Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nabíječka NiXX...poradíte?
PříspěvekNapsal: stř 05.04.2006 23:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2003
Příspěvky: 75
Zdravím. Mám dilema. Mám 2 packy 7 x NiCd Sanyo 500AR a 4 packy 7 x NiMH Kan 1050. Vzhledem k tomu, že mám nabíječku, která dává max 0,5 A (multilader 6E), taxi můžete spočítat, že tento arzenál nabíjím dohromady 15 hodin :-) Sháním něco, co mi pomůže tohle urychlit. Cenový strop je hodně nízký (+- 1000Kč). Stabilizovany zdroj 12V 10A vlastním. Po brouzdání po netu mne upoutali tyhle nabíječky:

Hitec - CG-207
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?kat ... zbozi=1055

Bel 50
http://bel.obchodak.net/detail9.html

Protech T0230 MEGA PEAK 3000
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?kat ... zbozi=1137

Jeti Mini charger
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?kat ... &zbozi=438

Jeti Char 20
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?kat ... zbozi=1139

Jeti Char 30

Hitec CG-340
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?kat ... &zbozi=444

No ty poslední 2 jmenovaný jsou už na horní hranici mých možností, spíš až lehce za :-). Ale musím se přiznat, že mě velmi lákají. Poprosil bych vás všechny o své osobní zkušenosti s výše uvedenámi nabíječi a vás odborněji znalé o menší pomoc ve "vyřazovacím způsobu rozhodování" Takže mi říkejte proč právě ta, či ona nabíječka není pro mé účely vhodná. Důležitý je pro mě poměr Cena/Výkon. Není pro mě směrodatné, že Jeti umí nabíjet Li XXX když je stejně nemám a kupovat v dohledné době nebudu. V podstatě jsem ty nabíječky vypsal od nejméně sympatické pro nejvíce sympatickou. Co vy na to? jak byste změnili pořadí? Nebo přidáte něco?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.04.2006 23:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Doporučuji Jeti char 20-je v podstatě shodná s char30,ale nabíjí max2A(koupíš pod 1000kč)-ale pozor-potřebuješ k ní ještě zdroj,nebo auto baterii. :wink: (jinak ji mám a nedám na ni dopustit-a na Jeti jako takové už vůbec ne) :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 1:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2003
Příspěvky: 75
To jsem psal uz v textu - zdroj mam - to neni problem.
No i kdyby jeti delali horsi veci, nez ostatni (coz nedelaji), nedam ne a na jejich servis a pristup k zakaznikovi dopustit! To by mel byt vzor pro lecktere obchodniky! Po havarii (kolma rana na plny plyn do zeme - ne ja, ale otec :-) ) se regulator o zadni celo motoru zalisoval v jeden kompaktni celek do akumulatoru (poctive 1700 Sanyo) jsme jej posilali na opravu. Regl prisel fungl novy za nejakou silene smesnou cenu rovnou snad 1/5 porizovaci ceny. No proste fantazie!

Jinak zpet k tematu: Pokud Jeti, tak asi Char 30 - na nabijeni nizsimi prody mam ten multilader. A ono se vzdycky hodi mit v rezerve treba ten pul amper az amper navic pro polni nabijeni. Na tom jetim me laka ten 100% servis, kladne ohlasy, jednoduchost, do budoucna mozna Li XXX. Ten hitec je super v tom, ze umoznuje nabijeni az 16 clanku... takze dam dva 7mi clanky do serie a nabijim je 1,5 A. Takze za necelou hodku mam 2 sady. To s 3A nabijecem dokazu taky, ale budu je muset smazit na 3A coz je 3C oproti tomu nabojeni po dvojicich, kde nabijim 1,5C, coz sice prekracuje doporuceni, ale ne tak drasticky, jako 3C. samozrejme, ze pokud bych uvazoval timto smerem musel bych mit vybijec, ktery by obe sady vybil na priblizne stejnou uroven..a pak je muzu spojit do serie. Snad tedy...:-) Mozna :-) Priblizne :-) kdyztak me vyvedte z omylu. Prave ldyz jsem procital starsi diskuse, tek toho hiteca tam nekdo chvalil, ze je jednoduchy a spolehlivy. Tak tohle rozhodovani se mi ted honi hlavou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 6:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Okres Olomouc
Kup Graupnera, Ultramat 10, 1950,-Kč. :D

Já jsem uvažoval přesně jako ty, něco do 1000,- tak zhruba aby mi to
stačilo. Ale fakt se nevyplatí šetřit. Kup si rovnou něco lepšího. 8)

_________________
Skylark - made in China, Duplex - vlastní konstrukce
Bobík - vlastní konstrukce, JES012, Naro pro, SPEED 400-1:4, vrt. 11/6
TOXI - tvorba plánku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jeti Char
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 8:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Mam Jeti Char 30 a jsem s ni spokojen. Nabijim vic Lipol nez Nixx, ale pro obe technologie funguje dobre, v danne cenove kategorii bych rekl ze dokonce vyborne. :D

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
jestli mas stabilizovany zdroj 12V tak tyhle packy z nej muzes klidne dobijet primo pres zarovku :lol: pripadne muzes dokoupit za kilo casovy spinac, jakoukoli nabijecku na nimh sedmiclanky je skoda kupovat, nebot pro ne je 12V stabilizovany zdroj primo stvoren..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 9:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2003
Příspěvky: 75
skylarkman: No v cenove kategorii kolem tech 2000 je zrovna ten ultramat docela slaboucka nabijecka. Resp. vim o lepsich (ultramat 12, Shark 10, a jeste by se jich par naslo). Jde predevsim o to, ze kdyz uz budu investovat do nabijecky 2000 ocekaval bych nabojeni vyssimi proudy. Ten ultramat 10 ma strasne nizky vykon - jen 30W, takze prodle vzorce P=U.I si vyjadri jaky skutecny proud mi pusti do toho 7mi clanku...no zhruba 3A..tech slibovanych 5A pusti tak leda do 5 clanku :-) A mimoto bych u nabijecky za 2000 uz ocekaval moznost vybijeni a opakovani cyklu. Nic proti, ale za tyhle penize je ta nabijecka opravdu o nicem. Majednu super vyhodu - nepotrebujes 12V zdroj...ale kdyz uz ho doma mam? Jen muj nazor - pokud "kecam z hladu" at me odbornici laskave popravi ... teda poopravi :-)

j3nda - no tak uuuf to je husty nazor .-) chapu, jak to myslis a po teoreticke strance mas pravdu, ale zeptam se te - kdyz je to tak super napad, tak proc to nikdo nepouziva? ze by na letisti na autobaterku pripojil seriove s packy zarovku a nabijel takhle :-) Precejen bych radeji nabojeckuo ktere vim, ze mi clanky neusmazi :-) Coz je taky predmetem diskuse - pokud o nekjake vite, ze je vylozene spatna, sem s Vasim nazorem.

Abu: nevis nahodou jaky ma nabijeci vykon? neni to treba nekde v navodu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
buqi píše:

j3nda - no tak uuuf to je husty nazor .-) chapu, jak to myslis a po teoreticke strance mas pravdu, ale zeptam se te - kdyz je to tak super napad, tak proc to nikdo nepouziva? ze by na letisti na autobaterku pripojil seriove s packy zarovku a nabijel takhle :-) Precejen bych radeji nabojeckuo ktere vim, ze mi clanky neusmazi :-) Coz je taky predmetem diskuse - pokud o nekjake vite, ze je vylozene spatna, sem s Vasim nazorem.

Abu: nevis nahodou jaky ma nabijeci vykon? neni to treba nekde v navodu?

nemas pravdu, ze to nikdo nepouziva - vim o par lidech co takhle leta dobijeli clanky, pak je sverili profi nabijecce a po jednom nabiti byli v haji :D Profi nabijec ti omezi proud (to nahradi vhodne vybrana auto zarovka), nastavi vhodne napeti ( 12V je pro sedmiclanek na nabijeni tak akorat, netreba menit) a ukonci nabijeni (to ti nahradi casovy spinac, neni potreba to delat presne on totiz proud sam klesne kdyz budou clanky nabite). Nemam nic proti profi nabijecum, jen rikam, ze zrovna na nimh sedmiclanek je to zbytecny luxus nebot pro nej je tech 12V akorat. :wink: U osmiclanku je to uz horsi na ne totiz 12V nestaci a je potreba napeni zvysovat menicem. 13,5V z autobaterie je na osmiclanek jeste pouzitelnych, ale je to na hranici. Tim ti i odpovidam, proc to nedelat z autobaterie. Jo a ta vylozene spatna nabijecka je treba BEL ta clanky odrovnava velmi spolehlive. Z toho co sis vybral bych zvolil Jeti char 30. Sam mam Shark 10, ale kuli tomu ze potrebuju nabijet i deseticlanky, jinak by mi zarovka stacila doted.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 10:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
j3nda píše:
Profi nabijec ti omezi proud (to nahradi vhodne vybrana auto zarovka), nastavi vhodne napeti ( 12V je pro sedmiclanek na nabijeni tak akorat, netreba menit) a ukonci nabijeni (to ti nahradi casovy spinac, neni potreba to delat presne on totiz proud sam klesne kdyz budou clanky nabite).


Tak tohle mi prijde jako <b>hodne</b> zjednodusene tvrzeni... Plati to snad akorat pro nabijeni vysilacovych a prijimacovych packu - tzn. malym proudem (0.1C) po dlouhou dobu (12-16h). Pokud touhle metodou pustis do clanku vyssi proudy (1-2C), bude to jejich jista smrt, pravdepodobne i se zvukovymi a kourovymi efekty. Ono rychle (treba za 15-20min) a pritom bezpecne nabit NiCd a obzvlaste NiMh je docela veda, nezalezi jestli 7mi nebo 16ti clanek (rozdil je jen v napeti a ne v algoritmu nabijeni). Proc by si potom asi mistri elektroletci (co maji pohony o vykonu az 1000W) kupovali nabijecky jako Tema a podobne za 4-6tisic, kdyz by jim stacila jedna zarovka...... :D :!:

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Jeti Char
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 10:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
buqi píše:
Abu: nevis nahodou jaky ma nabijeci vykon? neni to treba nekde v navodu?

Navody nejsou silnou strankou f. Jeti (asi jedina chybka na krase), a u tyhle nabijecky ani neni moc potreba...
Mam 30ku a mela by umet max 3A, max 4x LiPOl nebo 10x Nixx. Zatim jsem ji na maximum nikdy nepouzil, ale planuju casem 10cl NiCd, tak uvidim jestli do nich ty 3A pusti.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Ale notak nabijeni nimh neni zadna veda, zarovkou si omezis proud, ktery ti bude automaticky klesat s tim, jak se priblizujes hranici napeti a zarovka zhasina, takze ke konci se dostanes na desitky mA. NiMH ti hodne odpusti dokonce i nabijecku BEL a to je co rict :D . Pres zarovku se da nabijet dokonce i LiPol, ovsem zde potrebujes i naprosto presne snizit i napeti - da se to udelat stabilizatorem a diodami. A ver mi funguje to. Jo a mistri si kupuji temu nebot je nejlepsi :wink:


Naposledy upravil j3nda dne čtv 06.04.2006 10:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Bel
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 10:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2003
Příspěvky: 75
j3nda - jo to jsem slysel, ze ty Bely obecne stoji za prd, porad se zkratuji a nici clanky. Zkusenost sam zadnou nemam, jen tak: jedna baba povidala.

Abu - napiseme Jetimu a onmi odpovi - pro zajimavost sem uvedu odpoved - urcite bude zajimat nekoho dalsiho.

Spis by mne jeste zajimala vhodnost a zkusenost s tim hitecem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 10:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
ten neumi lipolky a stejne u nich jednou skoncis...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 10:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
j3nda píše:
Ale notak nabijeni nimh neni zadna veda, zarovkou si omezis proud, ktery ti bude automaticky klesta s tim, jak se priblizujes hranici napeti, takze ke konci se dostanes na desitky mA.


Nemusis mi to takhle vysvetlovat, mam elektrotechnicke vzdelani a pracuju v oboru, nabijec na Lipol jsem si postavil sam na podobnem principu jako "zarovka" (zdroj proudu + omezeni max napeti podle M.Zajice), takze jsem trochu v obraze.
Pokud mluvim o nabijeni pohonnych Nixx clanku, predstavuju si ze do tech baterek budu poustet velky proudy = 1 az 6A (podle typu clanku), protoze treba na letisti nemam cas cekat 10h az se to nabije. Pokud takhle nabijis treba NiMh tuzky (tzn proudem 3A jen pres zarovku), dej mi vedet, pujcim si nekde pyrotechnicky ochranny odev a prijdu se podivat 8)

Jinak pro hlubsi pitvani tematiky nabijeni doporucuji web http://www.mojehobby.cz/ forum Akumulatory, tam jsou lidi kteri tomu opravdu rozumi a dlouhodobe se tim zabyvaji, mnohdy na spickove urovni.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2006 11:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
BEL nebrat, ma nevhodne udelanou pulzni regulaci, ke konci nabijeni clanky silne prebiji. LiPol clanky znici spolehlive (i ty modely ktere maji LiPol program) a ani MiNhum to pry moc nesvedci. Snad jen stare dobre neznicitelne NiCd to prezijou (Sanyo 1700SCR)...

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz