Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
j3nda píše:
Clovece, ted si mi nahral - dal si mi do ruky argument proc pouzivat pohonny accu jako prijimacovy. Nizsi vnitrni odpor, vyssi proud.


U těch pohonných akumulátorů bývá problém spíše s náhlým poklesem napětí ke konci vybíjcí křivky. Pohonné akumulátory jsou tvrdé a proto drží napětí až skoro do konce a najednou je veklký pokles napětí. Měkčí akumulátory jsou vhodnější pro RX, protože pokles napětí je spíše plynulý a docházející aku poznáš už podle toho jak jsou serva pomalá. Těch 8A jsou jen špičky a průměrný proud bude kolem 2A.
Jinak co se týče těch klecí, tak kamarád použil klec co se běžně prodává v GM a po prvním tvrdším přistání ji baterky rozlámaly a skončily kdesi v trávě. Na druhou stranu mám klec od firmy CETO (uzavřená, šroubovací), které bych svůj model bez obav svěřil.


Naposledy upravil Avenger dne pon 22.05.2006 8:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Jo jasne rozpoznavani konce kapacity je u pohonnych accu problem, ktery odpada, kdyz je dobijis vcas.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 10:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Avenger píše:
j3nda píše:
Clovece, ted si mi nahral - dal si mi do ruky argument proc pouzivat pohonny accu jako prijimacovy. Nizsi vnitrni odpor, vyssi proud.


U těch pohonných akumulátorů bývá problém spíše s náhlým poklesem napětí ke konci vybíjcí křivky. Pohonné akumulátory jsou tvrdé a proto drží napětí až skoro do konce a najednou je veklký pokles napětí. Měkčí akumulátory jsou vhodnější pro RX, protože pokles napětí je spíše plynulý a docházející aku poznáš už podle toho jak jsou serva pomalá. Těch 8A jsou jen špičky a průměrný proud bude kolem 2A.
Jinak co se týče těch klecí, tak kamarád použil klec co se běžně prodává v GM a po prvním tvrdším přistání ji baterky rozlámaly a skončily kdesi v trávě. Na druhou stranu mám klec od firmy CETO (uzavřená, šroubovací), které bych svůj model bez obav svěřil.


Klec CETO je lepší (až na velikost). Silné pružiny, stažení šrouby... Přesto jsem s ní měl problémy a vyhodil ji. Ty stříbrné kontakty "nýty" se uklepávaly od páskových přívodů na opačné straně kontaktní desky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 10:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
ZDZD: Pekne clanky! Diky

J3Enda: Ja jsem zapomnel napsat, zda exstuji znackove a hlavne proverene RX packy. Me se zdaji ty co mam v pohode, ale znalci zde nad nimi ohrnuji nos. Tak se ptam, zda existuje jiz neco hotoveho, co by splnovalo krteria na Rx battery packy zde kladena.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
kdyz chces zarucenou kvalitu, nakup sanya a priprav si do ruky pajecku a nebo 300 k tomu navic
ovsem jestli neumis poradne pajet vysledny pack bude mene spolehlivy nez ten tvuj :twisted:

nejdriv se nauc poradne litat a az ti nebude ero padat rukama muzes premyslet o lepsich baterkach...


Naposledy upravil j3nda dne pon 22.05.2006 10:49, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 10:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
j3nda píše:
zdzd píše:
Špičkově to může být kolem pěti až osmi ampér. Záleží na počtu zároveň jedoucích serv, jejich typu a zatížení. Proud při rozjezdu je mnohem větší jak za chodu. Je to více než snese nějaká klec. Ta má x nedokonalých kontaktů.

Stačí aby v napájení byl celkový odpor 0,2 ohmu (vnitřní odpor accu, přechodové odpory v konektorech, vypínači, kleci, kabely...) což na první pohled není moc. Ale při těch pěti ampérech je to pokles napětí na přijímačí a servech o celý volt! A to už je sakra znát! Serva začnou poškubávat, odběr se ještě zvýší, pokles napětí taky a vymalováno.

Příčina? Klasicky: Rušení. Prdlačky. Blbě udělaný zdroj a přívody!


Clovece, ted si mi nahral - dal si mi do ruky argument proc pouzivat pohonny accu jako prijimacovy. Nizsi vnitrni odpor, vyssi proud.


Nižší vnitřní odpor RX accu je ti v tomto případě k ničemu - pokud nejde o obra s kýblem digiserv. Akorát způsobí problémy se zjišťování jejich stavu a ani zařízeni jako blinky a podobně s tím nic nezmůžou.

http://vitocz.net/elektronika/let01/let01.htm
http://vitocz.net/rc/akumulatory.htm

Tvrdost accu hraje roli v jednotkách max. desítkách miliohmů. To moc nepomůže, když se bavíme o klecích, blbých konektorech, vypínačích a tak. Tvrdost accu se proti tomu nijak výrazně neprojeví a jen přináší komplikace v jiných oblastech.

Pořád nechápu, proč tu spousta lidí obhajuje svá špatná řešení a vnucuje je jiným, když je nepřeberně příkladů selhání a škod. Pravda, vím také o nálezu ulétlého modelu, ke kterému jsem následně dopátral majitele. Úlet na selhání RC v důsledku výpadku napájení - klec stažená izolepou. Tu se ukázala "výhoda" klece: Model stál týden v polích (v podstatě nepoškozen) a accu to přežily. Vůbec se totiž nevybíjely. Stačilo zahrkat klecí, natankovat a letět znovu... Tak takové výhody já opravdu nemusím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
vsak ja vim, ze mas pravdu, klec odsuzuji take

az budu kupovat novy baterky do prijimace, zkusim ty sanya :wink:

jen zkratka nevidim duvod kdyz mam po ruce novy a vyzkouseny pohonny, proc to nerozebrat a nepouzit ikdyz to ma jiste nevyhody, kterych jsem si vedom a pocitam s nimi

moje reseni nikomu nevnucuju, jen si myslim, ze svet neni ani bilej ani cernej a i tvoje argumentace, ktera je vecna a trefna nekdy muze nahrat nazoru protistrany :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 12:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Pro příklad může sloužit paralelně aktivní téma o problémech se servy a přijímačem:

http://df.linux5.ignum.cz/diskuze/strom ... tec=566575

Ve výsledku problém v napájení, což byla hned má první a správná odpověď. Nepodceňujte to!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Chjo takze klec za 15Kc vam nevoni :roll: Problem je vtom ze proste potrebuji nabijet clanky jednotlive.

Odber 2A tam snad nebude. osazeni je 2xHS81 1x225BB a 1xekvivalent HS55.

Vypinac tam dat musim tedy myslim ze je to nutnost. Odpor bych mohl castecne eliminovat napajenim vodicu k prijimacovemu accu tedy bez pouziti prodluzovaciho kabliku (pajeny spoj namisto dalsiho konektoru)

Co se tyka packu stejne ho olepim cimz zajistim to ze se nerozpadne. Posunuti pruzinek bych se az tak nebal spis zvyseni prechodoveho odporu oxidaci kontaktu. Baterie budu pravidelne vyndavat kvuli nabijeni takze kontrola kontaktu by nemel byt problem.

Az to dodelam zmerim odpor a ubytek napeti pri odberu. pokud to nebude vporadku koupim RX pack a nabijecku. Zabit se tim nenecham


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 15:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Nabíjet články jednotlivě nepotřebuješ, vždycky se to dá nějak obejít. Nabíječku na RX accu uděláš za kilo - třeba vhodný zdroj z tržnice + žárovka do série. Žárovku na napětí, které je rozdílem mezi zdrojem a accu, proud podle nabíjecího proudu. Navíc ti žárovka zhasne, až bude nabito.

Není co řešit.

Ne klec zapomeň je-li ti model a život milý!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 16:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Hm tak jste me presvedcili :roll: packy stoji par korun a nabijet muzu doma na stabilizovanem zdroji. Jeste dotaz k vypinaci jaky a kde kupujete? Vsechno to totiz bude knicemu pokud mi zoxiduji kontakty ve vypinaci.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 16:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Zeptej se kombaťáků, jaký typ se jim nejvíc osvědčil:

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom1.php?idforum=23


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 20:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
No a ještě jednou accu:

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=567336


:cry: :cry: :cry:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz