Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Minitornádo a vývrtka
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2005 20:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2004
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
Je vůbec možný dostat EPP samokřídlo jako minitornádo do vývrtky? Myslel jsem doteď že to nejde, protože se s tím nedá udělat výkluzová zatáčka, ale dneska mi něco podobnýho povedlo. Mám pocit že jsem to přetáhnul v zatáčce a najednou to začalo jít k zemi po rotující křivce o malym poloměru. Zkusil jsem dávat kontra křidélka a tahat, ale nereagovalo to, víc jsem před tím než se to zastavilo o zem nestih.
Je možný že to byla vývrtka a jestli jo, dá se nějak rozumě vybrat?

Dík, Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2005 21:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
ja robim vývrtky na miniTornade skoro vzdy (ak sa to da nazvat vyvrtka) proste letim rovno, vytratim rychlost a pri padovej rychlosti dam plne kridelka a naplno pritiahnem... potom minitecko zostupuje v spirale k zemi... ale mam taky pocit ze to nieje ta klasicka vyvrtka, lebo asi vzivote sa mi nepodarilo na miniTecku odtrhnut prudnice... proste tu vyvrtku vyberam tak ze dam plny plyn a vsetko pustim do neutralu, ked sa to samo ustali (zlomok sekundy) tak trosku pritiahnem a letim dalej... s tym ze by moje kridlo nieco taketo spravilo a este ktomu skoncilo nechcene na zemi, to sa mi este nestalo :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2005 22:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2004
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
cuki píše:
ja robim vývrtky na miniTornade skoro vzdy (ak sa to da nazvat vyvrtka) proste letim rovno, vytratim rychlost a pri padovej rychlosti dam plne kridelka a naplno pritiahnem... potom minitecko zostupuje v spirale k zemi... ale mam taky pocit ze to nieje ta klasicka vyvrtka, lebo asi vzivote sa mi nepodarilo na miniTecku odtrhnut prudnice... proste tu vyvrtku vyberam tak ze dam plny plyn a vsetko pustim do neutralu, ked sa to samo ustali (zlomok sekundy) tak trosku pritiahnem a letim dalej... :roll:


To bude asi ono. Mel jsem plyn skoro stazenej a nedovolil jsem tomu se poradne rozject, takze to neslo narovnat. Nebylo to moc vysoko, takze nebylo moc casu.
Odtrzeni proudnic jde pri ostrym padu, ale to je symetricky. Prijde mi ze proti padum z primyho letu je minitornado odolny, i kdyz uz k tomu dojde, tak ztrati jen malo vejsky.

Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Mini Tornado
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2005 14:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2004
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
Moh bych se te jeste zeptat jaky akumulator a jaky prijimac v minitornadu pouzivas?

Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2005 18:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Prešov
caute :)
muzu vas ubezpecit, ze z aerodinamickeho hladiska lze do vyvrtky dostat takmer kazde lietadlo, nemusi ani vediet robit vyklzove zatacky.
zavysi to od mnohych faktorov ( poloha taziska, skrutenie atd. )
to co popisujes bola urcite vyvrtka!
je vsak potrebne vediet, ze pri vyberani vyvrtky sa musi lietadlo POTLACIT a nie pritiahnut ako by clovek pudovo reagoval kedze sa model takmer strmhlavo ruti k zemi... dalsim dotahovanim vo vyvrtke sa dociely pravy opak a nie vybratie vyvrtky!!!
po potlaceni a kontra krideliek (u samokridla) musi aeroplan prestat rotovat a az potom sa moze tahat aby sa zrovnalo lietadlo do horizontalneho letu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vyvrtka
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2005 10:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Mě se dařej jakési variace na vývrtku s Toro 300 celkem bez problémů. Stačí stáhnout plyn, počkat až zpomalí a pak postupně přitahovat až naplno a dát plná křidélka. Vybrání je úplně jednoduché, když všechno pustím do neutrálu, tak se letadlo do jedné vteřiny srovná do klesavého letu, pak přidám plyn a mírně přitáhnu. S trochou cviku se pak dá vývrtka vybrat pár metrů nad zemi, což vypadá celkem efektně :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2005 7:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
len taky doplnok: na stranke http://www.rcplans.szm.com najdete v sekcii "video" video s posledneho lietania mojho miniTornada, vola sa to minitornado outdoor :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz