Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Michani paliva, manipulace, skladovani
PříspěvekNapsal: pon 06.03.2006 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Rad bych lital na syntetiku, ale je na muj vkus dost draha. Je tu nekdo kdo si micha palivo sam? Sehnat methanol bude asi trochu problem, ale slysel jsem, ze se da koupit ve specialnich laboratornich potrebach za cca 55Kc/litr, takze by se to urcite dalo namichat do 70Kc/litr a to uz je snesitelne. Poradil by mi nekdo kam na methanol, syntetiku a jakou pouzit? Vzhledem k tomu, ze methanol patri do kategorie nebezpecnych jedu, ktery se vstrebava krome poziti i vdechovanim a stykem s kuzi, jak moc si na nej davat pozor? Je mi jasne, ze neni dobre to michat nekde v uzavrene mistnosti, ale napriklad styku s pokozkou se bezny modelar neubrani - nejen pri michani a umyt se neni kde. V jakych podminkach palivo skladovat? Na lahvi jsem o tom nenasel ani slovo, tak ho mam zatim v zime na balkone - doufam, ze mu to neublizi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.03.2006 22:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Jestli budeš kupovat tak si o tom něco zjisti, záleží hodně kvalitě (%). Není matanol jako metanol. Zkus např zde http://www.eurosarm.cz/
Kamarád tam nakupuje, pro mě je to daleko a taky toho nevylítám tolik aby se mi to vyplatilo. Musíš ho pak skladovat a to nejlépe v plných nádobách abys zamezil přístupu vzduchu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.03.2006 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Ja nevim, neni lepsi to palivo radeji koupit? Preci jen ta kvalita by mohla byt hodne promenliva. Taky si nejsem jisty, jestli bez povoleni "na jedy" muzes bez problemu metyl nakupovat. Ja beru palivo primo od Milana Masla. Muzu ti na nej dat kontakt. Potkas ho, rekl bych, na vetsine vetsich akci a da se s nim dobre domluvit. Sice mi asi nekdo bude nadavat ze mu tu delam reklamu, ale kdyz jsem koupil jeho palivo v obchodu a spocital si, ze jsem za stejne penize mohl mit misto 3 litru skoro 4... A naposledy jsem vzal rovnou 10-litrak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.03.2006 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Honza píše:
Ja nevim, neni lepsi to palivo radeji koupit? Preci jen ta kvalita by mohla byt hodne promenliva. Taky si nejsem jisty, jestli bez povoleni "na jedy" muzes bez problemu metyl nakupovat. Ja beru palivo primo od Milana Masla. Muzu ti na nej dat kontakt. Potkas ho, rekl bych, na vetsine vetsich akci a da se s nim dobre domluvit. Sice mi asi nekdo bude nadavat ze mu tu delam reklamu, ale kdyz jsem koupil jeho palivo v obchodu a spocital si, ze jsem za stejne penize mohl mit misto 3 litru skoro 4... A naposledy jsem vzal rovnou 10-litrak.

Problem neni v cene klasickeho paliva, za cca 55kc/l to asi o moc levnejc nenamicham, ale at mi nikdo nerika, ze 120ml syntetickeho oleje stoji 50kc aby to ospravedlnovalo ten propastny rozdil v cene. Urcite se to da namichat tak o 30kc na litr levnejc. Netusim jak je to s povolenim na jedy, ale jedovate je kde co a problem s tim nikdo nedela. Tezko si dokazu predstavit, ze by cisty methanol nebylo mozne koupit a s 10% oleje bez problemu... Prosim kdyztak mi posli ten kontakt na PM, jelikoz jsem uplny amater a na spalovaky zatim uplna lamka po akcich zatim nejezdim. Myslim ze kvalita methanolu jako chemikalie, bude celkem stabilni, spis bych potreboval doporucit vhodny synteticky olej. Jak moc se vyhybate kontaktu methanolu s pokozkou? Pri michani neni problem si vzit rukavice, ale pri plneni nadrze na poli to je prakticky nemozne a neni kde se umyt.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.03.2006 23:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Hledej tu: http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom1.php?idforum=7

Složení paliva, složky a kvalita rozebrány x-krát a do detailů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 8:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
:) Tak zase v rukavicích tankovat nemusíš. Je to hlavně jed, tak nepít = jestli máš děti tak si palivo schovávej někam kam na něj nedošáhnou. S tou kvalitou jsem to nemyslel tak že by byla nestabilní, ale že se matyl prodává v různých procentuélních čistotách. Když budeš kupovat čistý metyl, tak oni ti ho nebudou prodávat jako palivo, ale prostě jako methylalkohol. Myslím že musí být 98 nebo 99% ale je to bez záruky, musel bych se zeptat. Proto jsem ti psal aby jsi si o tom něco zjistil. A jestli se nakonec rozhodneš do toho jít, raději se domluv s někým ať je vás víc a stačíte to vylítat. Ono totiž asi miň jak 200l ti neprodají.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 8:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Bereme jednou ročně 200l sud metylu u jedné firmy v břeclavě při tomto odběru (a taky možná trochu ze známosti s majitelem je potom 1l metylu za 17 korun (teda loni byl).Kvalita dobrá .když mícháme s Ricinovým olejem vlezu se do 30kč za 1l paliva.Palivo pro F3Ačko už mě vyjde dráž ale pořád je to ten samý metyl. Jedové zkoušky a stím související povolení skladovat a manipulovat s jedy máme ale už to nikde nechtějí.Palivo je potřeba skladovat v plných nádobách a spotřebovat zhruba za sezónu po delší době skladování se zhoršuje kvalita.dá se koupit pouze 200l balení což asi ne každý za rok vylétá

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
RadimHnilica píše:
Bereme jednou ročně 200l sud metylu u jedné firmy v břeclavě při tomto odběru (a taky možná trochu ze známosti s majitelem je potom 1l metylu za 17 korun (teda loni byl).Kvalita dobrá .když mícháme s Ricinovým olejem vlezu se do 30kč za 1l paliva.Palivo pro F3Ačko už mě vyjde dráž ale pořád je to ten samý metyl. Jedové zkoušky a stím související povolení skladovat a manipulovat s jedy máme ale už to nikde nechtějí.Palivo je potřeba skladovat v plných nádobách a spotřebovat zhruba za sezónu po delší době skladování se zhoršuje kvalita.dá se koupit pouze 200l balení což asi ne každý za rok vylétá

Toz 20l kanistrik bych si od vas chlapci vzal :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 15:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Odkud jsi?

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 15:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Z Prahy, ale po republice celkem casto sluzebne jezdim.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 15:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
dneska omrknu kolik ho tam po loňské sezóně zbylo. popř bych dal vedět kdy budeme brát nové balení a klidně se mužeme dohodnout pokud ti to pomůže ovšem při spotřebě 20l bych to asi neřešil a koupil bych namíchané palivo

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 16:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
RadimHnilica píše:
dneska omrknu kolik ho tam po loňské sezóně zbylo. popř bych dal vedět kdy budeme brát nové balení a klidně se mužeme dohodnout pokud ti to pomůže ovšem při spotřebě 20l bych to asi neřešil a koupil bych namíchané palivo

Prave koukam na cenu AEROSYNTH 2 a asi mas pravdu, ono to skutecne leze k tem 45kc za 120ml. AEROSYNTH 3 je cenove zajimavejsi, ale nikde ho u nas nevidim. Asi nas pelikan zas tolik neskube. Ovsem ta tva cena za methanol je pekna, ale dal bych prednost cerstvemu :wink: Kdyztak mi prosim dej na sebe kontakt na PM, ozval bych se kdyz budu mit cestu. Btw nemas i olejicek za lepsi ceny?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 16:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
mám ale bohužel ne na prodej kdyžtak se mi ozvi mailem

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
ok dik


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2006 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
zdzd píše:
Hledej tu: http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom1.php?idforum=7

Složení paliva, složky a kvalita rozebrány x-krát a do detailů.

Dik, dobre forum, je tam vsechno, ale to hledani....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz