Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2005 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Poslali mi nový 2A ( zdá se ti to zadarmo málo?) :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2005 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
No jen jsem nepochopil v cem je zmena. Jestli ten predchozi byl vadnej nebo nak blbe nastavenej nebo co. Me nabiji dle multimetru na 4,2 V. Kupoval jsem ho na jare.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2005 12:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Změna je v tom, že nová verze JeTi Char 20 umí nabíjet Li-XX jak na 4,1V/na článek tak i na 4,2V/na článek.

V současné době se doporučuje nabíjet LiPol baterie na 4,1V/na článek, protože to příznivě ovlivní životnost článku.
Na druhou stranu je to vykoupeno menší kapacitou - udává se, že rozdíl napětí 0,1V představuje cca 10% kapacity. Tzn. že pokud máš článek LiPol o kapacitě 1000mAh (při plném nabití a napětí 4,2V) a nabiješ ho na 4,1V, tak budeš mít využitelnou kapacitu cca 900mAh.
Takže něco za něco, ale pro nezávodní použití je určitě lepší nabíjet na 4,1V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2005 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Takze je tam jeste dalsi jumper?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2005 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
koko píše:
Takze je tam jeste dalsi jumper?

jo, jsou tam tri polohy jumperu...nahore li-pol(4.2), uprostred ni** a dole liion(4.1)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.10.2005 11:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Abu píše:
Zitra jim posilam 2 regly na upgrade softu (po telefonicke dohode), tak jsme sam zvedav jak to dopadne. Doufam ze to nebude trvat moc dlouho...

Jednou jsem posilal regulator na upgrade, platil jsem jen dorovnani ceny do vyssi verze, druhy vikend byl zpet. Horsi zkusenoti mam s odesilanim objednavek. Dvakrat jsem objednaval baterky kdyz jsem je nutne potreboval ("jiste, posleme je zitra"), dvakrat slibovali a stejne prisly pozde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2005 16:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Honza píše:
Jednou jsem posilal regulator na upgrade, platil jsem jen dorovnani ceny do vyssi verze, druhy vikend byl zpet. Horsi zkusenoti mam s odesilanim objednavek. Dvakrat jsem objednaval baterky kdyz jsem je nutne potreboval ("jiste, posleme je zitra"), dvakrat slibovali a stejne prisly pozde.
To máš na mysli koho?MGM,nebo JETI? 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2005 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Nevíte na kolik by měl nabít dvoučlánek Li-Ion od Jeti? Samozřejmě při nastavení na Li-Ion. Podle dokumentace bych čekal že ho nabije na 8,2, ale včera jsem to poprvé zkontroloval a koukám, že je na 8,1.
Zkoušel jsem to následně změřit při několika nabíjení na dvou sadách různých akumulátorech (oba jsou relativně nové, myslím že mají tak maximálně 20 nabití) a výsledek byl pokaždé mezi 8,1 - 8,11. Je to tak ok?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21.10.2005 8:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
arda1 píše:
Honza píše:
Jednou jsem posilal regulator na upgrade, platil jsem jen dorovnani ceny do vyssi verze, druhy vikend byl zpet. Horsi zkusenoti mam s odesilanim objednavek. Dvakrat jsem objednaval baterky kdyz jsem je nutne potreboval ("jiste, posleme je zitra"), dvakrat slibovali a stejne prisly pozde.
To máš na mysli koho?MGM,nebo JETI? 8)

Abu psal o MGM... co si to treba napred precist cely..?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.10.2005 11:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Kovboj píše:
Nevíte na kolik by měl nabít dvoučlánek Li-Ion od Jeti? Samozřejmě při nastavení na Li-Ion. Podle dokumentace bych čekal že ho nabije na 8,2, ale včera jsem to poprvé zkontroloval a koukám, že je na 8,1.
Zkoušel jsem to následně změřit při několika nabíjení na dvou sadách různých akumulátorech (oba jsou relativně nové, myslím že mají tak maximálně 20 nabití) a výsledek byl pokaždé mezi 8,1 - 8,11. Je to tak ok?


Když nabíjim LiXX na 4,1V na článek, tak po skončení nabíjení (X-Peak 3) je hodnota cca 4,07V - 4,08V na článek. 3článek má napětí cca 12,23V (měřeno multimetrem za cca 400,- takže přesnost je +- autobus. Ale pro porovnání napětí jednotlivých článků je to postačující)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz