Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Ctete papirove casopisy pro RC modelare
Ano, ctu je rad a myslim, ze jsou kvalitni. 48%  48%  [ 21 ]
Sem tam si nejaky koupim. 25%  25%  [ 11 ]
Nectu. Jsou drahe a na webu se toho dozvim vic. 27%  27%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 44
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 13:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
ja netvrdim ze spalovaky zmiznou uplne, ale casem ,,zmiznou" maloobjemove motory, protoze misto nejakych 1,5ccm nebo treba 4ccm se budou vice pouzivat elektra, o palivovych clankach sem slysel, ale jen malo tak to sem nepletu, navis jak jste psali teprve se vyvvijeji, takze to zas tak rychle nebude...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
ja to sem napsal hlavne proto, ze i ta elektro budoucnost neni tak jednoducha a ubira se smerem k methylu ikdyz ne s vuni ricinu...

sakra kdyby nebylo takhle hnusne uz bych chtel bejt na letisti


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 13:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Já bych právě řekl , že epp nahradí kubatury tak max. do 2ccm - tam se dá říct , že to bude výhodnější ale stejně to nemá vlastnosti toho balzového .Potom už by to ani nebylo o epp jak o uhlíkových výztuhách.
Ale musíš si uvědomit , že balzu to nenahradí nikdy.
Navíc k tomu čistění , pokud nejsi ''talent'' tak to máš za 2 minuty čisté,
lítáš kdy chceš , nemusíš furt s obavama sledovat vítr , nemusíš kupovat nové baterky , nemusíš si hlídat nabíjení ,nemusíš čekat až se to nabije, nepotřebuješ drahé nabíječe a balancery, výkon máš celý let pořát stejný - tudíž je to o dost levnější.
A se spalovákem se dá jít taky že doma naplníš nádrž , dáš do kapsy žhavení a jdeš na pole stejně jako s elektrem.
Ale to lítání není o tom jak s epp , jen ať to letí.
To nepochopíš dokud neochutnáš ''spalováka''.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 14:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
nebyl bych tak moc kategoricky, jednoducha reseni a rozhodnuti jsou nekdy trochu zcestna.Ja si pamatuji, jak nekdo kolem roku 75 nekdo v tehdejsim jedinem :-) a cernobilem :-) časopise - znamem to Modelari ( to jsem tehdy teprv slintal - nejenom tyden pred vyjitim .-) ) psal o veletrhu snad v Norimberku, o prvnich elektrach... kam to za tu dobu doslo vidime sami. Tehdy nam neco na elektriku pripadalo jako nesmysl a tloukli jsme v garazich do vrtuli detonacnich motoru... :-) a snili o souprave Mars s elmg. vybavovacem..... Nepripada mi dvakrat stastne mit vzdy jednostranny a jednoduchy nazor. Pripojuji se k nazoru, ze obe ( elektro i spalovaky ) maji sve vyhody. Ochutnal jsem OBE a nemyslim si rozhodne,ze je nejaka varianta tak strasne lepsi. V kazdem pripade elektra je idealni na poletani kazdy den nachvilku . Hlavni nevyhoda spalovaku je fakt ten hluk co dela, to mi zadny tucne zvyrazneny argument nevyvrati a z toho duvodu mohou byt modely na spalovak zdrojem konfliktu s nasimi spoluobcany kteri zrovna neusinaji s vrtuli pod hlavou a s kniplem v ruce.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
priznavam ze ja sem spalovaka nikdy neochutnal, nevim, proc bych mel valit penize do neceho, co mne vubec nelaka uz od pohledu..to si radsi koupim nejakou stridu se kterou si to urcite uziju, navim se nemusim drbat s nejakym zabehem, nemusim s sebou tahat na pole palivo ani nic takoveho, mne proste spalovaky nelakaji a mozna proto je nelitam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 17:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2005
Příspěvky: 81
Pánové, netvrdím, že spalováky zmizí, ale když to tak pozoruji, tak EPP je určitě, a to mi asi nevyvrátíte, nejlepší model pro zařátečníky, nácvik akrobacie, pohodlného lítání a lítání kolem sebe, či pro zábavu. Jak jsem ji psal, vše má své, na spalováku je výhoda stálého výkonu (pokud je dobře seřízen motor) a ten zvuk/smoke.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
ja se treba ucil litat na samokridle z EPP, ty rany co sem s nim daval nebyly zrovna jemne, spousta tvrdych ran skoro 3 mesice a co myslite?samokridlo drzi doted...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2006 19:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
blacklight píše:
Souhlasím s tebou.Lipolky ani EPP budoucnost nejsou.



Budoucnost patří aluminiu, to říkal už Cimrman! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2006 23:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2006
Příspěvky: 52
Bydliště: Velvary
Ještě k úrovni těch časopisů. Můj osobní názor je ten, že v současnosti je nejlepší RC revue. RC modely byly dobrý do tý doby, než se část osazenstva zřejmě po nejakejch neshodách do kterejch nevidím trhla, a založila RC revue. V tý době šly RC modely s úrovní hodně dolů, začal jsem si je kupovat sporadičtěji a v současnosti si je nekupuju prakticky vůbec. Myslím, že k jejich prodejnosti nepřispívá ani ten jejich podivnej " hybridní " formát. V Model hobby magazínu jsou občas zajímavý věci, přijde mi srovnatelnej s Modelářem v dobách jeho největší slávy, občas si ho ze zvědavosti koupím, narozdíl od RCM, který většinou jenom v trafice prolistuju a vrátím je zpátky s hřejivým pocitem, že jsem o nic nepřišel a ještě jsem ušetřil nemalý peníz. :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2006 23:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2006
Příspěvky: 52
Bydliště: Velvary
Dovolil bych si taky jeden drobnej postřeh, když už tady řešíte dilema elektra versus spalovák, respektive balsa - EPP, mě osobně dost leze na nervy to, jak se v poslední době zůžil pojem slow fly. Z dnešního pohledu je slow flyer z 99% nevzhledná placatá zrůdička z EPP určená pro halovou akrobacii za hudebního doprovodu. Pomalu se slzou v oku vzpomínám na slow flyer 2000 v hale v Riegrových sadech, kde byla k vidění opravdu pestrá škála modelů od maket po všelijaký samohyby připomínající pionýrský doby letectví. Dneska je to prestižní soutěžní záležitost, bohužel většinou na úkor krásy
a takovýho řekl bych hřejivýho srdečního pocitu. Zajímalo by mě, jestli se vůbec někde pořádá něco v tomhle starým duchu, nebo jestli je to dneska už opravdu jenom o 3D akrobacii?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2006 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
blacklight píše:
Já bych právě řekl , že epp nahradí kubatury tak max. do 2ccm - tam se dá říct , že to bude výhodnější ale stejně to nemá vlastnosti toho balzového .Potom už by to ani nebylo o epp jak o uhlíkových výztuhách.
Ale musíš si uvědomit , že balzu to nenahradí nikdy.
lítáš kdy chceš , nemusíš furt s obavama sledovat vítr, výkon máš celý let pořát stejný - tudíž je to o dost levnější.
Ale to lítání není o tom jak s epp , jen ať to letí.
To nepochopíš dokud neochutnáš ''spalováka''.


Ja mám EPS elektru, nemám obavy o vítr, výkon mám po celou dobu stejnej, drahý mi to nepřipadá a už vůbec ne "jen ať to letí".
A nesmrdí mi to.
A to jsem spalováka ochutnal. 8)

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: časopisi
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2006 18:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2005
Příspěvky: 209
Bydliště: Praha
Co se týče časopiů, tak je to krásné ze všech stran, protože když píší o elektrice, či o spalováku, tak si to rád přečtu, protože mě jako zapáleného modeláře zajmá prakticky vše ze světa modelaření. A tak i když někdo tvrdí, že v RCM je moc článků o akcích, tak mi to také nevadí, protože alespoň vím kde je to fajn a kam se jít příště podívat.
Zkrátka každý zastánce svého si v těchto časopisech musí najít to své a to si správně vychutnat. Jediné co mi jako studentovi modeláři vadí je ta cena, i přesto že vím , že dnes 50, 60 či dokonce 80 korun není moc, tak pro mne je to docelá dost, ale to už hold musí člověk něco obětovat pro svého koníčka, a když ho má opravdu rád, tak mu nějaké peníze ustoupí. :wink: :) :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: každý svoje
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2006 19:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2005
Příspěvky: 209
Bydliště: Praha
Co se týče diskuse o EPP s elektronikou vs. balza se spalovákem, ve kterou se zvrhla původní diskuse o modelářský časopisech, tak si myslím, že každé má své. Takové EPPčko je vhodné třeba pro začátečníky a má jistou toleranci k tvrdšímu zacházení, ovšem nadruhé straně to není lacinou zaležitostí a musí se stále hlídat nabíjení baterek a podobně. Zatím co spalováky mají svoje kouzlo, což je právě i to vrčení a ten "smrad", i když se musí seřizovat a zaběhávat, a balza snadno křupne, ale dá se z ní krásně modelovat a je to krásné hraní při stavbě z balzi či dřeva, a to i když člověk nemá vlastní dílnu. Jak už jsem jednou řekl, každé má své pro a proti, a myslím si, že je zbytečné vést dlouhosáhlé debaty o tom co je lepší, protože každému vyhovuje a má rád něco jiného, už jen třeba, protože má pro tu danou věc udělané zázemí.

Já osobně lítám na obojím a nepřemýšlím nad tím co je lepší, spíš přemýšlím pro co jsou zrovna lepší podmínky, ale o tom já nerozhoduji :roll:. Ovšem nejsou všichni tací jako já , že by lítali na všem, a tak si každý musí najít to své, to co se jemu líbí, vždyť každý máme jiné gusto. Musí si každý najít sám to co on chce aby semu modelařina líbyla a měl ji rád, vždyť to je přeci to hlavní. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 15:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Jakej časopis je současně nejpřínosnější k nasávání informací?
Tj, kde se probírá teorie proč letadlo vlastně letí, druhy konstrukcí, materiály, pohony a tak?
Nějakej bych si celkem koupil. RCrevue za 45 kč v pdf má cenu?

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Zrovna v letošním ročníku RC Revue je o teorii letu seriál. A co se týče ceny, to si musíš posoudit sám. Asi jsem že staré školy, protože já raději v ruce držím kus papíru, který je ovšem za víc jak dvojnásobek.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz