Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nabíjení vysílačových aku
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2005 16:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2005
Příspěvky: 357
Bydliště: ČR, Praha 13
Obrázky: 9
Zdravím všechny po Vánocích, které mi přinesly nový aku do Flash-4 a to s kapacitou 2500mAh. Původní měly kapacitu 600mAh a měly se nabíjet 16 hodin originálním nabíječem Hitec CG-22A proudem 55 mA. Znamená to, že ten nový aku, který má kapacitu 4 krát větší, mám nabíjet 4 * 16 = 64 hodin (cca 2,5 dne)? Nechce se mi kupovat nějakou univerzální nabíječku NiCd, protože všechny ostatní aku mám Li-Pol. Má na tuto situaci někdo nějaký dobrý lék? :roll:

Letu zdar!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2005 17:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
Mě to vychází na nějakých 68hod :wink: Jedinej lék je ale koupení jiné nabíječky, která dá vyšší proud. Co ti ale vadí na tom, že budeš nabíjet 2,5 dne? Stejně asi každej den nelítáš a tenhle proud akumulátorům neublíží, ani když zapomeneš a necháš to nabíjet třeba týden :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2005 18:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
No to fakt je malinkej proud. Pochybuju ze to slusne nabijes. Doba se hodne zmenila...A v praxi vetsinou zjistis ze mas vybity radio az na letisti. Doporucuju koupit ojetou nabijecku treba na modelbazaru nebo v Hangaru. Hodne se lidi zbavujou tech co neumej Lipoli a ceny jsou velmi mirne. Je rozdil nabijet 3 dny nebo hodinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2005 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Já mám ubastlenou takovou jednoduchou(proudová stabilizace)nabíječku , regulace0-500mA. Je tam miliampérmetr, takže vidíš, co do baterky leze a je to za babku.Mám Fx 18, ta má 1500mAh- tak tam" prdnu" 150mA ,nechám to 14 (zhruba) hodin a je to ok.Na vysílači mám nastaveno malinko větší napětí při kterém to začne houkat a neměl jsem zatím žádný problém.(jinak baterky jsou po celou dobu nabíjení v podstatě studené) :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2005 18:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
koko píše:
No to fakt je malinkej proud. Pochybuju ze to slusne nabijes. Doba se hodne zmenila...A v praxi vetsinou zjistis ze mas vybity radio az na letisti. Doporucuju koupit ojetou nabijecku treba na modelbazaru nebo v Hangaru. Hodne se lidi zbavujou tech co neumej Lipoli a ceny jsou velmi mirne. Je rozdil nabijet 3 dny nebo hodinu.
Nabíjet hodinu aku do Tx(ni-mh)?To je blbost-se na mě nezlob.Beru ještě tak do 0,3 C ale 1C?-snad pokud potřebuješ rychle nabít na letišti, ale i tak baterky trpí jako hrom.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: ni-mh
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2005 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
proc zrovna 0,3C ja stale ziju v domeni ze ni-mh maji maximalni nabijeci proud 1,5C teda aspon pro pohon ale neni problem naučit takovym proudum i aku do vysilacky ja mam kanky 1050mAh uz pres dva roky a bezproblemu strata kapacity je maximalne 10% a stou ojetou nabijeckou bych to taky tak bral a kamos nabiji aku taky asi 48 hod. a prozatim se nestkal s problemem ze by na letisti nemel stavu v radiu ma tam sannyo 2500mah uvaz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ni-mh
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2005 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
blesk píše:
proc zrovna 0,3C ja stale ziju v domeni ze ni-mh maji maximalni nabijeci proud 1,5C teda aspon pro pohon ale neni problem naučit takovym proudum i aku do vysilacky ja mam kanky 1050mAh uz pres dva roky a bezproblemu strata kapacity je maximalne 10% a stou ojetou nabijeckou bych to taky tak bral a kamos nabiji aku taky asi 48 hod. a prozatim se nestkal s problemem ze by na letisti nemel stavu v radiu ma tam sannyo 2500mah uvaz
Koukni na tohle: http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=489605 :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Lék 1
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2005 21:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2005
Příspěvky: 252
Bydliště: Vřeskovice CITY :D
Pokud máš zájem mám doma plán z Modeláře rok cca 1988 :) na nabíječ se dvěma výstupy jeden na 95 mA, druhý 45 mA (možno upravit ) dodnes s ním nabíjím vysílačové aku. Pokud jsi alespon trochu elektriky znalý, výroba ti zabere cca 3 hodiny a náklady cca 100 Kč :lol: :lol: :lol: [/b]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2005 11:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2005
Příspěvky: 357
Bydliště: ČR, Praha 13
Obrázky: 9
Díky všem za názor i nabídky pomoci. Já jsem si z toho udělal tento závěr:
1. nabíjet 2500mAh aku nabíječem s proudem 55 mA po dobu 64-68 hodin lze a to i déle, doba nabíjení není kritická (její překročení) protože se jedná o nabíjecí proud 0,022C,
2. je žádoucí sledovat délku zapnutí Tx a podle toho dobíjet na příslušnou dobu,
3. jendou, dvakrát za rok si půjčit inteligentní nabíječ a vybít s následným nabitím.
4. na letište s sebou nosit původní nabité aku 600mAh jako zálohu. :)

Letu zdar!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz