Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nebezpecne Lipolky?
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2006 17:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.8.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Casto clovek slysi o tom, jak jsou Lipolky nebezpecne pri zkratu nebo pri prorazeni. Sam pouzivam Lipolky od Model hobby 2004 a zatim mam s nimi pomerne dobre zkusenosti. Nekolik sad, ktere pouzivam, jsem dohromady uz nabil 644x, a ani pri nabijeni nebo vybijeni jsem nezazil nejaky kriticky okamzik. Jednou se mi kratce podarilo zkratovat jeden clanek na servisnim konektoru. Clanek se nafouknul, po chvilce zase splasknul a pak jsem s tou sadou jeste nejaky cas lital. Taky se mi stalo, ze jsem jeden clanek pri havarii prorazil, ani tenkrat se zadne vybuchy a horeni nekonalo. Zajimalo by me, kdo z vas nekdy videl na vlastni oci vzplanuti nebo vybuch Lipolek? Nezajima me, ze to nekdo nekdy slysel, to jsme slyseli vsichni. Ani, ze to nekdo videl na videu. Chtel bych vedet, kolik z vas to zazilo na vlastni kuzi a z toho se pak da usuzovat, jak to s tou nebezpecnosti vlastne je. Docela by me zajimal nazor nejakeho skutecneho odbornika jako je treba Laďák, ktery je vseobecne povazovan za jakehosi "GURU" Lipolek u nas.
Diky za seriozni odpovedi. :)

_________________
Létej i dnes!


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2006 19:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 1.2.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Považská Bystrica
Pisem iba svoju skusenost. Tak isto ma to zaujimalo a zobral som starsie 2ks LiPol 1200 3s, nabil, odstranil konektor, odblankoval a spojil do skratu. Obidva akumulatory sa "iba" nafukli, zohriali a vyfukli. A to bolo vsetko. Ine nic som neskusal, ale vybuch ani horenie sa nekonali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2006 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
me kdysi blafla baterka z mobilu, kdyz jsem se v ni ze zvedavosti stoural - vystrikla z ni tekutina, ktera na vzduchu shorela

ovsem me uz docela slusne shorel i nimh clanek - stacilo mu trochu zahrat spicku pri pajeni accupacku, zacalo se z ni coudit a ohrala se tak, ze by se na ni daly smazit vejce - smrstovacka se uplne smrskla a rozpraskala, jedine co jsem stihnul bylo vystrihat ji z packu a zahodit. plamen jsem v tomto pripade sice nevidel, ale neco by od ni jiste chytit mohlo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2006 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
j3nda píše:
me kdysi blafla baterka z mobilu, kdyz jsem se v ni ze zvedavosti stoural - vystrikla z ni tekutina, ktera na vzduchu shorela

ovsem me uz docela slusne shorel i nimh clanek - stacilo mu trochu zahrat spicku pri pajeni accupacku, zacalo se z ni coudit a ohrala se tak, ze by se na ni daly smazit vejce - smrstovacka se uplne smrskla a rozpraskala, jedine co jsem stihnul bylo vystrihat ji z packu a zahodit. plamen jsem v tomto pripade sice nevidel, ale neco by od ni jiste chytit mohlo.

mne se s tema ni-mh stalo neco podobneho, pri pajeni zacala najednou hrozne hrat, uz se nedala udrzet v ruce tak sem ji radsi hodil z balkonu do snehu pred barak...jak zkoncila to nevim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2006 19:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2006
Příspěvky: 150
Bydliště: Zlin
Me se stalo kdyz jsem na baterku pajel konektory tak se me nechca oba dotkly jedine co se stalo bylo upalene konce konektoru. Nekonalo se ale zadne nafouknuti ani exploze. Beterka jede bez problemu mam asi 150 nab.
dualsky 1050 3s. Ale videl jsem jak ve Zline jednomu chlapkovi zhorel byt. Dal nabijet baterky a sel do obchodu nez se vratil tak mel po byte. Akorat nevim co nabijel a cim to nabijel. Pokud nedelate z baterkama extremni veci tak se podle me nic nestane. Pokud hodite lipol clanek do ohne tak vam trva zhruba 1/2 min nez bouchne u nicd je to jeste vice.

_________________
Passion 3D(CMP),mini Funtana-X ,ASP S61A,optik 6,dx6i,serva hitec,GWS,power HD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2006 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2004
Příspěvky: 2825
Bydliště: dinoletiště u karviné
ja uz mel taky nekolik lipolek a nic .. jednou jsme dokonce 3clanek nejprve spojili koncovky, a nic .. pak hazeli o zem, prejizdeli autem , probijeli hrebikem a nakonec hodily do ohne ... a pokud je nekdo neukrad,tak tam lezi nevybuchle dodnes ... takze kecy

_________________
Stoupak.cz - Portál pro všechny větroňáře, házedláře a jiné maníky :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2006 21:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
sgames píše:
ja uz mel taky nekolik lipolek a nic .. jednou jsme dokonce 3clanek nejprve spojili koncovky, a nic .. pak hazeli o zem, prejizdeli autem , probijeli hrebikem a nakonec hodily do ohne ... a pokud je nekdo neukrad,tak tam lezi nevybuchle dodnes ... takze kecy


Kecy? Možná jen tvoje. To, že se to nestalo tobě neznamená, že by se to nestalo nikomu:

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=365888

P.S. Tifose znám osobně, není to nic "někde z netu".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2006 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
nebude to třeba tím , že pokud někomu ty lipolky opravdu bouchnou tak je to poslední věc co uvidí :D :D :D :D

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2006 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Ne vazne, jak moc je to nebezpecne? Ctu tady same hruzostrasne prihody a zacinam mit pocit, ze se nejedna o baterky, ale o granat! 8O

LiPol baterky jsou preci prakticky ve vsech mobilech a jeste jsem neslysel, ze by nekomu vybuchnul telefon - i kdyz chapu, ze tam asi nedostavaji tak zabrat a nejsou tam viceclanky.

Zajimalo by me, pokud budu nabijet LiPol baterku jak se ma (radnou nabijeckou atd.), tak jak velke nebezpeci hrozi? A pokud opravdu dojde k vybuchu, tak jak velky vybuch to je? Nerikejte mi, ze mi to vyskli okna a nebo utrhne ruku! To bych snad vazne radsi lital na veky s NiMH... :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2006 12:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Vzduchoplavec píše:
Ne vazne, jak moc je to nebezpecne? Ctu tady same hruzostrasne prihody a zacinam mit pocit, ze se nejedna o baterky, ale o granat! 8O

LiPol baterky jsou preci prakticky ve vsech mobilech a jeste jsem neslysel, ze by nekomu vybuchnul telefon - i kdyz chapu, ze tam asi nedostavaji tak zabrat a nejsou tam viceclanky.

Zajimalo by me, pokud budu nabijet LiPol baterku jak se ma (radnou nabijeckou atd.), tak jak velke nebezpeci hrozi? A pokud opravdu dojde k vybuchu, tak jak velky vybuch to je? Nerikejte mi, ze mi to vyskli okna a nebo utrhne ruku! To bych snad vazne radsi lital na veky s NiMH... :?

pises ze si neslysel ze by nekomu bouchnul mobil, ale zhruba pred pul rokem byla v televiznich novinach jak borce mobil bouchnul mobil, koupila si novou neoriginalni baterku.ozehlo ji to sedacku a mela stesti ze zrovno netelefonovala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2006 12:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
To je trochu neco jineho, v mobilu je clanek zaprve velmi dobre mechanicky chranen a zadruhe chranen vlastni elektronikou, ktera je primo v akumulatoru a ta ho v pripade problemu vcas odpoji. Tady se jede naostro bez jakykoli ochrany a baterka je v pouze pytliku.

Musi se s tim rozume zachazet a uvedomovat si nebezpeci a pak je to ok.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2006 14:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.8.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
S tema Lipolkama v mobilu je to diskutabilni, jak zname holky, tak ty si klidne navzajem pujcuji nabijecky a je jim uplne jedno, zda je ta nabijecka zrovna vhodna pro jeji mobil. Ale stat se to muze.
ME ALE V TETO DISKUZI ZAJIMA, KOLIK Z VAS DOOPRAVDY VIDELO JAK NEKOMU BOUCHLY NEBO VZPLANULY LIPOLKY. ZDA SE MI, ZE SE TO POSOUVA TAM, KAM JSEM NECHTEL. PISTE PROTO PROSIM JEN PRISPEVKY NA TOTO TEMA. OSTATNI DRUHY BATERII MUZEME DISKUTOVAT V JINEM TEMATU. JEN TAK MUZEME ALESPON TROCHU ODHADNOUT (NE)BEZPECNOST LIPOLEK. KLIDNE NAPISTE TREBA " MAM LIPOLKY TAKOVE A TAKOVE, NABIL JSEM JE ......, HAVAROVAL JSEM S NIMA A STALO SE....NEBO NESTALO SE NIC.ATD. NEBO VIDEL JSEM JAK NEKOMU NA LETISTI BOUCHLY"

DIKY, DIKY, DIKY ZA DODRZENI TEMATU :D

_________________
Létej i dnes!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2006 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
kamos mel 3-clanek e-techu 1250, ale nejaka zvlastni edice protoze mela i servisak, coz e-techy nemivaj, mam to i vyfocene..riznul s nima a jeden clanek se protrhl ale nic se nestalo, voni trochu po ovoci jak kdysi psal zdzd v nejake jine diskuzi, doted tomu kamosovi lezi na skrini


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2006 15:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Ono je to s tím boucháním takové všelijaké:

- Když LiPolka chytne, hoří jako světlice. Nedá se ani uhasit, ani popadnout a někam zahodit.

- Když se nafoukne, uvolňují se v ní třaskavé plyny.

- Elektrolyt je hořlavý taky.

- Když pukne nebo se prorazí, tak se k tomu dostane kyslík.

- Pak je to už jen o štěstí. Pokud nastane zkrat nebo přeskočí jiskra z nějakého jiného důvodu, tak nastane požár. Pokud se neobjeví nic, co by chemikálie zapálilo, tak se rozptýlí a nic se nestane.


Já se snažím nedráždit hada bosou nohou a dávám si pozor...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2006 21:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2006
Příspěvky: 3
Bydliště: Hlinsko
Dovolím si vlastní zkušenost - lítám jen na Li-Ion a Li-Pol, jiné články nemám. Nabíjím je nabíječkou MZ (Zajíc) , ovšem menším proudem 0,5A za cenu delšího nabíjení. Nikdy nebyl žádný problém, nabíjel jsem mockrát přez noc, baterky ležely na dřevěném stole. Po přečtení tohoto článku http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... =0&thold=0 od Nucleara jsem však svůj postup vyhodnotil jako ne příliš bezpečný a od té doby baterky podkládám keramickou kachlí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz