Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pohon pro SPACE SCOOTER
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2006 20:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.10.2005
Příspěvky: 55
Potřebuju poradit s pohonem pro toto letadlo.S čtyřstovkou to jako první model stačí ale ted' už chci něco rychlýho. poraď te mi jaký motor, vruli, a bateri mám použít (chci použít regulátor Jeti ADVANCE 30) díky za radu...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: spacak
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 10:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Hradec Kralovej
ja ted premyslim , ze dam tu 400 naprimo s mensi vrtuli ... videl bych to na APC 6x5 a uvidime , vybavil jsem ted spacaka 2x lipol ( 70g ) ma ted asi 530g , tak jsem zvedav jak se to projevi .. ale kdyz porovnam o 100g tezsi easynu na jogurtovku , tak si rikam , ze by to melo byt zase o kus lepsi :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2006 9:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.8.2006
Příspěvky: 252
Bydliště: Kroměříž
Chtěl bych se zeptat, zdlai má někdo zkušenost s použítím Permaxe 480/7.2V v Space Scooterovi.
A to ohledně uložení motoru (vleze se :?: ) a taky co do výkonu oproti původnímu motoru. Vrtule by byla Graupner Cam Folding 10x8 na původní převodovce (1:3). Vše vytaženo z EGE.
Nebo stačí původní 400?

Chtěl bych něco na zimní lítání na menším prostoru. S EGE se mi moc tahat nechce :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2006 13:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2006
Příspěvky: 410
Bydliště: Brandýsek-okr. Kladno
Lidicky to je slabej odvar...Ja me space scootra vybavenyho 3S 2100mAh regl easy 40 a motorem AXI2814/12 vrtuli 9x6APC to byl narez stoupalo to hodne rychle a hodne vysoko....nejvetsi problem byl ze sem malo vystuzil trup a pri prudkych zatackach se prohybal coz melo za nasledek nezvladnutelne obraty s koncem v zemi ...Jinak se da rict ze to bylo pro me ero na kterym sem si procvicil sve reflexy a dalsi dovednosti :lol:

_________________
Moje modely :-)
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=44


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2007 18:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.3.2006
Příspěvky: 40
Bydliště: Vysoké Mýto
já jsem lítal pořád s 400 6V, ale dal jsem tam 11,1V Li-Pol 1200mAh, lítalo to docela dobře, ale motor jsem měňil dvakrát za léto, protože se rychle ojely uhlíky v motoru, teď jsem koupil Motor Mega MIG 400 3Li 12V a nechal jsem tam normálně převodovku a když jsem šel lítat, tak to vypadalo, jako kdyby docházela baterie a jen tak tak jsem ho držel nad zemí, tak nevím jakej význam ten motor má, když to má bejt vylepšená čtyřstovka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 13:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2007
Příspěvky: 260
Bydliště: Zdiby
Zkuste použít MIG400 Li-Po napřímo s vrtulí 6x3 a baterie Li-pol. Použil jsem to u Bellanci a je to velký rozdíl od originálního "400". Na 800mAh 11.1V vydrží letět okolo 12-15 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 400
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 13:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2007
Příspěvky: 260
Bydliště: Zdiby
pajikxxx píše:
já jsem lítal pořád s 400 6V, ale dal jsem tam 11,1V Li-Pol 1200mAh, lítalo to docela dobře, ale motor jsem měňil dvakrát za léto, protože se rychle ojely uhlíky v motoru, teď jsem koupil Motor Mega MIG 400 3Li 12V a nechal jsem tam normálně převodovku a když jsem šel lítat, tak to vypadalo, jako kdyby docházela baterie a jen tak tak jsem ho držel nad zemí, tak nevím jakej význam ten motor má, když to má bejt vylepšená čtyřstovka


To jsi měl štěstí, že jsi němil motor jen 2x za léto. Já jsem to jednou zkusil a bylo po něm :D Pak jsem koupil MIG a mám ho už 5 měsíců a běží v pohodě. Vyndej tu převodovku a uvidíš ten rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 21:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.3.2006
Příspěvky: 40
Bydliště: Vysoké Mýto
To bych mohl to zkusit nějak překopat a vyhodit převodovku, jenom už potom ten předek nebude tak dobře vypadat, ale taky nevím proč tam je převodovka, která zpomaluje, tak to měli radši vymyslet tak aby tam byl přímej pohon vrtule a bylo by to nejlepší


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Laco, sterkar a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz