Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: mc-12 a přepínače
PříspěvekNapsal: úte 23.09.2003 22:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.6.2003
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
jsem majitelem mc 12-ctky , která je jak všichni vědí naprosto holá. dosud jsem v mých začátečnických pokusech (pouhý rok :oops: ) více nepotřeboval. Teď již bych však něco okusil a celkem se mě zajídá dávat okolo 600 za externí přepínače 8O . Nechci upírat někomu zisky, ale něco je již dle mého moc. Předpokládám, že přepínač D/R je uplně "obyčejný" přepínač. Jen si tím nejsem uplně jist a nerad bych viděl radio kouřit. Nenašel by někdo schemátka? (případně i na jiné přepínače funkcí) Pokud budu chtít ovládat výškovku, směrovku i křidélka na D/R musím mít 3 přepínače (konektror 0,1,2)? Nebo přepínač s třemi spínanými okruhy?
Dík, Ondřej


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.09.2003 9:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 34
Schemátko nepotřebuješ. Na přepínače ti stačí dvoupolohový přepínač z GES, GM, ... dvojlinka a konektor do desky. S tím je největší problém. Použil jsem ploché konektory do PC (např. pro připojení LED do MB) a jakési modelářské. Ty první jsem musel trochu ořezat. Obojí se nepříjemně viklají, ale kupodivu fungují spolehlivě. Jestli použít jeden nebo tři záleží na tom, jestli chceš ovládat funkce jednotlivě nebo jen dohromady. Lepší je spíš jednotlivě. Já např. létám malé výchylky a jen pro přemet si přepnu velké výchylky výškovky. Kdybych si přepl zároveň i velké výchylky pro směrovku, určitě do ní hrábnu a přemet bude nakřivo (mám výškovku i směrovku na levé páce). U kanálů je to obdobné, počítá se tam s celkovým odporem 5k ohm. Tj. můžeš např. použít třípolohový přepínač, kde na každý kraj dáš odpor 2,5 k ohm a máš třípolohový ovladač kanálu s výchylkou 0, 50 a 100%. Nebo dáš jednoduše místo přepínače potenciometr 5k ohm s vhodnými rozměry. Ty přepínače si vyzkoušej na krámě. Mají dost velký rozptyl v mech. vlastnostech (viklají se, jdou těžko přepínat, ...).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: DAF a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz