jak rozloupat Katanu od krilla v blenderu

3D akrobacie, EFC, obraty, nastavení­, rady...

jak rozloupat Katanu od krilla v blenderu

Odeslatod HonzaS v 8/7/2010, 13:53

hezký návod od Gernota Bruckmanna:

http://www.youtube.com/watch?v=-8toeb26 ... re=related

v taženém blenderu křídla nevydržely a jedno prostě luplo. I s kompozitem se musí lítat s citem :-)
Opačná směrovka na zádech je nejsilnější síla ve vesmíru!
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Jméno: Jan
Příjmení: Špatný
Letiště: Bechyně
Hangár: Pilot RC Extra 2,25, Hacker
Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Re: jak rozloupat Katanu od krilla v blenderu

Odeslatod Martin Formánek v 8/7/2010, 19:52

ty olé to je hustý .... no .. létat s citem. To teda nevim .. nepřišlo mi to to nějak šílené
Martin Formánek
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Martin
Příjmení: Formánek
Letiště: Vrchlabí
Hangár: YAK 55 RC Factory
YAK 55 SP 2,6 m, 3W110

Odeslatod HonzaS v 8/7/2010, 20:41

Mě taky ne ale kdybych napsal že to krill udělal málo pevné tak mě tu roznesou v zubech :wink:
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod Franta.D v 8/7/2010, 21:38

HonzaS napsal:Mě taky ne ale kdybych napsal že to krill udělal málo pevné tak mě tu roznesou v zubech :wink:

Tak mohlo to být načaté z předchozích startů. To nikdo neví. :-(
Kdo si hraje nezlobí !!! A my si hrát opravdu umíme..

http://www.frantadusik.wz.cz/
Franta.D
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: František
Příjmení: Dusík
Letiště: Slatinice u Olomouce
Hangár: Velox Revolution II 2,2m

Odeslatod HonzaS v 9/7/2010, 10:11

těžko říct, ale pochybuju o tom. Když se podíváš na všechny gernotovo videa, je vidět že nelítá zdaleka tak tvrdě jako někteří "borci" třeba na XFC v usa, ti ty letadla musejí rozebírat jedno za druhým dohh A nedokážu si představit čím by to načal... I když slyšel jsem že jednomu českému pilotovi o jehož kvalitách není pochyb nalomil nosník v kataně při snap up.

Zase na druhou stranu mě ve 2,6m Kataně přišel pevnej dost. Já bych to spíš fakt vyděl třeba na poškozené jádro nosníku, kterého si třeba ani výrobce nevšiml...
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod Martin Formánek v 9/7/2010, 13:40

Ač pravda bolí tak dřevo je dřevo :-) sice těžší ... ale drží to ..
Je to opravdu rána - rozpadla se mi extra od ARF compositu - žádné varování nic... - v rychlém stoupavém výkrutu.. prostě to "puflo" a bylo to . :-(
problém u kompozitu je, že nenexituje žádná kontrola celistvosti draku. Létám ultralighty sleduji nehody a prostě se občas rozpadně i kompozitový ultralight - bohužel.
Pravdou je, že ani výrobce není schopen zajistit 100% kontrolu nad pracovním postupem - pokud je prostě někde náhodou méně lepidla, spěchá se na oběd tak je to potencionální průšvih ...

každopádně mi z videa nepřišlo, že by to byla nějaká divočina... ale zase nikdo nevíme, kde letadlo dostalo ráno v poředchozích letech- věřím, že se to dostalo ke Krilům a našli příčinu. Buď v ráně, nebo prostě při výrobě spěchali na oběd :-D
Martin Formánek
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Martin
Příjmení: Formánek
Letiště: Vrchlabí
Hangár: YAK 55 RC Factory
YAK 55 SP 2,6 m, 3W110

Odeslatod kingfisher v 9/7/2010, 18:09

[každopádně mi z videa nepřišlo, že by to byla nějaká divočina... ale zase nikdo nevíme, kde letadlo dostalo ráno v poředchozích letech- věřím, že se to dostalo ke Krilům a našli příčinu. Buď v ráně, nebo prostě při výrobě spěchali na oběd :-D[/quote]

No právě. Já z toho zbarvení měl dojem, že to byla ta Katka s kterou létal na prvním nebo druhém Znojmu. No a ta musela mít něco na blendrováno :-)
kingfisher
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Petr
Příjmení: Mach
Letiště: Mala Strana u Městce Králové
Hangár: Funtana 2,6m (ve stavbě), EF Extra 78", Wind 110E, Extravaganza-Telink

Odeslatod HonzaS v 9/7/2010, 20:06

kingfisher napsal:[každopádně mi z videa nepřišlo, že by to byla nějaká divočina... ale zase nikdo nevíme, kde letadlo dostalo ráno v poředchozích letech- věřím, že se to dostalo ke Krilům a našli příčinu. Buď v ráně, nebo prostě při výrobě spěchali na oběd :-D

No právě. Já z toho zbarvení měl dojem, že to byla ta Katka s kterou létal na prvním nebo druhém Znojmu. No a ta musela mít něco na blendrováno :-)[/quote]

Tak on tu katanu neměl jen jednu... každopádně něco nalítáno mít mohla :-)
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod jkolina v 9/7/2010, 20:39

Já bych to viděl(pokud můžu) asi tak, že nejdříve by se měl vyjádřit někdo jiný , než všichni ti, kteří to viděli na videu. Prostě se něco stalo a určitě to GB řešil. Určitě i s p.Krylem.
I ten název(vlákna) se mi zdá poněkud zavádějící. Rozloupnout jde všechno. Jedno jestli dřevo, či composit.

Spíš to vypadá na: někdo má, někdo nemá. jsibuh
jkolina
Ban
Ban

Jméno: Jiří
Příjmení: Kolář
Letiště: Šumperk
Hangár: Extra 300 OrionModels, 2,2m

Odeslatod Olda.Tomsa v 14/7/2010, 00:08

Honzo měl bych jednu otázku. Letadlo by mělo podle tebe být za každých okolností nerozebiratelné za letu? Bylo by to tak ideální, ale podle mě jde rozebrat cokoli.

Nechci se s Tebou přít, ale co přesně nám to video mělo říct... Všichni vidíte "citlivě udělanej blender", při kterým jen tak mimochodem odletí křídlo. Já teda vidím minimálně 5, zpočátku pomaleji točených, klesavých výkrutů a pak prudké přitažení. Nemyslím, že by Gernot byl pilot, co tam nechává plný plyn. Jenže pokud by to tak bylo, na zatleskání to prostě nárok má. Obzvlášť jestli to už pár takových (nebo horších) blenderů přečkalo.

Nikoho se nezastávám, ale myslím, že si Krill určitě udělal analýzu trosek, obzvlášť od tak důležitýho zákazníka, jakým Gernot je. A pokud by on jeho letadlům nevěřil, určitě by si nevzal další.

No a asi bychom chtěli moc, aby 100 % produkce bylo v neprostém pořádku i po sezóně opravdu náročného soutěžního létání a každodenního tréninku. Pokud vím, tak i nejbezpečnější letadla na světě padají, třeba na fatální selhání nosné konstrukce.

Každopádně do laminátu není vidět a to je právě ten problém. Delaminace může postupovat pomalu, od načnutí se časem zhoršuje, až jednou...
Olda.Tomsa
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Oldřich
Příjmení: Tomša
Letiště: Soběslav, ale jak kdy...
Hangár: Matador Hydro + OS 91S
Cap-21 + OS 91S
Yak-55 Indoor Bruckmann
Chaser Indoor - Petr Chyška

Odeslatod lv v 14/7/2010, 06:50

Nechcem vám do toho kecať, ale...
Gernot nie je hociaký pilot a nepredpokladám aj keď je to možné, že s tým niekedy praštil.
Rozobrať za letu "3D špeciál" za nemálo peňazí od Krilla je možné iba výrobnou vadou. Žiadna firma na svete nie je neomylná a u Krilla laminujú tiež len ľudia... Ja lietam len s drevom a takých blendrov má každý môj model za sebou nespočítane...
lv
Administrator
Administrator

Jméno: Ladislav
Příjmení: Vašek
Letiště: ČSaSR
Hangár: Nieuport 11 2,8m
Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod HonzaS v 14/7/2010, 10:57

Olda.Tomsa napsal:Honzo měl bych jednu otázku. Letadlo by mělo podle tebe být za každých okolností nerozebiratelné za letu? Bylo by to tak ideální, ale podle mě jde rozebrat cokoli.

Nechci se s Tebou přít, ale co přesně nám to video mělo říct... Všichni vidíte "citlivě udělanej blender", při kterým jen tak mimochodem odletí křídlo. Já teda vidím minimálně 5, zpočátku pomaleji točených, klesavých výkrutů a pak prudké přitažení. Nemyslím, že by Gernot byl pilot, co tam nechává plný plyn. ...

1)Gernot není zákazník ;-)

2)v blenderu je prakticky jedno jak rychle točíš výkruty, za to mnohem větší paseku nadělá když to tam směrovkou narveš moc naplocho (aspoň mě u yaka směrovka dělá rozdíl mezi přechodem do takové divné vývrtky a prudkým zásekem blenderu)

3) Myslim že bleder by to letadlo vydržet mělo. Bohužel to není první případ od krilla kdy se letadlo rozsypalo za letu, a doufám že "nová generace" Yaků, SUček a novej spark už se sypat nebudou, to by byl krill sám proti sobě kdyby neodstranil příčiny. Mimochdem 2,6m katana se kterou jsem něco málo nalítal mi přišla naprosto super. Pevnostně dostatečné, a když jsem potkal člověka co ten kousek laminoval, tak se zeptal na kde co, jestli s něčím neni problém atd... Musím uznat že se snažil, nejen kvůli mě, ale i kvůli dalším modelům co bude laminovat. To bylo super.
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod Olda.Tomsa v 14/7/2010, 23:08

HonzaS napsal:
1)Gernot není zákazník ;-)

Jasně, takhle jsem o tom nepřemýšlel. Best of show pilot si éra kupovat nemusí.
Olda.Tomsa
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Cap-21 + OS 91S
Yak-55 Indoor Bruckmann

Odeslatod badan v 15/7/2010, 07:35

Olda.Tomsa napsal:... ale podle mě jde rozebrat cokoli. ...

Oldo, to právě ne. Spousta modelářů (řekl bych převážná většina) nemá moc páru o tom co jaké konstrukce vydrží (dřevo, kompozit - rozdíly), k čemu jsou skutečně dimenzované a které části, kdy a jak jsou namáhané. Myslím že by se divili jak je většina částí předimenzovaná. A že kdyby sis vzal do ruky tenhle Krilův špičkový stroj a snažil se ho rozebrat, tak se ti to asi nepovede. (i když způsoby samozřejmě jsou :wink: )
Tady na tom videu to vidím jasně na výrobní vadu. Která se (jak píšeš) mohla třeba časem zvětšovat až do osudného okamžiku .. a Gernot má jistě nejlíp nacvičeno jaký obraty si s érem může dovolit. Přišlo mi to taky celkem citlivé ..
badan
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Dan
Příjmení: Bartušek
Letiště: La Pleše
Hangár: Vertigo 3M, DLE 170

Odeslatod lv v 15/7/2010, 07:51

Olda.Tomsa napsal:
Jasně, takhle jsem o tom nepřemýšlel. Best of show pilot si éra kupovat nemusí.

Musí, ale nie vždy všetky, a za iné ceny a tiež nedostane vždy bežný štandart, ale robí sa to na "mieru"
lv
Administrator
Administrator

Jméno: Ladislav
Příjmení: Vašek
Letiště: ČSaSR
Hangár: Nieuport 11 2,8m
Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod HonzaS v 15/7/2010, 11:35

Badan: přesně to si taky myslím...

LV: Jámám pocit že Gernot od krilla a Hepf.at modely nekupuje, že je plně sponzorovaný stejně jako jednu dobu byl třeba Dan Hrachovec. Taky se podílí na vývoji, testuje krillovi prototypy atd...
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod Olda.Tomsa v 22/7/2010, 01:13

badan napsal:
Olda.Tomsa napsal:... ale podle mě jde rozebrat cokoli. ...

Oldo, to právě ne. Spousta modelářů (řekl bych převážná většina) nemá moc páru o tom co jaké konstrukce vydrží (dřevo, kompozit - rozdíly), k čemu jsou skutečně dimenzované a které části, kdy a jak jsou namáhané. Myslím že by se divili jak je většina částí předimenzovaná. A že kdyby sis vzal do ruky tenhle Krilův špičkový stroj a snažil se ho rozebrat, tak se ti to asi nepovede. (i když způsoby samozřejmě jsou :wink: )
Tady na tom videu to vidím jasně na výrobní vadu. Která se (jak píšeš) mohla třeba časem zvětšovat až do osudného okamžiku .. a Gernot má jistě nejlíp nacvičeno jaký obraty si s érem může dovolit. Přišlo mi to taky celkem citlivé ..

Dane plně s Tebou souhlasím, modely od Krilla jsou až neskutečně pevné a rozlámat zdravý kus bude docela problém. Stejně si ale myslím, že to půjde. "Skoro stejně" pevné budou i jiné povedené dřevěné konstrukce. Chatrného 3D obřího akrobata by snad nikdo dobrovolně nestavěl :wink:

Za pár let jsem už několik modelů rozebraných ve vzduchu viděl. Většinou to ale byly vždy celkem fatální chyby v konstrukci, špatné lepení, načnuté nosníky apod. Jinak souhlasím, blender na videu nebyl tak hrozný, když to porovnám s tím, co dělají jiní piloti.
Olda.Tomsa
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Cap-21 + OS 91S
Yak-55 Indoor Bruckmann

Odeslatod normanair v 9/4/2011, 15:30

Dokoncim uz aj tak staru debatu.Gernotova Katana urobila "člup"a,skoncila vo vode a odplavala aj s motorom:)))zostal iba chvost.Robit analyzu poskodenia nebolo z coho:)))a je to jasne:))))
normanair
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Norman
Příjmení: Toth
Letiště: Galanta
Hangár: SU-29 33% Krill-model

Odeslatod HonzaS v 9/4/2011, 18:59

LOL tak to se mi ještě nestalo, že by mi poškozené letadlo spadlo do vody. Ani že bych utopil motor.

ehm, tedy... Vlastně stalo :-D
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Zpět na 3D akrobacie