Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problémy s regulátorem Tema Supra 8
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2003 6:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.9.2003
Příspěvky: 14
Používal jsem v MT výše uvedený regulátor a byl jsem s ním spokojen - až jednou....
Přijdu na letiště, zapnu vysílač a MT a regulátor motorem píská, že není signál. Zkontroloval jsem zapojení a vše bylo v pořádku, baterky nabité, tak jsem na to koukal 8O jak jelen.
Doma jsem vyresetoval pozici na vysílači a pokoušel se regulátor rozchodit. Podařilo se mi ho naprogramovat na kanálech 1, 2, 4, ale na trojce ani za nic. Neustále píská jako když není signál.
Když jsem na motor napojil JES 050, vše fungovalo bez jediného problému.
Mám FC-16, REX 4 plus, MT s 280.

Nenapadá vás, co s tím může být.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2003 8:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Já bych se podíval na zoubek spíš tomu Rexovi. Pokud TEMA chodí na ostatních kanálech, tak je chybka v přijímači. Můj Rex 5 kdysi přestal provozovat jeden z kanálů... možná jen měl příliš slabou úroveň signálu. To by vysvětlovalo že jiný regulátor tam chodí - ta nižší úroveň mu možná stačí.

Jeti mi vždy rychle a bezplatně všechno opravili nebo vyměnili...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2003 10:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 34
Jestli ten regulátor byl "používán" (čtětě otřískáván, otloukán, práskán, mlácen, bit, ...) v Minitornádu, mohl by být nalomený servokablík. Doporučuju proměřit včetně toho Rexe. Během měření s tím vždy trochu zahýbat, protože se to nemusí projevit vždy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.09.2003 8:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.9.2003
Příspěvky: 14
Díky za tipy, už jsem domluvenej s opravou. Doufám, oprava nebude trvat moc dlouho, protože nebudu mít s čím létat :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.09.2003 12:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Ja mam taky FC 16ku a nejsem se uplne jistej, jestli ten MIX na kridlo nahodou striktne nevyzaduje 1,2 a 4 kanal. Vim ze pri programovani sem na neco podobneho narazil. Skusim se doma podivat.

Ver, ze reklamace nebude trvat dlouho, ja uz mam nabijecku v reklamaci mesic a nelitam :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2003 6:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.9.2003
Příspěvky: 14
mech1 píše:
Ja mam taky FC 16ku a nejsem se uplne jistej, jestli ten MIX na kridlo nahodou striktne nevyzaduje 1,2 a 4 kanal. Vim ze pri programovani sem na neco podobneho narazil. Skusim se doma podivat.

Ver, ze reklamace nebude trvat dlouho, ja uz mam nabijecku v reklamaci mesic a nelitam :-(


Já to zkoušel na vyresetované pozici. Nastavoval jsem Avii BH-3 ovládanou výškovkou a směrovkou. Žádný mix jsem neměl nastavený, stejně to nešlo.

S délkou reklamace mě nestraš. Už teď už teď jsem :evil: že nemůžu létat. U mě ale půjde o opravu. Přijímač jsem totiž koupil použitý s vysílačkou. Prej se z chyb člověk učí....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2003 7:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.9.2003
Příspěvky: 14
Davide,
díky za radu. Chybka byla opravdu v přijímači a ne v regulátoru. Teď už vše opět funguje. Jenom moje ruce stojí za prd, páč jsem v pondělí rozbil 2 éra - Avia B-534 (podmotorované letadlo jsem při přistání navedl na jedinou betonovou skruž na celé louce) a Bristol Beaufighter (zaseklo se táhlo křidélek a let skončil v koruně stromu) :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2003 9:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Jasně, já Rexe znám. Jinak je to skvělej přijímač, ale tohle občas dělá.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz