Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Začátky akrobatického létání
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 9:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2006
Příspěvky: 78
Bydliště: Brno
Mám v současné době zkušenosti s RC létáním motorizovaného větroně Easy Glider od multiplexu a hornoplošníka rozp. 120cm s motorem AXI 2808/16 o hmotnosti 1,2 kg a ovládanými K,M,V,S a pošným zatížením 50 g/dm čtver. Chtěl bych pokračovat dále ve vývoji a nevím, jaký model pořídit. Zvažuji Cessnu 182 od CM models rozp. 160cm na ASP FS61 ale připadá mi to malý rozdíl od mého hornoplošníku. Dále mě zaujaly např. Chipmunk 120, Spitfire 120 apod též Čína a vše dolnoplošníky a motory cca 20 ccm.
Můžete mi někdo poradit, kudy se vydat a jestli mám jen malou šanci ty dolnoplošníky uřídit? Pomonly by vztlakové klapky toho Spitfiru a jeho poměrně větší plocha křídel, vzepětí a plošné zatížení cca 70g/dm čtver.
Dále když motor 20 ccm, tak jaký? ASP, MVVS, OS-MAX? Velký rozdíl v ceně.
Díky za jakoukoli odpověď.
Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 10:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
dolnoploch se da uridit v pohode, ale proc zrovna s 20ccm motorem? Spousta 1,8m - 2m dolnoplochu lita v pohode s 12ccm. Jinak maketu bych ti pro zacatek se spalovakem nedoporucoval, nelitaj moc dobre.

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 10:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2006
Příspěvky: 78
Bydliště: Brno
Díky,
no jasně, ten motor jsem asi přehnal, stejně jsem uvažoval spíše o 15 MVVS nebo ASP. Patnáctku proto, že je většinou stejný odlitek, jako u dvanáctky a někdy i u desítky, hmotnost stejná a je šance velké rezervy výkonu. No a k velikosti modelu. Je mi jasné, že bude daleko dražší, než něco menšího, ale měla by býl lepší řiditelnost. Potřeboval bych ale poradit, jaký konkrétní model by byl nejlepší, jaký profil křídla, protože symetrický asi nezvládnu. Chipmuk 120 má profil 2416 (polosymetrický jako Cessna) ale bojím se plošného zatížení - 80-84g/dm. Extra 300 nebo Suchoj má symetriku, takže tudy asi ne.

Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
jasne souhlas - nejlepsi pro zacatek je hornoploch 2m s desitkou, ale ty jak si psal jses uz dal - sam musis vedet na co se citis a na co mas misto v aute

15ka je rozumna ikdyz uz celkem draha, takze jsem skoncil u 12ky

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 18:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2006
Příspěvky: 78
Bydliště: Brno
Cena není až tak problém, spíše bych to nechtěl napoprvé rozflákat. Rád bych dolnoploch, ale nevím si rady jaký.

Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
velmi pekny clanek o akrobacii, s cim ji litat, jak se ji postupne ucit a tak je tady http://rcworld.ic.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 20:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Zdravím už jen málokdy se k podobným tématům vyjadřuji ale. a narazil jsem díky odkazu tady že ten článek bohužel ještě uplně z netu nezmizel . je tomu zhruba rok a půl co byl článek napsán a člověk se tak nějak postupně vyvíjí a dnes už si tak jednoznačně nemyslím že model musí mít křídlo uplně v nule ale některé speciály záměrně používají lehký úhel seřízení a opravdu lehké vzepětí.Přesto pro začátek s modelem v nule nic nepokazíte. jsem s pozdravem Hnilica Radim

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz