Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Uprava PC zdroje pro napajeni nabijecky
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2005 19:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
Na teto strance jsem nasel navod na upravu PC zdroje pro napajeni nabijecky, ale jednak se mi ta stranka nejak ne a ne nacist a take je ten obrazek dost strohy a pochybuju ze bych to podle nej dokazal .... Na te strance dole jsou jeste odkazy na naskenovany Podrobný popis různých variant úprav PC zdroje od Ing.M.Černého (PE 9/03, 10/03), ale ty mi bohuzel take nejdou nacist.

Nemate to nekdo, nebo nevite o jinem trosku podrobnejsim navodu ?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2005 20:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
On ten obrázek je docela slušnej, a opravdu není tam nic složitého co bys musel řešit. Podle mne je to dostatečný návod a návody v časopisech jsou na stejné úrovni. Jinak na té úpravě vůbec nic není. Pokud ti něco není jasné, klidně se zeptej a já ti rád odpovím....
Ale v tom návodu máš opravdu vše potřebné....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2005 20:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
tak zatim jsem to nezkousel jen mi to tak srotuje v hlave ... napriklad me zajima jestli to pujde i s ATX zdrojem a co se tam mysli tim sitovim vypinacem (jestli je to to co na novejsich ATX zdroji uz najdes zabudovany) ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2005 20:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
Nové ATX jsou taky použitelné, ale je nutné ještě jeden drát připojit na zem (tuším byl oranžovej).
Síťovým vypínačem se myslí vypínač, který odpojí zdroj od sítě (220V).
Nové ATX (ale ne všechny) jsou tímto vypínačem již vybaveny (malý na zadní straně (u vstupu proudu)). Na novém zdroji samozřejmě nenajdeš ani výstup pro napájení monitoru :D
Opravdu to je jednoduché a není na tom co zkazit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.11.2005 11:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2003
Příspěvky: 2
Řeším podobný problém, mám upravený AT zdroj, ale pro jeho nemalé rozměry jsem se rozhodl pořídit něco menšího na místním PC vrakáči. Zakoupil jam opravdu malý zdroj za cenu 30kč, dva odpory 3R9 10W a zdířky. Včera večer jsem zdroj upravil dle nejjednodušího návodu, který mě už v minulosti nezklamal, ale co mě převapilo, tak zdroj nejel! Tak sem si říkal že je 30kč v háji a ejhle, není to AT ale ATX. Po dopoledním pátrání na netu jsem se dopracoval k odpovědi čím to je že nejede. Zdroj ATX potřebuje nějaký signál, který ho spustí. Je to v celku banální úprava, na největším konektoru je zalený vodič(PS ON), měl by být čtvrtý zboku, hned vedle zaklapávacího mechanizmu konektoru. Ten stačí napevno připájet k jakémukoli černému(zem-COM-GND). Po té by měl naběhnout. Večer se uvidí, je to jen teorie, doufám že bude fungovat!
Jestli máš jen AT zdroj, doporučuji ti stejnou úpravu, tj. umístit paralerlně dva vysokovýkoné odpory 3R9 10W před větráček, na ně připájet červený vodič(+5V) a černý (zem). Zbydou ti žluté, což je vývod +12V, ty připájíš na červenou zdířku a další černý na černou zdířku. A je hotovo! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.11.2005 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Klidně někomu vyměním AT zdroj za ATX-Mám desku a ta má napájení dvouřadým konektorem(ATX). A doma mám bohužel pouze zdroje AT.Takže bych to s někým čenžl-na zdroj je lepší AT a mě by to píchlo. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz