Úprava modelů v AFPD

Příspěvky podporující nelegální software budou smazány.

Příspěvky podporující nelegální software budou smazány.

Úprava modelů v AFPD

Odeslatod Laďas v 19/3/2007, 20:27

Ahoj, nemáte někdo tip na nějaké stránky, kde by bylo vysvětleno, jakým způsobem je možné měnit letové vlastnosti modelů v AFPD ? Myslím mimo běžnou uživatelskou editaci.
V EasyFly, který používám to umím, ale obrátil se na mne známý, který provozuje AFPD. Přestože je EasyFly i AFPD od stejného tvůrce SW, je to úplně jinak (dle očekávání podstatně složitější)...
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Vladimír
Příjmení: Ochotný
Letiště: Czech Heaven Budkovice
Hangár: Extra 330 SC 41%

Odeslatod ivo v 19/3/2007, 22:11

Naposledy upravil ivo dne 19/1/2008, 18:54, celkově upraveno 1
ivo
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Jméno: Ivo
Příjmení: Mušák
Letiště: Tužina
Hangár: Pitts S-2S - 50%

Odeslatod Orkesan v 19/3/2007, 22:16

Nedavno jsem ho jednomu kolegovi u nas pomahal instalovat a zprovoznit. Jestli si to spravne pamatuju, tak je tam nekde v hlavnim menu edit aircraft a v nem je nahore nejaky menu v kterym se meni bud vzhled, nebo sila motoru, teziste apod. Naskoci pak dole vpravo takovy ikonky a pod nima se skryva toto nastaveni. Je to uz tyden a byl sem u toho cca hodinu, takze sem to uplne nenastudoval, ale zakladni parametry sem dokazal editovat. Prirazeni kanalu, exponencialy, velikost vychylek, mixy a uzivatelske nastaveni modelu. Celkem me prekvapilo, jake jsou reakce na zminene upravy, byt treba jen teziste. Ony totiz modely, ktery tam jsou, jsou desne hodny a vykonny. Pekne nastaveny, tak ze sem s Extrou delal takovy 3D paradicky, jako vyktuty skoro na miste par centimetru nad travou, viseni s prstem v nose ... je to bombasticky simulator. Uvazuju taky o jeho koupi, ale az mozna na zimu. Ted dostavuju novy ero, tak sem zvedavej, jestli bude litat taky tak, jako ta Extra na simu dance
Orkesan
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Aleš
Příjmení: Zemina
Letiště: Vlašim

Odeslatod Laďas v 19/3/2007, 23:24

No, to jsou ty úpravy, které celkem zvládám. Šlo mi o úpravu souboru *.tmd v adresáři příslušného éra. Simulátor je to opravdu perfektní. Oproti EasyFly umí celkem reálně 3D, takže o něm taky docela přemýšlím. Jde mi o to, že jsem tomu kámošovi přebarvil mou (a Lv ) srdcovku Edge 540 do zbarvení Red Bull, ale zrovna tohle éro už tak moc hodné není. Pro 3D má i při výchylkách "za roh" málo účinnou směrovku a celkově se chová jako lehký na čumák... Chtěl bych ho malinko poopravit.
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod Kopec v 19/3/2007, 23:27

přehodit *.tmd z jiného éra co ti vyhovuje a přejmenovat na EDGE.tmd by nešlo?
Kopec
Administrator
Administrator

Jméno: Martin
Příjmení: Kopecký
Hangár: Funtana 2m
maXtreme II 2m

Odeslatod Laďas v 19/3/2007, 23:29

Jo, na tom workshopu jsem to našel. Dík!
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod Laďas v 19/3/2007, 23:40

Úplně ne. Ten Edge má nějak jinak definovanou kabinu (otevírá se). Když mu dám soubor *.tmd z Extry, Edge odletí a kabina zůstane stát. Edge bez kabiny ale létá stejně dobře jako Extra.
Zkoušel jsem mu dát soubor *.tmd z Jak54, který má také otevírací kabinu, ale nefungovalo to...
Bude asi lepší pochopit, co konkrétně překopírovat z Extry a zbytek nechat. Jenomže narozdíl od EasyFly je tam mraky řádků, u kterých zatím nevím, co znamenají. Nastuduji to u Rodea.
Dík všem.
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Zpět na Simulátory