vypadlý magnet z unašeče

Spalovací motory, výfuky, vrtule, palivové soustavy, kouření­...

vypadlý magnet z unašeče

Odeslatod sidi v 28/2/2015, 09:27

Dobrý den. Vypadl mi magnet z unašeče motoru. Může mi někdo poradit. Jaký magnet. Jaká má být vzdálenost od unašeče a sondou. Díra je průměr 4 mm a hloubka 5,5 mm. Čím magnet zalepit.
sidi
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Zdenek
Příjmení: Kupka
Hangár: Katana 2x2

Re: vypadlý magnet z unašeče

Odeslatod winter v 28/2/2015, 11:19

Ahoj,

neodym, ten správný rozměr najdeš na netu. Udělat nějakou drážku /zdrsnit povrch/ jak na magnetu, tak v otvoru pro magnet a zakápnou vteřiňákem /kvalitní např, BSI/ Nevím co to je za motor, ale MVVS má magnet zároveň s povrchem unašeče a z toho vyplývá vzdálenost od snímače. ***winter***
winter
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Vlastimil
Příjmení: Zima
Hangár: Extra 330SC 35%
Extra 330LT 75" 3DHS
Extra 300 EXP 60" EF
Extra MX 58"
Yak 55M GB

Odeslatod sidi v 28/2/2015, 12:53

Díky za radu.
sidi
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Zdenek
Příjmení: Kupka
Hangár: Katana 2x2

Odeslatod bulldog v 28/2/2015, 18:16

Nedá mi to a ještě než začneš kouzlit s magnetem......!!!
1.Jednak nevím co je to za motor
2.Nevím jestli ten magnet máš?
3.Nejdůležitější je jakou jsi měl polaritu magnetu myslím polohu S/J !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Abych ti naznačil nejprve jak nasadit zpět magnet.
-demontuj svíčku a ukostři.
-poznač polohu halova snímače nad unašečem pro správnou zpětnou montáž
-odmontuj snímač a zapni zapalování
-pod halovým spínačem pohybuj magnetem zleva do prava a opačně /jako by motor běžel/
-ve správné polarizaci ti bude dávat jiskru,v opačné,kdy jiskru nedává otoč váleček druhým koncem ke snímači a zkus znova až jiskra půjde-tak magnet odlož ve správné polze a tak jej i zatlač do unašeče.-ne opačně.
....váleček s kruhovou plochou musí jít na halův snímač kolmo /tedy tak jak je v montážní poloze/

Pokud to nalepíš bez této rady,budeš jej vysekávat a odvrtávat....je to hrozná práce.

Magnet zajistíš tak,že jej dáš na vteřinové lepidlo a zajistíš důlčíkem několika jamkami kolem jeho okraje.....otvor napěchuješ na menší průměr,pak jen jemně zabrousíš.Vůli neřeš,magnet dej tak aby z unašeče navyčníval.
Magnet ti pošlou ze ZDZ a nebo z MVVS,případně Dan Jícha z firmy Falkon Valašské Meziříčí
Jinak to fungovat nebude.Každý motor je s jinou polarizací,záleží na zapalování ,zejména číňani to mají naopak než naši.......
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Zdeněk
Příjmení: Zehnálek
Letiště: jak kdy
Hangár: Arado 195 2,5m ZDZ 80RVJ Meta sokol L-40 3m s motorem MVVS 80 a polystyren Zlín 526

Odeslatod PetrKad v 28/2/2015, 21:58

Zdravim,presne tak jak pise bulldok,bacha na polaritu magnetu !Ja mam motor Dla-56 a hazel mi unasec na vrtuli,tak jsem motor odvezl jednomu panovi ,ktery si dokaze vyrobit i modelarsky motor doma ,s tim ze mi udela novy unasec . Mel jsem to u neho skoro mesic ,pak kdyz jsem to pridelal doma do letadla a jal jsem se ho nahazovat,motor ani nehlesl :-/ ten pan ,jak je ten magnet pokoveny ,tak tu vrstvu pokoveni znicil ,jak to dostaval z puvodniho unasece a nenapadlo ho nic lepsiho nez mi ho tam nalisovat obracene abych to mel hezke ! :-( tak mi nezbyvalo nez ho zase stahnout ,provrtat pres cely unasec diru proti magnetu ,vylisovat magnet a zpet otocit ,myslel jsem ze me trefi slak :-/ tak pozor na to :wink:
PetrKad
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Petr
Příjmení: Kadlec
Letiště: kde se dá
Hangár: YAK-54 /2.16m TOPMODE
Yak 55-1.5 m Haikong
Diablotin 1.54 m
rs352-RC factory
super zoom 2 -Hacker

Odeslatod Vojc29 v 9/3/2015, 08:34

Zrovna minulý týden jsem to řešil taky ale z důvodu instalace zapalování od DLE na starou ZDZ 40 kde je opačná polarita magnetů oproti Číně...ZDZ poslali magnet s označením a instalace proběhla naprosto v pohodě. :)
Vojc29
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Vojta
Příjmení: Brezniak
Letiště: Skorošice U Jeseníku
Hangár: Extra MX
Katana MX
SU 26MM Hangar 9 2,5m

Zpět na Spalovací motory