Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Royal Evo 9 ?
Radsi MC 22 70%  70%  [ 7 ]
Radsi neco jineho 30%  30%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Multiplex Royal Evo
PříspěvekNapsal: pon 28.11.2005 23:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Ahoj - chtel jsem si nadelit novy Tx a nejvic se mi zamlouvalo Royal Evo 9 od Multiplexu. Prelouskal jsem si stranky panu Kolmana a Ostarka ( vesmes kladne ) a nadchnul mne uvod do programovani - viz Pelikan - ale na mojehobby jsem narazil na ruzne zvesti - viz hlaska noRF , problemy s vf moduly se synthezou apod. VF modul bych chtel asi na klasicky krystal.Pri okukovani Tx na prodejne mne zarazila informace, ze Multiplex ma prodlemy s IPD prijimacem u benzináku a doporucili mi MC 22. Mate nekdo prakticke zkusenosti s Evou9? Tady behaji prispevky pouze na tema Hitec,Futaba apod takze co nejakou zmenu v tematu :-) Chtel bych vymenit svoji MC12 - preci jenom to je lowend :-) :-) i kdyz mi tedy slouzi dobre a pycha mozna predchazi pad :-( . Diky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.11.2005 23:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
no.....všeobecně se tvrdí, že multiplex dělá skvělá rádia, ale ne pro benzíňáky atd...protože má nízký vysílací výkona je náchylnější na rušení...konec konců má i o jeden článek v aku méně....
Nicméně jsem viděl bezproblémově lítat velkej benzíňák s multiplexem a vše v poho...ale sobně bych asi šáhl po futabě......jestli to myslíš vážně a nemáš problém s penězi, kup FC-28ku.....nebo F9Z pokud chceš palcový....a pár let nebudeš muset vysílač řešit................

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2005 9:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
ja osobne bych si Mult. nekoupil (osklivejsi radia snad nejsou) :lol: letal jsem Hitec, Futabu a ted letam s Graupnerem. Do jine znacky bych uz nesel. poradne zvazit oblast pouziti a koupit to nejvhodnejsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2005 9:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Multiplex má jinak, ale výhodně zmáknuté programování. Klady nebudu rozebírat.

Mezi nevýhody, tedy proti výběru Multiplexu, je:

- Absence PCM
- Nízké napětí acu ve vysílači = žádná rezerva při poklesu napětí.
- Zablokování VF dílu po 100 hod provozu (snad už by mělo být odstraněno)
- Nedotažený soft pro HELI


Problémy v benzíňácích nepochází z vysílače, ale jsou v IPD přijímačích (bez ohledu na typ vysílače). Jejich soft nesnáší rušení od dvouválcových benzínových motorů. S jednoválci v praxi chodí, ale já bych ho tam stejně nedal - co kdyby.

Do většího éra, obzvlášť s benzínem, stejně patří PCM. A tím je Multiplex ze hry...

Nicméně ty sám musíš vědět, co lítáš a co je pro tebe důležité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2005 9:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
jj..co se programování týče, měl by být dle doslechu Multiplex Best OF!!
viděl jsem ho lítat i s dvouválcem...a no problémo..jenže......co kdyby.........

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2005 10:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Sakil píše:
jj..co se programování týče, měl by být dle doslechu Multiplex Best OF!!
viděl jsem ho lítat i s dvouválcem...a no problémo..jenže......co kdyby.........


Asi jsi mne nepochopil. Problémy s dvouválcem mají IPD přijímače. Na typu vysílače v tomto případě vůbec nezáleží.

Ale do velkého modelu stejně nepatří IPD, ale PCM. Což Multiplex neumí.

Programování? Jak na co. Už jsem uváděl, že v HELI tě to nevytrhne, tam se zastavili kus před cílem.

Teď ještě malá poznámka, berte to jako jedna paní povídala, protože si to už přesně nepamatuji a zdroj nemůžu najít. Nicméně na 90% se to týkalo Multiplexu: Další vývoj software už nebude. Autor zmizel (snad zemřel), zdrojový kód a dokumentaci nezanechal.

Dále není jasné, co s Multiplexem zamýšlí Hitec, který jej koupil.

Tož tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2005 12:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Zajimave prispevky, neda mi to se nepripojit.

Abstence PCM je pro mnohe lidi u novych vysilacu MPX velkou bolistkou (sice se te to netyka, ale rada mc PCM umi. otazkou je, odkud a v jakem stavu bys dnes koupil MPX PCM prijimac). Nizke napeti accu ve vysilaci je POVERA a BLUD, ktery prizivil napriklad Pavel Hlavka svym clankem v jednom nasem modelarskem periodiku. Nezalezi na tom, na kolik clanku jede radio, ale na tom, jaky ma vykon, co mas za prijimac a jak se staras o baterie. Zablokovani VF dilu je pro me vec neznama (problem rady Royal...?). Heli programy jdou mimo me.

Vhodnost a pouzitelnost pro benzin.. Pavel Zika lita s benzinovym Toplinem s prijimcem Hitec s dvojim smesovanim (zadne ipd). Neni to velky model, ma tam myslim ZDZ 50, no to at si kazdy prebere podle sebe.

Autor softu starych radii rad mc pry skutecne zemrel. Jeste jednou, kdyby tu byl nekdo mene chapavy - radia Profi mcXXXX.

Jinak http://kratochvil-rc.wz.cz/index.php?section=technika Kdyztak zamailuj. Ja pouzivam MPX prave kvuli tomu softu. V programovani je to velice sikovne a velice jednoduche, treba naproti Graupneru, ktereho se nekteri lide nenauci naprogramovat nikdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2005 15:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 22.9.2003
Příspěvky: 105
Bydliště: Mestec Kralove
Mě se Evo nelíbí vzhledově, ale jinak je to výborné rádio. I přesto bych si ho koupil raději, než graupnera mc 22.

Proč jsou na velké modely je vhodné pouze PCM?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2005 15:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Protože je to nejspolehlivější dostupné řešení.


Naposledy upravil zdzd dne úte 29.11.2005 17:21, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2005 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
Honza píše:
Zajimave prispevky, neda mi to se nepripojit.

Abstence PCM je pro mnohe lidi u novych vysilacu MPX velkou bolistkou (sice se te to netyka, ale rada mc PCM umi. otazkou je, odkud a v jakem stavu bys dnes koupil MPX PCM prijimac). Nizke napeti accu ve vysilaci je POVERA a BLUD, ktery prizivil napriklad Pavel Hlavka svym clankem v jednom nasem modelarskem periodiku. Nezalezi na tom, na kolik clanku jede radio, ale na tom, jaky ma vykon, co mas za prijimac a jak se staras o baterie. Zablokovani VF dilu je pro me vec neznama (problem rady Royal...?). Heli programy jdou mimo me.

Vhodnost a pouzitelnost pro benzin.. Pavel Zika lita s benzinovym Toplinem s prijimcem Hitec s dvojim smesovanim (zadne ipd). Neni to velky model, ma tam myslim ZDZ 50, no to at si kazdy prebere podle sebe.

Autor softu starych radii rad mc pry skutecne zemrel. Jeste jednou, kdyby tu byl nekdo mene chapavy - radia Profi mcXXXX.

Jinak http://kratochvil-rc.wz.cz/index.php?section=technika Kdyztak zamailuj. Ja pouzivam MPX prave kvuli tomu softu. V programovani je to velice sikovne a velice jednoduche, treba naproti Graupneru, ktereho se nekteri lide nenauci naprogramovat nikdy.


před 14 dny jsem pořídil MC-19, měli jsme FC-16, manuál jsem k MC-19 nečetl a přesto jsem ji lehce naprogramoval, bez problémů. Nechápu jak někdo nechápe systém programování u Graupnera.

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2005 22:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
AJestli chceš MPX tak mrkni sem :
http://www.hobbydirekt.de/
Mají tu evo 9 synth za 416 éček :D
Taky jsem ji chtěl koupit (náhrada FC 16), ale nakonec jsem skončil u FC 28.
Mě na Evu vůbec neuchvátil HW, je to takový trošku hračkovitý...(pouze můj názor na kloub a výklopný displej atd....) Navíc mě překvapilo, kolik závad se lidem přihodilo...(viz net. kolman....).
Jo a MC 19 neber ani náhodou, oproti FC 16 toho zase aš tak moc neumí ... je jen pěkná...
Letu zdar !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2005 7:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
cap232 píše:
AJestli chceš MPX tak mrkni sem :
http://www.hobbydirekt.de/
Mají tu evo 9 synth za 416 éček :D
Taky jsem ji chtěl koupit (náhrada FC 16), ale nakonec jsem skončil u FC 28.
Mě na Evu vůbec neuchvátil HW, je to takový trošku hračkovitý...(pouze můj názor na kloub a výklopný displej atd....) Navíc mě překvapilo, kolik závad se lidem přihodilo...(viz net. kolman....).
Jo a MC 19 neber ani náhodou, oproti FC 16 toho zase aš tak moc neumí ... je jen pěkná...
Letu zdar !

to bych neřekl, že neumí. Umí všechno jako mc-22 jen neumí definovat konečné body u výchylky serv při mixování a navíc se dá v SRN kopit za 275 Euro - stačí chvíli hledat na netu a je to - při současném kurzu je to 8000 Kč.

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2005 16:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Clouseau: Taky bych neveril, ale je to bohuzel realita.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2005 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
konec story - koupil jsem multiplexi evinu :-) a opustil jsem kvuli ni sveho graupnera :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2005 13:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.6.2005
Příspěvky: 417
Bydliště: Praha 6
Tak po čase napiš jak chodí! já bych investoval do Futaby FC-28V3.2. multiplex neumi ani zapájet konektory. a to u profi serv za hodne velkou částku


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Janek2 a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz