Podvozková kola

Ostatní neakrobatická letadla, historici, WWI, WWII...

Podvozková kola

Odeslatod linke.crawford v 1/9/2015, 13:08

Zdravím. Nevíte někdo z čeho, popř, jak zhotovit pneumatiky na maketová kola / Fokker Dr I / průměr 200mm průměr pneumatiky cca 25 mm. Dříve jsem používal gumový kruhový těsnící profil slepený chemoprenem. Bohužel tento lehký a pevný materiál není k dispozici. Buď jsou to materiály lehké, ale moc měkké, nebo pevné, ale těžké. Díky za radu
linke.crawford
Nový člen
Nový člen

Jméno: Pavel
Příjmení: Florík
Letiště: Komárovice
Hangár: Aviatik Berg DI,Fokker DVII

Re: Podvozková kola

Odeslatod CELERON v 1/9/2015, 22:25

Já jsem nedávno zkoušel vytisknout plný pneumatiky z plastgumovýho filamentu na 3D tiskárně Rebel 2. Problém je, že pneumatika musí být půlená, 3D prostě potřebuje plochu, na kterou při tisku pokládá tavenou nudli. Půlky jsem lepil naleptáním metylénem. Těch 200*200mm je maximum většiny 3D tiskáren, co jsou mezi lidma. Tisklo by se to určitě pár hodin. Taky nevím, zda to na Tvojí velikost není moc měkký. Dá se ale laborovat s počtem perimetrů, tedy jak bude tlustá souvislá povrchová šlupka a jaký bude infill, tedy struktura výplně té pneumatiky a poměr materiálu a vzduchových komůrek. Takže tvrdost se dá mírně menit. Já měl jen 10 m vzorek červenýho filamentu, takže jsem toho moc neodzkoušel. Tiskl jsem jen kolečko 40 mm. Černej filament by se musel koupit a cena není proti PLA nebo ABS moc lidová.
Jirka.
CELERON
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jiří
Příjmení: Bíba
Letiště: Nový Bydžov
Hangár: Funtana 2.6m ZDZ90
Extra 330 2.2m Roto 35
Zero A6M5 1.8m ASP91
Z50-LS DLE35 RA
Spacewalker 2.2 DLE20