Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Typ baterií:
Ni-Cd 64%  64%  [ 7 ]
Ni-Mh 9%  9%  [ 1 ]
Li-Pol 18%  18%  [ 2 ]
Li-Ion 9%  9%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 11
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 22.11.2005 11:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2005
Příspěvky: 23
Bydliště: Děčín 32
Chtěl by jsem se zeptat jaké používáte opravdu tvrdé baterie do rychlých elektroletů typu hotliner. Jaký typ akumulátoru, popřípadě počet článků, odběr a životnost baterií a zkušenosti s nimy...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.11.2005 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Nemam sice hot linera ale i tak je muj vetron dost rychlej a obratnej. Megu 22/20/3 pohanim 2 sadama aku Sanyo.Jedny jsou zeleny RC - 2/3 SC 10cl a druhy stribrny RC - 2000, 7cl. Ty jsou velikosti SC. Obe sady davaji proud pres 40 A a nabjim 5A za par minut. Podle me nemaj chybu. Myslim ze jsou mezi modelari dost rozsirene.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.11.2005 22:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2005
Příspěvky: 149
Já myslím že doba Nixx už fakt končí. N1700SCR už asi modelářskou legendou zůstanou, ale nedávno psal L. Křivský na mojehobby, že zanedlouho dorazí Li-pol YT2100 20C =max trvalej proud 42A, doporučenej trvalej tuším 31,5A... A bude stát okolo 500Kč jeden článek....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2005 9:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
Mystik píše:
Já myslím že doba Nixx už fakt končí. N1700SCR už asi modelářskou legendou zůstanou, ale nedávno psal L. Křivský na mojehobby, že zanedlouho dorazí Li-pol YT2100 20C =max trvalej proud 42A, doporučenej trvalej tuším 31,5A... A bude stát okolo 500Kč jeden článek....


no lipol jsou super jeste lepsi je ale jejich cena. neni problem sehnat clanky 3200mAh 20C, 4400mAh 15C nebo dokonce uz i 4800mAh 20C!!! ale financni zatez je znacna....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2005 22:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2005
Příspěvky: 23
Bydliště: Děčín 32
Pravda je ze vyhody Li-Pol baterii jsou nepochybne neocenitelne. Ale zde narazime na tu váhu. S modeláři jsme se při jedné diskuzi na RCEN závodech bavili o těchto výhodách. A shodně jsme se shodli, že mít éro sice lehčí o několik set gramů je sice výhoda pro termické létání, ale jakmile začne trochu foukat vítr nebo se změní podmínky, tak těžší rychleji létajíc letadlo je ve výhodě. Jeho křídlo je při vyšší rychlosti lépe využito z hlediska areodynamiky. Model typu hotliner nebo jiný obdobný model lépe létá pokud je více naložen. Mám to odpozorováno na své Optimě II, Futuře II i házedlu od LS model Select, které jsem elektrifikoval, hmotnost se zvýšila o cca 200g, zlepšení vlastvostí bylo nepochybné. I v naprostém klidu (bez termiky)modely s vyšší vahou létali déle než tentýž model s menší vahou. Optima II déle s 8-mi článkem než s 7-mi článkem. Myslím dobu kluzu bez motoru z dané výšky. Futura II déle s 12-ti článkem než s 10-ti nebo8-mi článkem. Pak tedy zbývá počkat, než budou Li-Pol paky o stejné váze a kapacitě 10Ah :D , nebo použít lehčí a případně nadopovat éro olovem. Jinak nestalo se mi že bych za 3 roky zrušil jediný pak 1700mAh SCR, a to létám čtyři a nabíjím je proudem 5A. Létám s nimi skoro stejně jako když jsem je koupil... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz