SU-29 EPP - Telink

Vše kolem elektroletů a elektropohonu.

Re: SU-29 EPP - Telink

Odeslatod HonzaS v 16/9/2010, 08:03

Víš, já bych to třeba rád srovnal se super zoomem, Flashem, Blastem (seriovkou a G3), a dalšíma modelama, napsal rozdíly v čem se to chová lépe (těch bohužel tolik neni), v čem se to chová hůř (to bych se zase někde dočetl že jsem zaujatý), napsal že pokud někdo do takhle malého modelu použije podvozek který je sice fajn že je sundávací, ale váží 43g + přepážky v trupu. Rozebírací křídlo je super, jenže jen ta spojka má 31g!!! O smrkové spojce vop ani uhlíkových trubkách v křídle raději nehovořím. Pak porovnám velikost s Blastem G3 a Su 29 od RCF, Blast je o hodně málo menší, Sučko o něco. Jenže oba modely jsou minimálně o 200g lehčí, ale rozdíl může být i 300g, jako u mého kusu Blasta vs Yak (470g blast a Yak téměř 800g, Su 392g).

A teď se zeptám, v čem očekáváš že se to bude chovat tak zázračne dobře, aby to stálo za zmínku v časopise? To že s tím dobře zalítá Ido nikoho nepřekvapí, to že to do mnoha obratů donutím i já taky nikoho nepřekvapí, ale... pro srovnání velikostí dávám fotky yaka, blasta a Sučka. Jak je vidět, Blast je skoro stejně velký, Sučko je znatelně menší, ale zase váží polovinu...

http://bristolscout.rajce.idnes.cz/Yak_ ... _vs_SU_29/
Opačná směrovka na zádech je nejsilnější síla ve vesmíru!
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Jméno: Jan
Příjmení: Špatný
Letiště: Bechyně
Hangár: Pilot RC Extra 2,25, Hacker
Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod SrAjnY v 16/9/2010, 17:20

lv napsal:
FAF napsal:Proč to ?

Lebo on ho má a naivne si myslí, že ho neotlče :looool: :looool:

Ale no táááák :))))))))

Môj EPPák uŽ je ako šabla s krídlami , porobil som mu vela zlých vecí,ale skôr zo srandy a nie z upáčkovania.

a to že sa urvú záseky na krídlach alebo výškovke je hlúposť.je to velmi tuhé :)
RC is LIfe...
SrAjnY
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: MichAl
Příjmení: Schreiner
Letiště: Vajnory,DUbova,Rusovce
Hangár: Thunder 3D by KRILL
yAk 55 telink

Odeslatod HonzaS v 16/9/2010, 18:35

Miško někde jsem měl fotku jak kamarád urval z Blasta celé křídlo, vsadím se že s těma zubama na křídlech by neměl nejmenší problém :-D :-D :-D
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod kingfisher v 16/9/2010, 21:00

[A teď se zeptám, v čem očekáváš že se to bude chovat tak zázračne dobře, aby to stálo za zmínku v časopise? To že s tím dobře zalítá Ido nikoho nepřekvapí, to že to do mnoha obratů donutím i já taky nikoho nepřekvapí, ale... pro srovnání velikostí dávám fotky yaka, blasta a Sučka. Jak je vidět, Blast je skoro stejně velký, Sučko je znatelně menší, ale zase váží polovinu...

Jasně, souhlas, ta váha je vyšší, uvidím jak to bude létat. Na ten podvozek mám také spadeno, časem ho možná testu v uhlíkové
verzi. Dělený křídlo je něco za něco, to mi je jasný. No nic, poreferuju kolik mi co hmotí.
Celkem mně překvapil ten tvůj Blast, je pěkně macatý.
Jinak co jsem čekal......nečekal jsem srovnání nesrovnatelného, ty éra jsou menší, lehčí. Spíš jsem myslel jak se to chová v různých 3D obratech, právě s ohledem na tu hmotnost.
No nic, netřeba to pitvat. :-)
kingfisher
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Petr
Příjmení: Mach
Letiště: Mala Strana u Městce Králové
Hangár: Funtana 2,6m (ve stavbě), EF Extra 78", Wind 110E, Extravaganza-Telink

Odeslatod Franta.D v 16/9/2010, 22:39

HonzaS napsal:Miško někde jsem měl fotku jak kamarád urval z Blasta celé křídlo, vsadím se že s těma zubama na křídlech by neměl nejmenší problém :-D :-D :-D

To že urval celé křídlo o něčem svědčí (nejspíš se spletl). Při normálním létání ty výstupky neurve. Urvat je může jen když se splete a o něco zachytne, ale to potom taky nemusí zkončit jen urvaným výstupkem ale rovnou celym křídlem.
Kdo si hraje nezlobí !!! A my si hrát opravdu umíme..

http://www.frantadusik.wz.cz/
Franta.D
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: František
Příjmení: Dusík
Letiště: Slatinice u Olomouce
Hangár: Velox Revolution II 2,2m

Odeslatod HonzaS v 16/9/2010, 23:12

Kingfisher: no, celý ti to tu popisovat nebudu, ale počítej s tím, že kdykoliv těm servům v ocase udělíš energii, budeš je muset zase zastavit.. Když budeš dělat různé přehozy, spotřebuješ dost energie na roztočení toho modelu, má to až nežádoucí setrvačnosti na tuhle velikost. Postrádá to lehkost - ve všem. harriery jsou ok, nožák taky, jen je potřeba si hlídat rychlost - jak to v noži začne padat, přidat sop nestačí, musíš až nepříjemně hodně sahat do plynu. Utažené přemety jsou limitované trochu tupo výškovkou, kopáč do visu vypadá docela dobře - tam se ta energie trochu hodí. nožové vývrtky to lítá uplně normálně, prostě jí to letí, blender se mi nedařil, nechtělo to do něj spadnou (malý křidýlka a vop bych tipnul). Motání se na místě je trošku mazec, hooodně páčkování, málo času. I v harrieru to totiž letí docela rychle a neotočíš to tak rychle jak jsme u epp zvyklí. hodně to budeš zachraňovat plynem a ofukováním kormidel.

Výhoda je, že to lítá stejně divně za bezvětří jako za přiměřeného větru.

Franta.D napsal:
HonzaS napsal:Miško někde jsem měl fotku jak kamarád urval z Blasta celé křídlo, vsadím se že s těma zubama na křídlech by neměl nejmenší problém :-D :-D :-D

To že urval celé křídlo o něčem svědčí (nejspíš se spletl). Při normálním létání ty výstupky neurve. Urvat je může jen když se splete a o něco zachytne, ale to potom taky nemusí zkončit jen urvaným výstupkem ale rovnou celym křídlem.

No proletěl s tím stromem (od vršku dolu) :-D
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod kingfisher v 27/11/2010, 00:43

Tak sučko je pohromadě a má za sebou zálet a nějak ty lety. Zatím jsem spokojen. Za bezvětří to dovede letět i skvěle pomalu, za větru (přiměřeného) s tím lze létat v pohodě. Moje váha nakonec vyšla přesně 770g k letu.
Vybavení:
- motor Turnigy TR 35-30C 1100Kv
- regl Jeti Master 30A
- lipoly Rhino 3S 1850/40C
- 4x servo DS-929MG - Hobby King Digital Servo 2.2kg / 12.5g /
- RX Gr, 16 Scan SPCM

Letadlo je postaveno přesně podle návodu s dvěma vyjímkami. Vyměnil jsem spojku polovin křídla
(ocel.strunu) za uhlík a podvozek jsem předělal na použití mech.kol. Možná opticky nic moc ale něco jsem ušetřil na váze.
Co je pro mne úžasný, to je to rozebírcí křídlo. Mám to v autě schovaný a na služebce můžu na mezi zastavit a hodit dva skoky.

Pěkně to vrtí na křidýlka a díky ploše trupu to v noži letí téměř jak halovka.
Pokud najdu dobrodince, který mi to natočí, dodám časem i video.
P1190028x.JPG
P1190029x.JPG
P1190030x.JPG
P1190032x.JPG
kingfisher
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod ubosek v 3/12/2010, 16:49

ubosek
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Luboš
Příjmení: Bílý
Letiště: Holíč
Hangár: Sbach 342 2,2m RC PILOT
Sebart Su 29 - E 50
PA extra 260 1,2 m
Telink Su 1,1m

Odeslatod kingfisher v 27/12/2010, 22:47

Koukám, že se někam ztratil poslední příspěvek lv s fotkama Blastu a údaji o vybavení.......

to lv - ty jsi to vymazal, nebo se to někam vypařilo? Je to škoda, pro porovnání váhy vybavení a tak....

Petr
kingfisher
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod lv v 27/12/2010, 22:58

kingfisher napsal:Koukám, že se někam ztratil poslední příspěvek lv s fotkama Blastu a údaji o vybavení.......

to lv - ty jsi to vymazal, nebo se to někam vypařilo? Je to škoda, pro porovnání váhy vybavení a tak....

Petr

Zmazal som to ja.
Viac fotiek Blastov G3 nájdeš tu http://picasaweb.google.com/elektromode ... 9191657490
lv
Administrator
Administrator

Jméno: Ladislav
Příjmení: Vašek
Letiště: ČSaSR
Hangár: Nieuport 11 2,8m
Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Předchozí

Zpět na Elektrolety