Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vhodný model pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 9:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.5.2006
Příspěvky: 38
Bydliště: Těrlicko
Zdravím, chtěl bych si začít s RC létáním na elektrický pohon. Doporučte nějaký dobrý nejlépe RC set, který je jednoduchý na ovládání a hned se po pádu nerozbije. Měl jsem Cessnu 182 3ch, ale je už mimo provoz :( . Slyšel jsem něco o Toru 300 že je dobré. Co vy na to? Popř. jestli znáte nějaký e-shop na netu, ve kterém bych určitý model našel.Dík


Naposledy upravil IMAN dne pon 08.05.2006 9:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 9:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.3.2006
Příspěvky: 339
Já jsem začínal s Easy Star od Multiplexu. Je to velmi hodné a pomalé letadlo, navíc má motor umístěný v tlačném uspořádání, takže nehrozí jeho zničení nárazem. Párkrát jsem s tím pěkně říznul, ale vydrží to opravdu hodně. Vřele bych ho doporučil.
Kamarád začíná na Easy Glider Elektro (taky od Multiplexu), ale tam je motor v čumáku a už dostal pár ran...
Jinak spousta lidí začíná na samokřídle, buď svahový a nebo elektro (pokud není v dosahu rozumný svah). Takže i Toro300 od Telinku je myslím dobrá volba. Toro seženeš přímo u výrobce www.telink.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 9:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 215
Bydliště: Blansko
Zkus se podívat na Easystár je to hodné a pomalé éro kde je čas na rozhodování a odpustí i chyby v pilotáži.
Vyrobeno z elaporu /gumolet/ což je materiál co něco vydrží!!!

Tibor BK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný model pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 9:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
IMAN píše:
Zdravím, chtěl bych si začít s RC létáním na elektrický pohon. Doporučte nějaký dobrý nejlépe RC set, který je jednoduchý na ovládání a hned se po pádu nerozbije. Měl jsem Cessnu 182 3ch, ale je už mimo provoz :( . Slyšel jsem něco o Toru 3000 že je dobré. Co vy na to? Popř. jestli znáte nějaký e-shop na netu, ve kterém bych určitý model našel.Dík


kamarat si kupil toro 300... lieta to dost dobre... tak sa mi to zapacilo ze som si ho nedavno kupil aj ja uz ho treba dat len dokopy ;) takze ja by som odporucal toro 300.
Viac info na mojej stranke a aj foto ;)

http://rc-nitra.ic.cz/index.php?cmd=articel
http://rc-nitra.ic.cz/index.php?cmd=toro

helbo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 9:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.5.2006
Příspěvky: 38
Bydliště: Těrlicko
Easy star vypadá dobře. Ještě se chci zeptat, zustala mi tady "3 kanalová" vysílačka z této Cessny 182 + serva, krystal, batérie, atd. nešlo by to potom nějak dát na ten Easy star abych nedokupoval zbytečně příslušenství, které by mi fungovalo z Cessny 182 i na Easy star?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 10:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 215
Bydliště: Blansko
Asi by to šlo jen kormidla musíš dát na panty/lepenka/ aby je serva utáhla já tam mám taky menší serva než doporučujou a v pohodě.

jinak můžeš podívat na moje www.elektromodely.wz.cz

Tibor BK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 10:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
IMAN píše:
Easy star vypadá dobře. Ještě se chci zeptat, zustala mi tady "3 kanalová" vysílačka z této Cessny 182 + serva, krystal, batérie, atd. nešlo by to potom nějak dát na ten Easy star abych nedokupoval zbytečně příslušenství, které by mi fungovalo z Cessny 182 i na Easy star?


ak ma ta vysielacka mix tak moja volba by sadla na toro 300... ak nema da sa dokupit alebo spravit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 10:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.5.2006
Příspěvky: 38
Bydliště: Těrlicko
Našel jsem jen 1 link, kde bych mohl Easy star koupit. To je asi bez všeho, jen letadlo, nebo se pletu? Co bych musel k němu ještě dokoupit, když mám z Cessny 182 všechny věci kormě motorku? Jaká je asi jeho průměrná rychlost? A co teda pro mě lepší Toro nebo Easy star? Docela rozhoduje i cena :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 10:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
IMAN píše:
Našel jsem jen 1 link, kde bych mohl Easy star koupit. To je asi bez všeho, jen letadlo, nebo se pletu? Co bych musel k němu ještě dokoupit, když mám z Cessny 182 všechny věci kormě motorku? Jaká je asi jeho průměrná rychlost? A co teda pro mě lepší Toro nebo Easy star? Docela rozhoduje i cena :)


omrkni toto http://www.telink.cz/temp.htm tam sa da toro kupit po suciastkach :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 10:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2003
Příspěvky: 97
No já bych ti na začátek klidně doporučil model od Hacker model production mysylim že se jmenuje Tough Boy v ceně asi necelé 1000. je velice dobře zbarven a velice pěkně létá. Nebo něco obdobného za stejnou cenu je EASY od Free Airu taky pěkně létá.
Odkazy
EASY http://www.freeair.cz/
TOUGH BOY http://www.hacker-model.com/cz/tboy.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 10:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2003
Příspěvky: 97
Ještě k tomu EASYMU jeho video je rovnou tady na RC manii kde ho HonzaŠ řídí palcema u nohy :-) ale alespoň by jsi viděl jak to létá. :-)))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 11:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 215
Bydliště: Blansko
V stavebnici od Pelikána je motor Permax 400 a vrtule.
Musíš dodat rádio a baterky!

Pozor k samokřídlu potřebuješ MIX na deltu protože tvůj vysílač asi nemá v sobě mix na koridla!!!což je krabička cca za 500 Kč pokud se to ještě prodává!!!

Tibor BK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 11:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.3.2006
Příspěvky: 339
IMAN píše:
Našel jsem jen 1 link

Já ho kupoval na www.vinklarek.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 11:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.5.2006
Příspěvky: 38
Bydliště: Těrlicko
a kdyz mam 3 kanálovou vysílačku, tak to pujde?asi by mělo po nějaké úpravě nebo ne? U cessny jsem měl Ni-MH 1000mAh vadilo by to?? A ještě jsem narazil na 1 problém. Zkušebně jsem dal do Cessny baterie a hned po vložení žačal mechanismus v letadle jakoby "cukat". pohybuje se tam a zpět výškovka a směrovka ale nevim jestli to dělá i motor protoze zadny nemam. nevite cim to ? kdyz chci pohybovat na vysílačc výškovkou, směrovkou atd. tak to nereaguje a pořád v tom letadle cuká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2006 12:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.3.2006
Příspěvky: 339
IMAN píše:
a kdyz mam 3 kanálovou vysílačku, tak to pujde?asi by mělo po nějaké úpravě nebo ne? U cessny jsem měl Ni-MH 1000mAh vadilo by to?? A ještě jsem narazil na 1 problém. Zkušebně jsem dal do Cessny baterie a hned po vložení žačal mechanismus v letadle jakoby "cukat". pohybuje se tam a zpět výškovka a směrovka ale nevim jestli to dělá i motor protoze zadny nemam. nevite cim to ? kdyz chci pohybovat na vysílačc výškovkou, směrovkou atd. tak to nereaguje a pořád v tom letadle cuká.


Na EasyStar ti tři kanály stačí (výškovka, směrovka, motor), žádny mixy nejsou potřeba (na Toro je potřebuješ). Baterie používám 7 článek 1100mAh GP, výrobce myslím doporučuje 7 čl. KAN 1050. Ale spousta lidí používá i 8 čl. je to potom živějším
S tím cukáním to vypadá, že ti nekomunikuje vysílač s přijímačem, protože takhle se to chová, když je vysílač vypnutý a nebo mimo dosah letadla...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz