Arado 195

Ostatní neakrobatická letadla, historici, WWI, WWII...

Arado 195

Odeslatod bulldog v 7/5/2010, 18:31

Tak dnešního dne jsem začal kreslit -tedy tužkou model Arado 195 o rozpětí 2500mm na motor ZDZ 80 RV-J.
No a musím se pochválit,bokorys by byl a ještě nárys a pak začnu přepážky.....stejná metoda.Neumím CAD.Ale jak to tak vidím,když bude pršet celé jaro,tak na konci léta zalítám..... Já jsem se nemohl rozhodnout co to bude a jestli historik / Ansaldo/ a nebo ze skupiny Golden......a kamarád mne včera zviklal asi na stranu,která je mi moc blízká
:looool:
arado_ar_195.jpg
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Zdeněk
Příjmení: Zehnálek
Letiště: jak kdy
Hangár: Arado 195 2,5m ZDZ 80RVJ Meta sokol L-40 3m s motorem MVVS 80 a polystyren Zlín 526

Re: Arado 195

Odeslatod Kopec v 8/5/2010, 08:25

Takže se máme na co těšit ...
Kopec
Administrator
Administrator

Jméno: Martin
Příjmení: Kopecký
Hangár: Funtana 2m
maXtreme II 2m

Odeslatod bulldog v 8/5/2010, 09:51

Kopec napsal:Takže se máme na co těšit ...

Ano i mě se to už líbí,ale to bude zase práce udělat přepážky a uchycení horního baldachýnu s měnícím se profilem....,ale zkusím zadat někomu právě ubíhající profily centroplánu a baldachýnu,přepážky....ostatní je brnkačka,jen že tento rok chci především létat a zase létat a tak stavba je sice předstihu a tak možná podzim,ale spíš jaro.
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Hangár: Arado 195 2,5m ZDZ 80RVJ Meta sokol L-40 3m s motorem MVVS 80 a polystyren Zlín 526

Odeslatod peb v 8/5/2010, 13:12

Predpokladam, ze toto mas... Jako podklad do CADu idealni, ale mozna dobre i pro "rucni" okotovani.
Přílohy
Arado Ar 195V1.png
peb
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Petr
Příjmení: Bitnar

Odeslatod bulldog v 8/5/2010, 13:40

peb napsal:Predpokladam, ze toto mas... Jako podklad do CADu idealni, ale mozna dobre i pro "rucni" okotovani.

Mám to překreslené-tedy co mne zajímá na velký arch papíru do reálné velikosti makety a ostatní dám kamarádovi....tedy pokud bude ochoten a bude mít čas mi to zpracovat do přepážek a udělat přechody baldachýnu a centroplánu do křídla.
Tam v baldachýnu a centroplánu potřebuji žebra a jejich rozteče a jinak tedy deset přepážek,ostatní je pro mne brnkačka.Nebude se vyřezávat na CNC...je to složitější,že výřezy pro vnitřní konstrukci přepážek domýšlím během stavby a vyřežu je pilkou.Snad by se ale mohly obrysy s výřezy na plaňky udělat CNC.
Výkres mám okotovaný,jak rozteče přepážek,tak jejich výšky a šířky.Když budu mít přepážky-jejich tvar -venkovní obrys s osami-svisle a vodorovně,tak si pevnostní konstrukci a ostatní udělám sám-jen potřebuji na přepážky zapustit částečně hlavní a pomocné plaňky a to jsem si zkopíroval teprve dnes program DevCAD,ale to je tak na měsíc,abych něco pochopil.
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Zpět na Makety polomakety