Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Jde z depronu udělat slušný elektrovětroň?
Ani omylem 8%  8%  [ 1 ]
Jde, ale je to blbost 8%  8%  [ 1 ]
Jasně že jde, mám ho 17%  17%  [ 2 ]
Samotného by mě to zajímalo 67%  67%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektrovětroň z depronu?
PříspěvekNapsal: sob 10.12.2005 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Jde to vůbec udělat?

Dneska jsem při létání s Harym dostal chuť si jen tak zaplachtit. S malou vrtulí na Pythonu to i trochu jde, ale je to přece jen stíhačka a né větroň... Ač mě to samotného překvapilo, dostal jsem prostě chuť postavit si nějakého obratnějšího elektrověroně. Primární typ letu by měl být s pohonem, ale měl by být schopný i bezmotorového letu.

Na to, dělat klasickou konstrukci z balzy jsem už moc starej, línej a mám i málo času. Tak mě napadlo, zda by nešly použít mé zásoby nejrůznějších depronů, EPP a podobně... Nemáte někdo nějaký šikovný plánek?

Moje představa: rozpětí 1,5 - 2 metry (křídla ale musí být odnímatelná kvůli přepravě); pohon třeba 300 nebo 400, asi s převodem; hlavní materiál depron; jednoduchá a rychlá konstrukce; schopnost základní akrobacie (ovládaná křidélka); dobré letové vlastnosti. Jo a taky by to mělo vypadat aspoň trochu jako letadlo ;-) Třeba něco jako je Easy Glider od Multiplexu, který se mi ale kupovat nechce...

Protože depron má kromě řady výhod i nevýhody - jak moc přesný musí být profil křídla? Je mi jasné, že rovná deska by pro větroň nebyla úplně ideální :D , ale musí to být na milimetr přesný profil (což je u X-pronů poněkud problém) nebo stačí držet s orientačně? Navrhnete mi nějaký vhodný profil? Nechci závodní brus, ale příjemné letadlo na odreagování. A jsou nějaká specifika, kterými se větší X-pronový model držet? Čím třeba nejlépe vyztužit křídla - při rychlejším sestupu mohou být celkem dost namáhaná? A jaké by mělo být u takovéhu éra z podobného materiálnu přibližně plošné zatížení?

Prostě - zkusili jste někdo něco podobného? Pokud ano, podělte se prosím o výsledky svého snažení :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2005 12:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2004
Příspěvky: 607
A co takhle zkusit model Ušák, je z depronu a prý létá docela slušně. (-:

_________________
Rata


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2005 14:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2005
Příspěvky: 290
Bydliště: Ústecký kraj-Most
Já nevim, ale slušnej větroň z depronu, to se mi nezdá moc chytrý, ve velkym tlaku se ti může začít různě deformovat... :evil:

_________________
--------support park- & 3D slow- flyer--------


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2005 15:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2005
Příspěvky: 70
Bydliště: Žďár nad Sázavou
sem nekde na nejaky fotce videl tak 1m velkyho depronoviho vetrone. trup z uhlikovy tycky, na kridlechprofil tim stylem ze mel asi pet zeber zespodu nelepenejch na desku. To cely na dve serva :D. nejaky takovym stylem bych to vyrabel:D a dodelaval podle vlastnich predstav :D na ty fotce s tim ty borci s tim litaly na aero vleku s nejakym shokem a vypadalo to dost huste. Akorat nad tema sestupama bych moc neuvazoval pac by se to mohlo trchu rozstrelit :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2005 17:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Podivej se na tohle. Mam to v planu az nekdy bude cas. Jsou to poctivy 2 m EPS a polystyrenu ale neni to vetron: http://www.volny.cz/skocdopoler/Rychlej ... /Rebel.htm Muzes pouzit technologii. Rozhodne to nebude na rychly sestupy a bude dost tezkej. Ja osobne si myslym ze to nebude ono. Ale pral bych ti opak. Jo a vyslo to i v casopisu RC modely.


Naposledy upravil koko dne ned 11.12.2005 22:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2005 18:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2003
Příspěvky: 23
Bydliště: str.cechy/melnik
vetron z depronu = http://www.volny.cz/skocdopoler/Pomalolety/Usak/Usak.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2005 21:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2005
Příspěvky: 27
Touto tematikou jsme se již několik měsíců zabývali a na podzim jsme zalítali náš nový elektrovětroň z názvem VAMPIRE. Konstrukce je celá z EPP a větroň odřídila i dívčina 18 let, dříve nikdy nedržela rádio v ruce. Model lítá hodně pomalu a na jednu sadu LI-POL 750 3s asi 39 minut letu . Letová hmotnost 240g rozpětí 1200. Model je koncipován jako alternativa čínských setů, kde bude možno použít všechny komponenty a model je téměř nerozbitný. VAMPIRE nalétal asi 20h ve všech možných povětrnostních podmínkách a po osvětlení absolvoval i noční lety. Model se objeví spolu s novou kolekcí šesti letadel pod označením evolution 2 na stránkách naší firmy na přelomu roku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2005 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Ale to bude asi dost maly. Takovejch je dost. Aby to bylo zajimavy melo by to mit 2 m!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2005 22:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Va-models píše:
Touto tematikou jsme se již několik měsíců zabývali a na podzim jsme zalítali náš nový elektrovětroň z názvem VAMPIRE. Konstrukce je celá z EPP a větroň odřídila i dívčina 18 let, dříve nikdy nedržela rádio v ruce. Model lítá hodně pomalu a na jednu sadu LI-POL 750 3s asi 39 minut letu . Letová hmotnost 240g rozpětí 1200. Model je koncipován jako alternativa čínských setů, kde bude možno použít všechny komponenty a model je téměř nerozbitný. VAMPIRE nalétal asi 20h ve všech možných povětrnostních podmínkách a po osvětlení absolvoval i noční lety. Model se objeví spolu s novou kolekcí šesti letadel pod označením evolution 2 na stránkách naší firmy na přelomu roku.


Tak na to jsem zvědavej. Až to bude, tak se tady určitě pochlubte. Nezveřejníte předem třeba aspoň jednu fotečku? :wink:
Jinak já neměl na mysli 'začátečnické' éro, spíš nějaké příjemné éru, které je obratné při motorovém letu, ale nečiní mu problém ani minuty kroužit bez motoru...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2005 8:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Já bych z depronu větroně nedělal, křídla nemají při zátahu moc pevnost,váha nic moc a při větru ti ani nepoletí dopředu. Já jsem právě použil na éro Potpron 4mm na křídla a Styrodur na trup.
http://www.rc-kozmodrom.com/modely/16/01.jpg pohon motorem z CD mechaniky
ale je to zbytečně složité se s tím tak dělat, je lepší to zrvna vybrousit celé ze Styroduru a polepit bylícím papírem. Je to na stavbu rychlejší a odolnější při přistání. Za víkend máš éro hotové
http://www.rc-kozmodrom.com/modely/21/06.jpg nyní taky s pohonem s motorem z CD mechaniky


na stránkách mám i video...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2005 10:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 59
Skusil som to, pre inspiraciu posielam foto zo stavby. Na kridle mi vysli asi vsetky druhy profilov. Letiet to letelo, ale pri plachteni slabe vykony. Pevnost
takto vystuzeneho kridla je prekvapujuca - prezil rozne skarede pristatia aj prevozy.
http://loki.szm.sk/rcpronex.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2005 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Jaké by mělo být ideální plošné zatížení u podobného stroje s rozpětím kolem 1,5 metru? Jak to tak čtu, tak nejmenší váha není úplně ideální.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz