Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Toro 300 vs. mini Tornádo
PříspěvekNapsal: sob 09.08.2003 10:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2003
Příspěvky: 71
Ahoj,mám dotaz.Kamarádi z modelářského tábora na Rané mi ukazovali svá samokřídla Direkt a mini Tornádo,chci se k nim za rok přidat taky se samokřídlem a rozmí šlím se mezi Torem a Tornádem.
Můžete mi napsat které z nich je lepší?
Díky :?:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09.08.2003 12:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 5
MiniTornado jsem koupil v dobach, kdy jeste nebylo Toro. Ted bych volil Toro...je rychlejsi a cloveku se tak rychle neomrzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2003 10:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
Zas mini Tornado je vetsi a na nauceni litani mi prislo docela idelani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2003 8:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2003
Příspěvky: 7
2 mech1: huh? MT a Toro jsou idneticka letadla, akorat Toro ma v kridlech vyztuhy, jinej prevod a 300 motor. Kdes prisel na to ze MT je vetsi ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2003 8:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
Ale, uz sem byl unavenej a nevidel sem co pisu :-(

Sorry. Sou stejna, jen ma ta vylepseni co rikas.

Ja to reknu takhle, ze zacatku sem se hrozne bal a snazil sem se litat co nejpomalejs, abych to ukroutil.
Ted se snazim blbnout a trosku akrobatit a lepsi tah by se urcite siknul.

Kazdopadne doporucuji 8 clanek. Za prve ma vetsi silu a za druhe na pulku pylnu vydrzi mnohem dele :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2003 14:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 59
Pri lietani s Minitornadom mi spociatku vyhovoval miernejsi pohon, no neskor tomu naozaj chybala stava v podobe napr. 300-ky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.08.2003 0:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Můj syn (9) se naučil létat s Torem - jen jsem mu zpočátku na vysílači omezil plný plyn na 85% (a to jen s ohledem na 2 lionky, které nejsou nejtvrdší a při plném plynu občas regulátor předčasně vypínal kvůli poklesu napětí). Při druhém letu už letěl přemet, normální i tlačený. Při čtvrtém výkrut, pěkný rovný a bez ztráty výšky. Já jsem před svým prvním výkrutem létal 2 roky! (ale taky je pravda, že s V-dvojkou, se kterou to bez ovládaných křidélek nebyl žádný med).

Toro je skvělý, nerozbitný první stroj. Doporučuji.

David


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.08.2003 8:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
Nezbyva mi nez souhlasit. Sice mam mini Tornado, ale muj skutecne prvni let s RC modelem se podobal katastrofickemu filmu - rozmlatil sem spicku, rozstip ho vejpul a vyrval motorove loze i s kusem polystyrenu.

Doma jsem prestal ignorovat rady, abych to nepolepoval, ze to bude na zacatecnika tezky a Purex a laminatova paska vse zpevnila. Pak sem
vysilacce objevil takove veci, jako nastaveni max. vychilek a druhy let, byl o poznani lepsi.

Bracha, co s nim lita taky, vobcas jeste zazmatkuje a napere to primo do zeme. Ale ero spolehlive drzi.

Rada zacatecnika zacatecnikovi: vlep serva a prijimac nahoru, dole nech regulator, poradne prilep paky tahel na Elevon, rovnobezne natahni tahla a trubicky tahel (at to nejde do voblouku a nejsou ztraty), drat u serva prihni, aby byl rovnobezne, polep kridlo dle) NAVODU hlavne na nabezne hrane, PORADNE SERID VYSILACKU a hlidej si teziste (to dela hodne)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.09.2003 13:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.9.2003
Příspěvky: 14
Rada zacatecnika zacatecnikovi: vlep serva a prijimac nahoru, dole [/quote]

Já si mT nechal poslat od Telinku v téměř hotové verzi se servy, motorem a reglem. Byl sem překvapenej, že i když se všude píše, že by měly serva a přijímač být raději nahoře, a oni to přidělaly dolů.

Ale když se s tím lítá na louce a ne v tělocvičně, tak to přežije spoustu pádů. Navíc tam teď dávají kousky plastu, které chrání serva před poškozením.

Navrhoval bych spíš předělání úchytu motoru, protože ten jsem už asi 3 x vyrval i s kusy EPP.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2003 11:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.10.2003
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
U TORA mám motor uchycený svazkem gumové nitě a je to perfektní. Při větší bombě se motorek posune a to je vše, žádné urvané nebo rozštípnuté lože. :lol:

_________________
Zdraví UNUDLE.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2003 15:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2003
Příspěvky: 71
Já teď přemýšlím,že si pořídím křídla na Mini Tornádo a zapracuju do něj PJS 550 :twisted:

Měla by to být bomba!!!!!

Pa Wraith


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2003 17:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
Kdybych si ted porizoval Mini Tornado, tak si od Telinku koupim jen vylisovany kridlo, elevony a usi. Bez der a bez potisku a cele si to postavim po svem :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2003 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
Koupil jsem klukovi TORO má kvalitnější elevony ,zatim jsem mu tam dal převodovku z minitornada a 280 race 2ks lion 1950 . Zatim mu to stačí .Pozdějc tam vátím 300 . Na střídak je to škoda. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09.09.2005 11:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2004
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
Quax píše:
Navrhoval bych spíš předělání úchytu motoru, protože ten jsem už asi 3 x vyrval i s kusy EPP.

S tim mam taky zkusenosti (pri narazu se obcas utrhne motor u s kusem EPP). Nakonec jsem to vyresil vyriznutim kusu EPP zezadu a vytvorenim zarezu pro motor, ktery jsem do zarezu prilepil lepenkou se skelnymi vlakny. Motor drzi dobre, ale ne zas tak pevne aby se pri narazu neutrh bez poskozeni kridla. Zaroven posunutim motoru dopredu sem moh odebrat cast zavazi zepredu, cimz se o nejakej ten gram snizila hmotnost.

Taylor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2005 18:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
MT alebo TORO? je jedno co si kupis, s oboma sa naucis lietat bez problemov, akurat toro je novsi model a ma nejake tie vylepsenia. co sa tyka vykonu, je jasne ze toro je vykonnejsie a rychlejsie a ak si uvedomis ze na zaciatok sa neoplati lietat na plny plyn tak to zvladnes vpoho... a este co sa tyka toho rc ze dat to vsetko zhora tak to je tiez blbost, to si len nejaky nespokojny modelar raz z dlhej chvyle vymyslel daco za co by mohol bez tak dobreho vyrobcu dodrbat za uplne neopodstatnenu vec a rozputal o tom tolko kriku pre nic za nic... myslim ze jeden z prvych namietok proti rc zdola som cital od NuCleara P, no nechcem tu nikoho urazit ani nic podobne, nazor je nazor a mne je to fuk... ja to mam zospodu, dokonca bez tych ochran a este sa mi nestalo aby sa cokolvek poskodilo, no ale ked niekto s tym pristava na betonovej ceste a nevie si pre asi kyptave ruky zrobit nejaky podvozkok o ktorom toho bolo nakecane tiez dost, tak za to ja nemozem. dufam ze som v nikom neprebudil hnev a nenavist, ak ano tak sa ospravedlnujem..

PS: ak sa pristava do travy, kludne to mozte dat z dola a do buducna je to aj tak jedno lebo budete aj tak pristavat do ruky, je to dominanta vyssej pilotaze :wink:

a jeste raz sorry...

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz