Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: UDP30 nebo Orbit V6
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2006 11:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.4.2006
Příspěvky: 2
Čau RC maniaci! Výběry nabíječů se mi zúžily na UDP30 (Hobbyteam) a Orbit Microlader V6.(p.Hořejší). Závodní modeláři radí spíše orbita, protože je vybaven reflexním nabíjením, ale je, pravda, o cca 2000,- dražší. Zatim létám hlavně NI-xx články. Nemáte někdo zkušenost, zda se vyplatí investovat více do Orbita? Za odpovědi předem děkuji...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2006 12:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Uprime receno na niklace zadnou uzasnou nabijecku nepotrebujes, zalezi spis na tom, o cem premyslis dobudoucna... Nejak jsem nepochytil, proc neustale pises do tematu "o foru" veci, ktere sem nepatri.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: UDP 30
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2006 18:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2006
Příspěvky: 2
Mám tetno nabíječ asi rok. Původně jsem zamýšlel nabíjet jen NiCd (10x1700), nyní mám jak NiCd, tak NiMH tak i LiPol. Vše nabíjím ke spokojenosti nejen mé, ale doufám, že i baterek. Jedinou nevýhodu jsem našel - nepamatuje si nastavení vybíjecího proudu a konečného napětí v režimu NiCd vybít. Bude to asi i na ostatních typech článků. Nicméně, nastavit tyto hodnoty trvá pár sekund, i když... Předchozí PPI to měla v paměti. Ale dá se s tím žít. LiPOly nabíji citlivě, ověřoval jsem shodu napětí displeje s realitou pomocoí 4-1/2 místného měřáku.
Pro tebe a NiCd je výhoda v tom, že nabíji až 7A a to jak v automatu, tak ručně a to naprosto spolehlivě. Závěr: za 4,5tCZK je pro rekreační použití plně dostačující a umí téměř vše, co se od takového přístroje očekává. Znamená to rychle, spolehlivě a šetrně nabít hlavně NiCd, NiMH a Li baterie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2006 21:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2006
Příspěvky: 60
Používám tuto nabíječku skoro tři roky a sem s ní plně spokojený. Všechny sady které mám nebo sem mněl, jak NiCd, NiMh tak Li Pol zvládá dobře. Samozřejmně u LiPol je výhodné aspoň občas použít balancer aby se články srovnali. Zvládá v reflexním modu i články s vyším vnitřním odporem s kterýma mívaj jiné nabíčky problémy. Nabije na ploše velmi rychle, ale zároveň dokáže nabíjet i hodně šetrně a při připojení na PC se dá získat slušná představa o stavu článků. Mimochodem zvládne bez problému i autobaterii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2006 21:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2005
Příspěvky: 149
Pánové mohli byste napsat o jaký nabíječce kdo píšete?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2006 21:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2006
Příspěvky: 60
To je dobrá připomínka, já se omlouvám psal sem o Orbit Microlader V6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2006 17:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2006
Příspěvky: 2
UDP 30


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz