Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2004 9:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Právě stavím Zoom Zooma 4D a narazil jsem na problém s umístěním akumulátorů: podle návodu by měly být umístěny v nose letadla pod úrovní motoru, ale pravděpodobně počítají pouze s 2s článkem.
Jenže já mám 3s Li-Pol E-Tech 1200 a jejich umístění mi vychází přibližně ve středu křídla. Jenže pod křídlem se v tomto místě nachází serva pro křidélka, takže jediná možnost je umístit akumulátory nad křídlo.

A moje otázka zní - neovlivní to nějak negativně ovladatelnost letadla?

A ještě jedna otázka - co děláte s příliš dlouhými kabely od serva?
Zkracujete je nebo se je snažíte nějak smotat?

Díky David


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2004 12:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2004
Příspěvky: 560
Podle mě baterky, jak je mají v plánu jsou na Megu,ta je lehčí.Jinak já je mám taky nad křídlem v polovině.Jinam dát nejdou.Na letových vlastnostech jsem nic nepozoroval.V noži to lítá normálně a visí to taky dobře.Já mám těžiště co nejvíce v zadu,abych nemusel moc natahovat v normálním letu.Buki


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2004 13:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
dej je tak, aby ti vyšlo težiště podle plánu(možná trošku dozadějc). Na letových vlastnostech by se to nemělo projevit, jestli budou tam, nebo tam. Nech si ten kus trupu, kterej na ně vyřízneš. Kdybys je chtěl někdy dát jinam, pak díru zaslepíš.... a nebude to moc poznat, ale podle mě ji yalepovat už nebudeš.

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2004 14:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Klidně nad křídlo - to by nemělo ničemu vadit. Doporučuji nejprve na velcro, až si budeš jist těžištěm, tak v tomto místě vyříznout díru (nepatrně menší než baterky, aby se tam nemusely nijak zajišťovat).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2004 14:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Díky moc za odpovědi.

Ještě jsem nalezl zajímavou diskuzi o Zoom Zoom 4D na http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=240398, kde jsou různé způsoby uchycení baterek i vyfoceny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2004 23:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2004
Příspěvky: 115
moje zkušenost - měl jsem v zoomovi baterky umístěné táké nad křídlem a letové vlastnosti byly super. Problém vznikl při vyříznutí díry, kdy je třeba vyštípnou drátěné výztuhy. Na pevnosti trupu se nic nezměnilo, problém nastal při velkém bum na nosánek. Baterky se setrvačností posunuly a propíchly a zkratovaly o konce uštípnutých drátů, byť byly zaštípnuty cca o 0,5 mm kratší, jenže eppčko hold pruží - fuj to bylo kouře a zoom už je ve věčných lovištích.
Školácká chyba při konstrukčním postupu kdy mozek zůstal někde stranou.Takže baterky do trupu ano, ale dráty pěkně ohnout.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz