Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Žádost o radu
PříspěvekNapsal: pát 24.09.2004 15:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2004
Příspěvky: 15
Jsem úplný začátečník a potřeboval bych poradit jakou si mám pořídit RC soupravu. Přemýšlel jsem nad 4 až 5-kanálovou. Je lepší pro začátek bazar nebo nová? Kde mám sehnat nějaké info( obchody, net...) ? Jsem z Prahy. Díky :?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.09.2004 15:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Je to mírné riziko, ale já bych se nebál starší. Aby to byl 4-nebo 5-kanál, to je dobrý nápad. Méně určitě ne. Futaba FC-16, Hitec Flash 4 nebo 5, nepočítačovou bych nekupoval - úspora není příliš velká ale dost toho chybí. Bazary třeba www.modelbazar.cz nebo www.hangar1.cz .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.09.2004 15:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Jablonec nad Nisou
muzu ti doporucit Flash 5X , za ty penize (tusim ze asi 5000) je hodne dobra , mas na ni vsechny mixi (elvon,motylek i mix klapek do kridelek,...),digitalni trimi,exponencialni vychylky,proste sami vecicky se kterejma se da uridit el.akrobat , 2m vetron i lodicka :D , mam ji asi 1,5 roku a zatim bezproblemu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.09.2004 21:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2004
Příspěvky: 142
Souhlas s envelope, a pořídil jsem ji v Modelhangáru údajně novou za 3 500 Kč bez krystalu, nabíječky a přijímače.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.09.2004 10:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
Zaleží na tobě kolik chceš investovat je to jako s autem čim dražší tím spolehlivější lepší programovaní chod ovladaču a nemusíš jí pozdějc měnit :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: moja skusenost
PříspěvekNapsal: ned 26.09.2004 14:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.9.2004
Příspěvky: 3
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Ja mam FC-16, som v podstate stale zaciatocnik, ale mam len dobre skusenosti. Ma kopec uzitocnych funkcii, ktore ti velmi ulahcia zivot. Ak mas trochu penazi nazvys, urcite sa lepsie radio vyplati. Nebudes neskor lutovat. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2004 8:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
U lindingera (něměcko) mají spoustu levnejch vysílaček, ale za málo peněz. MC19 za 8500 je hodně sluný, nebo ne :twisted: Na model hobby snad seženeš katalog...
Honza


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Velký dík
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2004 9:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2004
Příspěvky: 15
Velice děkuji Všem, kteří se mi ozvali. Snad mi to pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2004 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
tak si kup multiplex cocpitMM bez příjmače a serv s plnym rozšířenim stojí asi 6,5 tisíc..... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2004 13:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
Mno, multiplex je skvelej na software. Akorat ma jednu chzbu. Je pouze na 6clanku, a ma maly vysilany vzkon. Honi se to tedy vysokou citlivosti prijmace , coz muze vest k ruseni. Ostatni vysilace jsou na 7clanku, vyssi vyzareny vykon a nizsi citlivost prijmace a mely by mit tedy vyssi odolnost proti ruseni. Zalezi na tom, s cim chces letat. Jestli jen SLow-park-..flyery, multiplex bude v poode. Ale pokud chces casem presedlat na velka letadla s benzinovym motorem, muze se ti stat, ze ti bude rusit zapalovani prijmac a budes muset koupit novou vysilacku. Videl jsem letat nekolik lidi s multiplexem a obrem bez problemu, ale kdo vi. Vzhledem k tomu, ze s multiplexem leta v Evropskem akrobatickem poharu velmi mizive proceno lidi, mozna na tom neco bude. Navic kdyz se jich zeptas, tak ti potvrdi, ze multiplex ma super software(mixy, rezimy, ....), ale stejne ho nikdo nema. Navic multiplex je levnejsi nez spickove FUTABY ci GRAUPNERY, ma skvelej soft, ale stejne snim skoro nikdo neleta. Proc??? Rozhodne nechci tvrdit, ze je multiplex spatne radio, naopak. Spise se podle me hodi do nejakeho clunu, auta, vetrone...

Mno nic, koncim. Prominte za diakritiku. Pisu ve skole na linuxu a nevim jak na cestinu :oops:

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2004 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
nooooo Sakile, kdes to vzal? Já jsem Multiplexista od začátku a nikdy jsem neměl problém (jen se sra**ovým přijímačem). V rukou jsem měl 5 různých MPX rádií, která bez rozdílu stáří fungovala skvěle a paradoxně k tomu co píšeš fungovala i tam, kde byla jiná rádia "rušená".
Do člunu nebo do auta bych doporučil spíš Futaby a spol., zvlášť po pohledu do útrob některých jmenovaných (ale tak jo, záleží na tom nebo onom kusu, ale....)

Chcete-li někdo vyvracet moje názory, budu tu večer. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2004 18:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
priznam se ze na tohle tema se vedou naprosto nekonecne spory snad ve vsech modelarskych klubech(nas neni vyjimkou :roll: :lol: ), na vsech modelarskych setkanich, srazech a pratelskych politanich... co modelar, to jiny nazor, kazdy si haji svoji vysilacku(nebo jeji znacku), a pritom najdes jen mizive procento modelaru, kteri vyzkouseli vic nez jednu znacku vysilace, a kdyz uz, je pocet vyzkousenych znacek malokdy vyssi nez dve. zkratka chci rict, ze vybrat si objektivni nazor je hodne tezky, zvlast kdyz si vezmes v uvahu ze aby sis mohl vyzkouset tolik vysilacu od tolika vyrobcu abys mohl rict objektivni nazor- zvlast pokud se chcete bavit o tech vyssich tridach- musel by by milionar, nebo to brat jako konicek(velice zvlastni), nebo by musel byt clenem komise ceskych radiokomunikaci pro schvalovani povolenych radiovych vysilacu. a kdyz nekoho takovyho sezenes, tak velice dobre poslouchej, at nam to pak muzes tlumocit.. :) jinak pokud mam pripojit muj neobjektivni, subjektivni nazor-mam multiplex cockpitMM2.0 a o nakym ruseni nemuze byt rec. i kdyz se rozhodne nejedna o nejspickovejsi vysilac(srovnal bych ho treba s flash5x, ale o ty nevim vsechno, jen me to tak npadlo..), nikdy sem nemel problem- mel sem ho ve V2ce s prijimacem rex5+, ktery myslim nepatri mezi ty nejskvelejsi a nejspickovejsi prijimace o kteych mluvil Sakil, a presto sem s nim 698m vysoko(mereno vyskomerem)nemel absolutne zadny problem. stejne tak v delte, s DC nebo AC, i ve velkych vyskach a zapnutym motorem- jedine ruseni sem mel koncem minuleho tydne na zemi, kdyz mi odesel BEC(.. :cry: :evil: ). naopak sem lital nekolikrat s modelari na vedlejsim kanalu(ja 69, oni 68 ), a ani tehdy sme nemeli zadny problem- a to jak pri litani s vetroni, tak pri kombatu(elektro, ne svahovy, opet DC i AC) to by se ti s nekvalitnim vysilacem nestalo(myslim tim modelu, nepocitam cinany ktery maji napsano 59, ty 58 a litate si'vedle sebe', ale cinan ma ve skutecnosti 80.. :roll: ). to ze ma jen 6 clanku snad jeste nemusi znamenat mensi vyzarenej vykon..?? mimochodem nevim kde si vzal tech sedm clanku, ja osobne sem videl zatim jen sest nebo osm(nerikam ze sem vseved). to co rikas o slow- a park flyerech mi pripada jako na hlavu postavene- prave u tech se projevuje nejcasteji ruseni vlivem elektroniky, ktera je kvuli vaze a vyrobni cene natolik osizena ,ze prave tam se to projevuje nejvic- kdybys tam dal citlivejprijimac(a mimochodem nevim podle ceho chces merit 'citlivost prijimace', tu si snad kazdy prijimac nastavuje presne podle aktualni sily signalu z vysilace, ale ruzne prijimace podle sily signalu od vysilace pro danou hodnotu vzdy stejne, takze vyzareny vykon muze ovlivnit dosah ale ne to jak je citlivej prijimac- z tohohle pohledu mi promin ale proste mi to prijde jako blbost), tak prave ten by byl mnohem vic zarusenej- kdyz das ten citlivej prijimac do velkyho letadla, mas tam taky jiny a kvalitnejsi vybaveni, takze tam se ti ruseni projevi rozhodne min. a s tim, ze by ti rusilo zapalovani prijimac ti snad nepomuze koupe novyho vysilace, ale novyho prijimace. pises zes videl litat nekolik lidi bez problemu s multiplexem s obrem, pak mi tedy rekni, kolik lidi si videl litat s obrem s multiplexem kteri ty problemy meli. opet jen na chvilku zkus i obraceny, nejednostranny pohled. a co se tyce ridkosti pouziti multiplexu, tak nevim jak je to mezi nasi sirokou modelarskou ceskou verejnosti ale v mym okoli je jich 5 z 9 aktivnich modelaru kteri jsou na letisti nejcasteji. a taky to mozna bude tim, ze jak znamo vsichni vzhlizi k americe, rekl bych, ze nasi spicku v obrich akrobatech nevyjimaje. a jelikoz tam ma na vysilace monopol hitec(zjistis to jednoduse- naprosta vetsina stranek o obrich akrobatech je na americkych serverech a skoro na vsech sou loga hitec), tak si proste vsichni ctou o skvelych vysilacich hitec. a nerikej mi, ze to neovlivni nazor toho, kdo pude do obrich akrobatu. taky sam rikas, ze ti lidi ti potvrdi ze sou s vysilaci naprosto a plne spokojeni, ti ktere znam ja tak by si taky dlouho rozmysleli nez by sli do jiny znacky. a opet mi rekni, kolik tech z evropske spicky je s multiplexy nespokojeno???? ze je levnejsi muze byt taky tim, ze je to nemecka firma a nema takovou konkurencni silu. no, omlouvam se vsem kterym se to zda tak nejak dlouhe, jen me to tak napadlo kdyz sem si to cetl... vsadim se ze za chvilicku tady z toho bude zhava debata obhajujici jednotlive znacky, tak uvidime.. ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2004 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Himbajs to byl poradnej prispevek!
Ja osobne se nebojim tvrdit ze vysilac se taky krome jineho vybira podle vzhledu - jak je komu simpaticky. Napriklad Hitec Eclipse vypada jak poutova atrakce takze jsem rad ze Hitec presel na umirnenejsi desing - vysilac Optic, jak jsem jej videl na Model Hobby. Mimochodem jak se vam libil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2004 20:09 
Vůbec


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2004 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Czernitko: Souhlasim s tebou. MPX lita treba Lüthi ve svych maketach, to myslim neni nejaky smecko. Nerekl bych ale, ze je MPX nejak levny, to spis jsou predrazeny Hitecy a Futaby, ktery se sem vozí.

Kdyz jsem zacinal s kamaradem pred lety litat, on mel Hiteca s nastavenim velikosti vychylek.... a ja mel obycejnyho MPX Europa Sprint. Jemu se za cas Hitec rozesr**, musel cistit potaky atd. - ja nic. Kdyz jsem Europu prodaval, skoro jsem brecel. Ted mam Profi mc :twisted:. Kdyby mi na louce nekdo zacal vypravet, co to je za blby radio, neco mu prerazim.

koko: Optic je podle mne dukazem toho, ze Hitec nutne potreboval nove know-how, aby nezapadl. Ty programy, ktere nabizi, to je jasny Cockpit. Dokonce nabizi prirazeni prepinacu - to je z Profi mc. Jen doufam, ze MPX nebude casem rozdroben Hitecem a nezmizi.

Sakil: Vsiml sis, jak dlouhe maji MPX anteny?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: michalv, Seznam.cz [Bot] a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz