Dual rate/Expo

3D akrobacie, EFC, obraty, nastavení­, rady...

Re: Dual rate/Expo

Odeslatod Dzordzik v 5/12/2009, 21:43

Jj, mě je to jasné, jen jsem chtěl vědět kdo přibližně jaké hodnoty používá, abych věděl od čeho se odpíchnout. Tomáš poslal parádní tabulku, podle ní a citu ze záletu jsem si to cca odladil a zítra na letišti uvidím. Díky všem.
Je: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV, JMB, Mejzlík 28x12 3l, MKS 767/DS1210
Bejvávalo: Katana 3m, ZDZ 160, 2,7m Wigens MVVS 58
Dzordzik
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Jméno: Jirka
Příjmení: Chvátal
Letiště: Holešov
Hangár: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV Champion, JMB, Mejzlik 28x12 3l, MKS 767/DS1210.

Odeslatod jkolina v 6/12/2009, 00:23

dědek napsal:Při létání 3D free stylu mám nastaveny všechny výchylky na 50°a expa podle účinnosti jednotlivých kormidel modelu v rozmezí 35 - 80%. Při letu žádné přepínání výchylek nepoužívám, samozřejmně ani ne na přistání. Ono to vlastně při těsném vázání jednoho obratu do druhého a rychlých letových změnách a sekvencích náročných 3D obratů není zapotřebí.

Mohu se zeptat, jak jste měl nastaveny výchylky u té Extry 300S od Nesnídalů? Vím, že to 50° nebylo ani náhodou.A Vy to také víte. Takže prosím o vysvětlení. SW možná ano, rádio něco říká, ovšem realita je jiná.Navíc jsem si vyslechl, že expa nepoužíváte. Píšu Vám to, a ptám se jen proto, že jsem uvedený model od Vás koupil. Ještě jsme s ním nelétali. Každá rada dobrá. jupiiija
jkolina

Odeslatod Dzordzik v 6/12/2009, 08:26

Vidíte a tohle je přesně důvod kvůli kterému jsem se ptal. S obry jsem už lítal, ale žádný z nich nebyl 3D, nastavení pro běžné akro mám tak nějak odladěné dle obrazu svého, ale na 3D se teprve budu učit a tak jsem chtěl vědět jaké výchylky a expa na ně používáte. každopádně děkuju všem za odpovědi.
Je: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV, JMB, Mejzlík 28x12 3l, MKS 767/DS1210
Bejvávalo: Katana 3m, ZDZ 160, 2,7m Wigens MVVS 58
Dzordzik
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Jméno: Jirka
Příjmení: Chvátal
Letiště: Holešov
Hangár: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV Champion, JMB, Mejzlik 28x12 3l, MKS 767/DS1210.

Odeslatod MomoBrut v 6/12/2009, 13:05

No, trochu neco napisu. A zamerne nenapisu, kolik pouzivam. Ke svemu nastaveni se musi dopracovat kazdy sam.
Osobne pouzivam 3 letove rezimy. Dalo by se to slovne vyjadrit - akro po staru, razantni akrobacie a 3D arobacie na malem prostoru a rychlosti.

Vychylky jsou dany zejmena rychlosti modelu v danem rezimu, expa jsou dana pozadovanou citlivosti. V akru po staru je dulezite mit pomerne dost tupe rizeni kolem stredu, aby nebyly videt nepresnosti pilotaze a soucasne se model pohybuje pomerne rychle. Pri razantni akrobacii se model pohybuje temer prakticky stejne rychle, ale ma byt vyrazne obratnejsi, vychylky vetsi, expa stejna nebo mirne mensi, citlivejsi ovladani, pri stejne rychlosti. Na 3d jsou treba obrovske vychylky a male expa. Na rizeni je nutne mit bezprostredni odezvu, ktera alespon trochu eliminuje setrvacnost obriho modelu a tim z principu tupejsi ovladani. Tedy nizka rychlost, prakticky jen ofuk od vrtule a minimalni expa. 3D je obtizne mimo jine v tom, ze rizeni musi byt presnejsi a ve spravnem case, je to neco uplne jineho nez akro po staru. Na 3D je sebemensi chyba okamzite viditelna, lze to resit mirnym expem, ale za cenu pozdejsich reakci ... takze tak nejak.

Nevim, jak to litaji borci, ale s jednema vychylkama si nedokazu moc dobre predstavit celou freestylovou sestavu.
Táhnout k sobě neznamená vždy letět nahoru ...
MomoBrut
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Jméno: Miroslav
Příjmení: Balík, MSc., Ph.D.
Hangár: Yak 55M 2.8
Yak 54 2.8
Velox 2.6
Katana 2.2

Odeslatod jkolina v 6/12/2009, 16:05

Zdravím.

Já jsem už konkrétní odpověď dostal přes SZ.Zajímalo mě to proto, že jsem se s odřenýma ušima dostal na deklarované výchylky v návodu(myšleno 3D). 45° pro VOP a SOP, 40° pro křidélka. Myslím, že by bylo vhodné napsat vždy o jaký model jde a jaké výchylky jsou vůbec reálně možné. Já jsem skončil mechanicky. Prostě se kormidlo opřelo a byl konec. Dál to nešlo. Proto jsem se ptal. Dvojí výchylky nastavuji vždy. Maximální měřím až po nastavení. A někdy se divím, jaké je rozpětí v uváděných velikostech u stejného modelu. Pokud se dostanu na velikost, uváděnou v návodu, jsem rád. Na obříkovi(2,2) to vyzkoušíme až na jaře. :wink: A expa? To ukáže čas. Něco z předchozích zkušeností(menší modely) , něco z návodu, něco ukáže reál.
jkolina

Předchozí

Zpět na 3D akrobacie