ZDZ 90 problém s fajfkou zapalování

Spalovací motory, výfuky, vrtule, palivové soustavy, kouření­...

ZDZ 90 problém s fajfkou zapalování

Odeslatod Orry v 1/8/2013, 21:00

Zdar hoši, mám menší problém s novým zapalováním u mého motoru ZDZ90. Problémy dělá dvouplášťová plechová fajfka stažená kroužkem kdy po pár startech se kroužek vytahá a fajfka nemá plný kontakt s kostrou svíčky. Samozřejmě se to projeví nepravideným chodem motoru. Po napružení kroužku problém na pár startů zmizí. Zajímalo by mě zda už z vás někdo řešil podobný problém a zda je vůbec nějaké šikovné řešení. :-/ Zítra popřípadě zkusím zavolat do ZDZ a uvidím co mi poradí. Ideální by byla stará dobrá fajfka viz foto, ale nevím zda by šla na devadesátku použít.

Obrázek
Orry
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jaroslav
Příjmení: Seidl
Letiště: LMK Falemo - Končiny
Hangár: MX2- 2.6m - ZDZ90

Re: ZDZ 90 problém s fajfkou zapalování

Odeslatod bulldog v 2/8/2013, 11:41

[quote="Orry"]Zdar hoši, mám menší problém s novým zapalováním u mého motoru ZDZ90. Problémy dělá dvouplášťová plechová fajfka stažená kroužkem kdy po pár startech se kroužek vytahá a fajfka nemá plný kontakt s kostrou svíčky. Samozřejmě se to projeví nepravideným chodem motoru. Po napružení kroužku problém na pár startů zmizí. Zajímalo by mě zda už z vás někdo řešil podobný problém a zda je vůbec nějaké šikovné řešení. :-/ Zítra popřípadě zkusím zavolat do ZDZ a uvidím co mi poradí. Ideální by byla stará dobrá fajfka viz foto, ale nevím zda by šla na devadesátku použít.

Já měl problém,že se mi fajfka u ZDZ 80 RVJ / ta kterou máš na fotce / dokonce uvolnila po průletu nad letištěm v malé výšce a hned v první zatáčce proti větru po průletu mi vypadla / červík to neudržel/ a motor zdechl a já musel po větru udělat otočku a přistát.
No ve větším větru si dokážeš představit jak to dopadlo.Do výšky tak 50 cm to šlo,ale pak byl vítr silnější a došlo ke ztrátě vztlaku a Arado šlo přes boudu a utrhl jsem směrovku.
Doporučení....viděl jsem zabezpečení dvěmi až třemi červíky / fajfka v provedení viz tvé foto /a ještě uchytit fajfku pro sichr pružinkou / asi 4mm v průměru-pro tvé provedení fajfky/ ,která byla zaklesnuta do dírek v žebrech přes jakokoliv fajfku , druhý konec zaklesnut tamtéž bylo to jako pružný třmen.
Ona se ta fajfka deformuje červíkem a při vibraci se vyvrací.
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Zdeněk
Příjmení: Zehnálek
Letiště: jak kdy
Hangár: Arado 195 2,5m ZDZ 80RVJ Meta sokol L-40 3m s motorem MVVS 80 a polystyren Zlín 526

Odeslatod Tomas v 4/8/2013, 14:30

Ahoj, na fajfku od zapalování přiletuj kus drátu, který spoj s kostrou motoru, bude po problémech .
flyboy

Letu zdar Tomáš Kukačka
Tomas
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Tomáš
Příjmení: Kukačka
Letiště: RC klub České Budějovice
Hangár: Yak 55m 37% Krill Model_ZDZ 180
Katana S120 SebArt
Super Zoom 4D

Odeslatod Orry v 5/8/2013, 10:34

Díky za nápady, drát mě také napadnul, ale stále nedůvěra ve nespolehlivé fajky použité na zapalování k motorům ZDZ by přetrvávala. Takže jsem se rozhodl pro úplně jiné a pro mě nejjednodušší a myslím i nejlepší řešení. Odvezl jsem mé zapalování ke kamarádům z firmy RotoMotor kde mi ochotně nabídli výměnu stávající fajfky za jejich osvedčenou fajfku. Fajfky od RotoMotor vypadají na své malé rozměry velice robusně a kvalitně tak jsem zvědavý na výsledek. Hned jak budu mít zapalovaní osazené tak sem napíšu své poznatky. :wink: Každopádně je evidentní že s tímto problémem se nepotýkám jen já. Je to docela škoda protože aspoň u mě to kazí dobrý dojem nad dobrým motorem jako je ZDZ 90.
Orry
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jaroslav
Příjmení: Seidl
Letiště: LMK Falemo - Končiny
Hangár: MX2- 2.6m - ZDZ90

Zpět na Spalovací motory