Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: svahove letani
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2006 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
Dobry vecer rcmaniaci. Jsem uplny zacatecnik ve svahovem letani respektive jeste ani nemam model ale brzy si ho poridim a mel bych par stupidnich otazek 1) (ta nejhorsi) pokud fouka severni vitr zanmena to ze jde od severu nebo na sever? bohuzel jsem se setkal s obema interpretacemi a nevim kterou si vybrat. 2) pro nauceni je lepsi slabsi vitr nebo silnejsi (kolik m/s je ideal) mam uz skusenosti s motorovym minitornadem ale svah je o necem jinsim bych rekl. 3) neznate nekdo dobry svah na nauceni koukal jsem se a napr divci skaly jsou moc pekny mistecko ale ten svah bych spis prirovnal ke kolmemu padaku k zemi a vzhledem k tomu ze nevim jak se presne to letadlo bude chovat, nerad bych pro nej horolezil ze skaly. 4) (pro ty co maji tornado XX) chtel bych si ho poridit asi je lepsi ho osadit normalnimi servy nez mini. Dnes jsem lital za celkem slusneho vetru s minitornadem a ty serva skoro nevydrzely tlak na elevony (jedno ramenko se mi ulomilo) a nakonec rad bych videl nake svahove kridlo v akci abych opradu viel ze je to dobra volba a neni to nuda... Dali by jste mi nekdo vedet az pujdete nekam litat ze bych se treba prijel podivat. Jsem z Kralup nad Vltavou (neexistuje tu nejaky modelar) ale denne jezdim do prahy takze divci skaly a pod neni celkem problem

Diky moc
(popr. muzete mi napsat na mail" jakub.simik@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2006 21:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
na lietanie by ti malo stačiť aj 5m/s... určite sa pobavíš na svahu a netreba sa báť lietať hocikde, kde je kvalitný svah a dobre naň fúka.
Ono by to malo teoreticky letieť aj keď nechceš.

Zopár videí najdeš tu http://www.combatwings.com/catalog/video_electric.php ale nie z TRONADA XX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: severní vítr
PříspěvekNapsal: sob 01.04.2006 13:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2004
Příspěvky: 215
Bydliště: Prostějov
Když fouká severní vítr, tak to vždycky znamená, že fouká ze severu.
Když chceš zjistit směr větru, postav se čelem proti němu, a na kterou světovou stranu se při tom díváš, takové má ten vítr jméno. Jinak hodně štěstí na svahu. Mám z něho ty nejkrásnější modelářské zážitky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2006 18:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2005
Příspěvky: 290
Bydliště: Ústecký kraj-Most
Myslíte si, že bych mohl lítat svah i s Torem 300-samozřejmě bez motoru??????????Popřípadě, co mám dát do svaháka, abych mohl lítat, třeba, jak je to s baterkama, a tak díky :D

_________________
--------support park- & 3D slow- flyer--------


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2006 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
Ahoj myslim ze s torem by ses na svahu mohl udrezet. Baterky 4xAAA (AA)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2006 9:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Kdyz to fouka tak akorat a svah je rozumnej, tak se da vpohode svahovat i s Torem s motorem. Ma to tu velkou vyhodu, ze kdyz udelam chybu, nebo vitr trochu polevi, tak si pomuzu motorem a nemusim pak pro ero nekam lezt. Jako zacatecnik jsem to mockrat ocenil.
Ale tu pravou krasu letani na svahu si samozrejme clovek uzije jednine bez motoru :)

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2006 15:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2005
Příspěvky: 290
Bydliště: Ústecký kraj-Most
Díky za rady, a jak se vlastně uspořádá/a z čeho se skládá ta elektronika, vim, že tam toho moc nejni, tak mi pls někdo napište, co k tomu ještě všechno potřebuju
Díky :D

_________________
--------support park- & 3D slow- flyer--------


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2006 16:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
jde o to s jakym modelem a jestli bude mit motor nebo ne pokud ne tak staci model 2xservo primac a baterypack 4XAA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2006 13:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
Lidicky nevite o nejakem dobrem svahu v okoli Kralup nad Vltavou na kterem bych se naucil litat? Vcera jsem byl na rivnaci a malem jsem stratil letadlo :-( nastesti se tak nestalo takze nez zas na nej pujdu rad bych si to trochu vic osvojil. Popripade date mi nekdo vedet az v teto lokalite nebo praze pujdete litat abych se podival jak to ma vypadat a pripadne poucil Diky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2006 14:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Ja vim jen o svahu (halde) u Orecha - jihozapadni okraj Prahy, u dalnice ze Zlicina na Barandov. Kopec je dobrej, ale povrch nic moc, kameny, blato, krovi s trnama... Pro Epp kombata to asi nebude problem, ale muj foliovy vetron tam trochu trpi.
Takze kdyby nekdo vedel o nejakem peknem svahu v okoli Prahy (zapadni okraj), at se prosim podeli o informace.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2006 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Ja jsem z Velkych Prilep - tedy kousek od Kralup, ale jsem uplny zacatecnik, takze ode mne se toho moc nepriucis. :D

Ale az ten svah objevis, dej vedet - taky bych zasel.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2006 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
Vzduchoplavec píše:
Ja jsem z Velkych Prilep - tedy kousek od Kralup, ale jsem uplny zacatecnik, takze ode mne se toho moc nepriucis. :D

Ale az ten svah objevis, dej vedet - taky bych zasel.


Ok urcite dam vedet. Pokud mas naky svahovy kridlo o necem vim ale neni to ideal ale ve 2 se lita lip nez v jednom tak se nekdy domluvime a pujdem. Jak mas nabity tento vikend? Vim o jednom svahu je to piskovna u libcic. Jedinej problem je ze nemam na tenhle vikend nemam auto tak nevim jak se tam dopravit ale urcite se nak domluvime a vymenime informace mej se :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2006 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Kridlo zatim bohuzel nemam - uplne zacinam a jedine me letadlo je zatim EasyStar.

Zitra by tedy jedno mel dovest kamarad, ale chybi mu pulka elektroniky, takze se bude muset dat do kupy. Nicmene vzhledem k neprizni pocasi se obavam, ze nakonec nedorazi.

Kazdopadne mas pravdu, ze ve dvou se to lepe leta, takze urcite se nejak domluvime. Mas ICQ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2006 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
Vzduchoplavec píše:
Kridlo zatim bohuzel nemam - uplne zacinam a jedine me letadlo je zatim EasyStar.

Zitra by tedy jedno mel dovest kamarad, ale chybi mu pulka elektroniky, takze se bude muset dat do kupy. Nicmene vzhledem k neprizni pocasi se obavam, ze nakonec nedorazi.

Kazdopadne mas pravdu, ze ve dvou se to lepe leta, takze urcite se nejak domluvime. Mas ICQ?


ICQ: 159-303-011

Ale ted mam rozhasenej comp a musim ho dat do kupy mozna dnes odpolende nebo zitra uz bych to icq moh mit rozchozeny. EasyStar asi fakt moc na svah neni.. Ale to je jen muj odhad fakt nevim Jak se s tim vubec lita je to pohodicka ne? Slysel jsem ze je poslusny jak beranek :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz