Spojení křídel

Ostatní neakrobatická letadla, historici, WWI, WWII...

Spojení křídel

Odeslatod shevrey v 26/4/2012, 12:54

Ahoj všem potřebuji poradit nad problémem propojení křídel k centroplánu. Křídlo o rozměru 4,2m s centroplánem v délce 1,1m, od centroplánu se oddělují zbytky křídel. Problém je že křídlo má W. nemohu protáhnout spojovací trubky. Neměl by někdo pěkný nápad jak to udělat ? cíl je aby spoj byl co nejlehčí - těžkou variantu vymyslím také :-) už jí mám ale komplet stojny z let.duralu do nosníků se zámkem a úchytem vycházejí na počítači v přepočtu kolem 5kg váhy na celé křídlo ...... - nejlépy kdyby bylo něco odzkoušeného. jaká koliv inspirace je pro mě vítána.
shevrey
Nový člen
Nový člen

Jméno: Vlastimil
Příjmení: Srna
Letiště: Mělník
Hangár: Extra 3m, 3W 157 CS, FW190A8 2,5 moki250

Re: Spojení křídel

Odeslatod Dzordzik v 26/4/2012, 16:10

Co to udělat jako u většiny velkých maket, tj podle skutečné předlohy. Z8věsy napojenými na hlavní a pomocný nosník s trupem spojovaným čepy:

http://www.slavetind.cz/stavba/konstruk ... nos1_5.jpg

?
Je: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV, JMB, Mejzlík 28x12 3l, MKS 767/DS1210
Bejvávalo: Katana 3m, ZDZ 160, 2,7m Wigens MVVS 58
Dzordzik
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Jméno: Jirka
Příjmení: Chvátal
Letiště: Holešov
Hangár: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV Champion, JMB, Mejzlik 28x12 3l, MKS 767/DS1210.

Re: Spojení křídel

Odeslatod nestor v 27/4/2012, 06:15

shevrey napsal:Ahoj všem potřebuji poradit nad problémem propojení křídel k centroplánu. Křídlo o rozměru 4,2m s centroplánem v délce 1,1m, od centroplánu se oddělují zbytky křídel. Problém je že křídlo má W. nemohu protáhnout spojovací trubky. Neměl by někdo pěkný nápad jak to udělat ? cíl je aby spoj byl co nejlehčí - těžkou variantu vymyslím také :-) už jí mám ale komplet stojny z let.duralu do nosníků se zámkem a úchytem vycházejí na počítači v přepočtu kolem 5kg váhy na celé křídlo ...... - nejlépy kdyby bylo něco odzkoušeného. jaká koliv inspirace je pro mě vítána.

Tak sem dej fotku toho letounu ať je nějaká lepší představa!
nestor
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Karel
Příjmení: Bambula
Letiště: Čenkov
Hangár: Ultimate 100 ccm

Zpět na Makety polomakety