Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Skylady jsem nikdy nemel, ale mel jsem Bellancu - vysilacka prijimac a serva naprosto stejna jako ve skylady, silnejsi motor a regl - prinesl jsem to domu a jako prvni zacal zlobit prijimac - hrozne to skubalo i na par metru, obcas se kouslo servo - takze reklamace. Po mesici ce to vratilo zpet s vymenenym servem, vysilac ani prijimac uz nezlobil, ale ten vysilac je takovej ausus, ze se do nej napriklad nedaj vlozit baterky s mensim vystupkem na plus polu. A nema zadne mixy. Mezi tim jsem si koupil Optica, takze jsem ten vysilac nikdy nepouzil. Jestli chces dam ti ho za par stovek. Bellancu jsem casem rozbil - moc toho nevydrzela, regulator a motor ted mam stridavy ale prijimac a ty serva vyuzivam spolehlive dodnes... Za 3000,- z toho zbylo trochu malo. Kup si Easystara nebo Vampira vic to vydrzi. Ve skylady ten prijimac a serva hodne trpely, nebyly tak dobre schovane v polystyrenu, takze bys to vybaveni postupne stejne vsechno vymenil a to letadlo se neda s Easystarem kvalitou srovnavat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 15:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 38
Bydliště: Těrlicko
Kdybch si byl naprostio jisty co mi dela cukani v Cessne, koupim novou soucastku a nevaham s Easy starem, ale jelikoz to neni jiste a treba by to vubec prijimacem nebylo tak bych zase vyhazoval penize za dalsi soucastky a zbytecne zkousel cim to asi muze byt, tak mam jistotu, ze SkyLady poleti, kdyz je to RC set. A jeste k tomu Vampirovi, zda se mi drahy na to, ze konstrukce bez niceho stoji kolem 1500Kc + kdyz si pripocitam postovne tak u Hangaru uz mam za 2990Kc vc. postovneho atd. SkyLady.Zachvili se jedu asi 30km podivat do jednoho obchodu s leteckymi modely tak uvidim jestli tam treba EasyStar nebo SkyLady nebude. Urcite piste dalsi vase zkusenosti s modely. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 15:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
koukam, ze si me vubec nepochopil. jistotu, ze to poleti rovnou nemas vubec zadnou. moje bellanca sla take driv do opravy, nez do vzduchu a pobyla si tam mesic...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 19:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 38
Bydliště: Těrlicko
j3nda píše:
koukam, ze si me vubec nepochopil. jistotu, ze to poleti rovnou nemas vubec zadnou. moje bellanca sla take driv do opravy, nez do vzduchu a pobyla si tam mesic...
Tak jsem tady a i se SkyLady :D Měli tam i Easy star, tak jsem si mohl vklidu prohlédnout oba a rozhodovat. Zeptal jsem se prodavace co vhodnejsi pro uplneho amatera, on ze to vyjde tak skoro nastejno, ale SkyLady ma pevnejsi konstrukci a vsechny nahradni dily se na ni daji koupit primo v obchode a nestoji tak moc jak na Easy star. Na neho by se pry musely objednat. Tak uvidime jak poleti, ted je tam uplne bezvetri, ale zkouset pujdu az zitra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 20:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Kostelec u kř.
Tak Ti přeju veselý velikonoce! Né že by to nelítalo,ale po každým přistání uvidíš že se to příště bude chovat jinak. Prostě to budeš muset pořád štelovat. Nemyslím že by Ti nadšení dlouho vydrželo. Ale rozhodl jsi se sám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 20:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 38
Bydliště: Těrlicko
hm, tak dik za povzbuzujici odpoved :lol: zitra uvidim sam, kazdopadne na tom se chci naucit letat a pak bych koupil neco lepsiho a SkyLady chce pry muj tata, kteremu je sice uz 54let, ale pry by ho to bavilo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 21:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Jeste celkem slusnej set je http://www.peckamodel.cz/pmRubrList.asp ... &intLang=0 SKYHAWK ma to bracha a naucil se natom litat. Vydrzi to celkem i ranu jen vykon motoru je malej nabastlili jsme tam origo 400 a sklopku od graupnera a celkem to ujde. Na pohodove letani staci :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 22:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 38
Bydliště: Těrlicko
SkyHawk se mi teda libi vice nez SkyLady, ale SkyLady ma vetsi kridla, ale kdyby nemela tak bych volil SkyHawka. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.05.2006 9:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2004
Příspěvky: 149
Když tak pročítám tyto diskuze, tak musím dát za pravdu lidem, kteří tvrdí, že zkušenosti jsou nepředatelné. Pokud si někdo jako začátečník přes všechna varování koupí set za 3000 a čeká od toho velké výkony tak je to všechno o těch penězích. I v té Číně se to dá udělat pořádně , ale pak to stojí samo sebou víc. Jako zkušený modelář jsem několik těchto setů řídil a vždy jsem byl požádán o zálet. Hodnocení je následující: Pokud nemá rádio klasický mód ovládacích prvků / dva křižáky / tak si začátečník vytvoří špatný návyk, kterého se bude muset zbavovat. Letadla lítají, ale nejsou to žádná hodná stvořeníčka, to je jasné již z plošného zatížení. Pokud má člověk štěstí tak vše funguje jak má a řídit se to nějak taky dá. Takový adept na lítání pokud začíná sám má několik možností rozbíjí a zpravuje, nebo ho někdo vede a jeho ovládací schopnosti se lepší a najednou se stane to co by si měl uvědomit hned na začátku a to je, že letadlo mu již nestačí a chce něco co mu ve vzduchu vydrží dlouho, bude mít dobré letové vlastnosti, ovládat se to bude více prvky, chce zvládnout základy akrobacie. Je jasné, že rádio ze setu se použít nedá a vybavení setu taky moc Ne!!! Tak se investuje do dobrého radia, které již modelář bude mít nějaký ten rok, tak počítačové a pak model, motor, regulátor, a baterie a universální nabíječ. Sečteno podtrženo co s toho vychází? Pokud se adept lítání rozhodne ve svém koníčku pokračovat, tak mu zbude neprodejný set za 3000 a více. Jsou to tvrdá a je dobře míněná slova. Sety jsou spíše kategorií hraček a elektronika tomu odpovídá / zvonkový jednožilový drát na anténě přijímače atd./ Hodně zdaru a pohody při lítání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.05.2006 10:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
S prijimacem ze Sky Lady jsem minuly tyden udelali pomerne sokujici zjisteni. Prestoze vysilac i prijimac jsou pro pasmo 40 MHz, tak ten prijimac chytal ruseni i od meho Optica 6, ktery je na 62. kanalu 35 MHz!

Tudiz ac jsem se ohromne tesil, tak jsme si spolu s kamaradem zaletali asi tak 2 minuty, nez jsem mu svym radiem schodil jeho Sky Lady k zemi , kde se mu zlomila jeho (sklopna) vrtule.

Nejdriv jsem mu neveril, kdyz rikal, ze ho "neco" rusilo a podezrival ho z volsovych rukou, ale sklaplo mi, kdyz opravdu jeho ero reagovao na mou vysilacku!!! :evil:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.05.2006 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
sorry ze te musim zklamat, ale skylady je na 35MHz
ovsem dulezitejsi je cislo kanalu :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.05.2006 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Nemusi to byt podminkou moje cessna byla 40 pak jsem ji reklamoval a dali mi 35. :idea:

2IMAN i kdyz vetsinou souhlasim s kritikou setu co tu pada verim ze i set muze udelat spoustu radosti. Ja jsem cessnu moc neuzil ale letadlo ktere jsem na vybaveni z cessny postavil, letalo skvele a celele minule leto(doba letu 15 minut) . Bohuzel jsem o nej prisel prave kvuli ztrate signalu. Bracha ale provozuje skyhawka uplne bez problemu od poloviny lonskeho leta a bez jakychkoli problemu.

Ja osobne se na cinanovi naucil letat a nelituji investice do nej. Pokud bych dnes kupoval znovu prvni letadlo asi bych sel stejnou cestou ale to je prave vec stesti a osobnich zkusenosti.


Naposledy upravil Vigo dne stř 10.05.2006 12:18, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.05.2006 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
skylady byla na 35MHz vzdy

viz stranky pelikana
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?kat ... zbozi=1056

Pro ovládání slouží klasická FM čtyřkanálová RC souprava s křížovými ovladači (pásmo 35 MHz, volitelný mód ovladačů 1 a 2, plný dosah)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.05.2006 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Ja vim na beton, ze ta jeho je 40 Mhz... Delaji se totiz obe varianty.

Nekdo dokonce preferuje koupti set na 40 Mhz, protoze spekuluje, ze vysilackuu vyuzije i pro jine typy modylku (lodicka, auticklo)...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.05.2006 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
na foru o skylady skylady.blog.cz nikdy nikdo nezminil, ze by mel 40MHz variantu, ani jsen ji nikdy nikde nevidel prodavat - ze by nekdo prepsal kanal na stitku?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz