Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odrušení elektromotoru
PříspěvekNapsal: úte 13.04.2004 21:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Ahojky, potreboval bych odrusit jednu 280ku Mabuchi zapadnuvsi v supliku ktera vylezla na svetlo-asi uz se tam fakt hodne nudila... :lol: potrebuju vedet jaky kondenzatory mam pouzit - vim ze prijdou mezi plast a konektory ale nevim jaky typ ani vlastnosti... aspon predpokladam ze je to ruseni od motoru-zadny kondenzatory na nem nejsou a pri vypnutym motoru vsechno v pohode, kdyz ho zapnu vsechny kormidla jdou na jednu stranu nebo zacnou cukat .... jeste mam 300ku od MSComposit(takze taky Mabuchi :D ) ktera mi to nedela- muzu predpokladat ze je odrusena pod plastem??? dik Ce


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.04.2004 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Jo, ta 300 bude nejspíš už odrušená. Ještě než začneš shánět kondíky, podívej se, jestli to jde, jak jsou na tom uhlíky té 280 (jestli moc nejiskří nebo alespoň kolik jich zbyva), abys to třeba nesháněl zbytečně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.04.2004 15:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
no, uhliky nevypadaj spatne, pripajel bych je na plast(kondiky)...???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.04.2004 18:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2004
Příspěvky: 115
pro 280 zkus 47nF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2004 20:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
No, tak jsem to vyresil- dal jsem na rady webu mgm-compro a pouzil tri kondiky pripajeny mezi kontakty a mezi kontakt a plast- keramicke na 62V,200nF. jeste jsem koupil jeden kondik na 10V,150(?)mF kterej jsem chtel dat na regulator ale to sem nakonec neudelal-stacilo dat ty kondiky na plast a je po ruseni... ;) ale diky za rady, jen by me zajimalo jestli muzu spocitat konkretni potrebne hodnoty kondiku pro dany motor pokud znam odber a napeti nebo treba jeste neco dalsiho co muzu zmerit normalnim multimetrem??? na tom webu pisou 50-500nF, neni teda 47 moc malo???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2004 0:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2004
Příspěvky: 115
používám 47 nF na 280 zcela běžně (dva připájený zvlášt na kontakty a společně na plášť) a nikdy jsem neměl problém s rušením. Ve všech 280 tkovejch poletuchách je přijímač rex5 plus a regler tema supra 8.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17.04.2004 8:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
no, dobra, muj postarsi moturek uz ma asi neco za sebou a tak na delsi vzdalenost to odruseni na motoru nestacilo a pridal jsem ten kondik na regl a je po problemu... nastesti jsem to testoval doma na sucho tak beze skod... jinak nemohl bys mi vysvetlit proc se pouzivaji tri/v tvem pripade dva kondiky mezi poly a plast a jak to funguje??? a podle ceho tedy volit kondiky???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2004 19:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2004
Příspěvky: 164
Bydliště: PRAHA
Ja na 300 motor pouzivam odruseni na celo od Potenskyho. Je to nejjednodusi a v cene neni takovej rozdil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: JerryK a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz