teploty nižší, strkal jsem jí do mrazáku, ale nedovedu
změřit teplotu v okamžiku měření a tak tu hodnotu Ri psát nebudu, ale ta hodnota mě dost překvapila. Výsledekje ten,
že u novych Li-Polek, zas až tak neni pravděpodobně důležité jakou teplotu mají.


Jinak články YT mají ze všech Li-polek, co jsem měl v ruce,
nejmenší závislost Ri na teplotě , málo kdo si však uvědomuje, jak vhodná to je vlastnost, umožňuje to lepší paralelní
propojování a vhodnější chování takto propojených článků , které nemusí být na stejné provozní teplotě a lepší chování
článků při nižší teplotě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2005 13:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
Já mám ty YT 1000 3S a jsou fakt zatím hodně dobré. Éro uvisí i v téměř vybitém stavu (jsou hodně tvrdé).
Na druhou stranu jsou taky docela těžké, nevím jak jsou na tom s hmotností X power, ale YT jsou proti AVP asi o 30 % těžší !
Já jsem prostě spokojen :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: YT
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2005 14:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2005
Příspěvky: 8
myslim,ze s YT neudelas chybu ..ted jsem byl litat s Torem, kde mam standartni pohon i vrtuli a s 2cl. YT 1500mAh 15C jsem byl ve vzduchu 38minut..motor jsem ani jednou nevypnul a lital tak 1/3plynu...nekdy mozna i min. Jeste tenhle tyden koupim dalsi pack...

BTW: mel jsem dva 2clan. E-tech 1200mAh 8C a nevim jak je to mozne, ale oba mi do mesice a par cyklu odesly..proste nefunguji a jsou na reklamaci, oba dva. Nabijim je zajicem na 2cl. a motor 300 s prevodem 5:1 a G 8-6"


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2005 17:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Mám Dualsky i YT. YT jsou větší a o něco těžší, ale při zatížení mají o nějakou desetinku voltu na článek více.
Jestli chceš větší výkon ta YT.
Jestli nižší hmotnost tak Dualsky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz